Не маєш грошей? Європу не побачиш…

Після запровадження безвізового режиму збільшився потік бажаючих перетнути кордон. Утім, українцям можуть і відмовити у поїздці за рубіж

Із 11 червня для українців відкрилась можливість подорожувати за кордон без витрачання часу та грошей на оформлення візи. Проте, як виявилося, не все так просто. Декільком громадянам все ж відмовили у перетині кордону. “Пошта”  вкотре наголошує: при наявності біометричного паспорта перебувати на території Шенгенської зони можна не більше 90 днів кожних півроку, і нагадує, що “безвіз” не дає права на працевлаштування, навчання чи проживання у країнах ЄС. Також для перетину кордону різних країн ЄС потрібно мати при собі від трьох євро до понад сотні на кожен день подорожі.
“На Львівщині уже понад шість тисяч громадян перетнули кордон за “безвізом”. З них відмовили лише тринадцятьом, бо ці люди мали проблеми з міграційним законодавством або не мали належного підтвердження фінансового забезпечення їх подорожі. Такий низький відсоток відмов пов’язаний з тим, що зроблено багато кроків для проведення інформаційної кампанії по безвізовому режиму”, – наголосила директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської облдержадміністрації Поліна Лі.
Українці без проблем можуть перетнути кордон із ЄС, маючи достатньо коштів. Проте запити на отримання віз суттєво не зменшилися. Люди надалі звертаються за освітніми та робочими візами, бо безвізовий режим не дає права навчатися та працювати у країнах ЄС.

Інформаційна кампанія збільшує оберти

Чиновники чи не щодня нагадують про необхідні документи для виготовлення біометричного паспорта, умови перетину кордону та правила перебування у країнах ЄС за “безвізом”. Та й досі не всі українці достатньо проінформовані.
“Перед усіма пунктами пропуску на Львівщині створено консультаційні центри, з метою роз’яснення умов безвізового режиму. Також розміщено інформаційні буклети в усіх пунктах міжнародних перевезень. Отож інформаційна кампанія працює досить успішно”, – каже Поліна Лі.
На кордоні запитують про кількість грошей та про заброньоване житло у країнах ЄС
“Сьогодні дуже мало пунктів пропуску на кордоні України із сусідніми державами. До того ж вони у поганому стані. Після впровадження безвізового режиму збільшилася кількість людей на пунктах пропуску. Вони блокують перехід – це найбільша проблема. Тому варто подумати про створенням декількох пунктів пропуску, куди б можна було направляти потік автівок, щоб не блокувати основних переходів. Також у Польщі говорять про спробу об’єднати пункти пропуску на кордоні, щоб люди перетинали лише один кордон, а не два – польський та український по черзі”, – каже консул Генконсульства Республіки Польща у Львові Мар’ян Орліковський.
З його слів, багатьом українцям здається, якщо вони їдуть за кордон по “безвізу”, то нічого більше не потрібно. Однак треба добряче підготуватися, перш ніж виїжджати. Адже на кордоні запитують про кількість грошей та про заброньоване житло у країнах ЄС.
“Насправді маємо ще багато проблем у багатьох сферах. Однак рух України до Європи вже є остаточним. Так, сьогодні нам потрібні інвестиції. Однак найважливіше, щоб якомога більше українців, зокрема молодь, поїхали і побачили світ. Коли людина минає кордон з Європою, то одразу бачить зовсім інше життя. Не лише у матеріальному забезпеченні, а насамперед у свободі та духовних стандартах”, – каже заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк.

Кордон відкрили, і зіштовхнулися з…проблемами

“Зараз ведемо переговори із сусідніми державами стосовно збільшення чисельності осіб, що можуть перетнути кордон за годину. Не погоджуся, що значне збільшення автобусів на кордоні – це проблема. Радше тішуся, що збільшуються потоки людей на кордоні. Українці їдуть до наших сусідів-країн ЄС. Спостерігаю, що набагато збільшилася чисельність подорожуючої української молоді”, – каже представник МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський.
Наступного року планують будувати новий пункт пропуску Нижанковичі – Мальховичі та зробити ремонт доріг до пунктів пропуску.
“До кінця цього року плануємо завершити збір усіх документів та розробити проект. Отож сподіваємося, що у 2018-ому розпочнемо будівництво, і у нас постане новий пункт пропуску Нижанковичі – Мальховичі через українсько-польський кордон. Також усі під’їзні дороги до існуючих пунктів пропуску в перспективі відремонтуємо. Оскільки служба автомобільних доріг України оголосила тендер за кошти польського кредиту – 100 мільйонів євро. Сподіваємось, що до кінця року розпочнуть роботи з будівництва прикордонних доріг. Загалом оптимальна кількість пунктів пропуску – кожних 30 кілометрів”, – каже Поліна Лі.
З її слів, українська прикордонна служба перевіряє осіб за біометричним паспортом від трьох до п’яти хвилин. Зараз відсутнє механічне внесення даних, тому паспорт сканують. Така процедура досить швидка з боку нашого кордону.

Скільки грошей треба мати, щоб перебувати в країнах Європи:

В Україні працює сайт “Мандруй відповідально” ГО “Європа без бар’єрів” (travel.europewb.org.ua) із картою Європи, де вказана інформація про те, які вимоги в окремих країнах до мінімальної суми коштів, що потрібно мати при собі, щоб без проблем перетнути кордон.
Норвегія – 500 норвезьких крон на день (1580 грн);
Фінляндія – 30 євро на день;
Швеція – 47 євро на день;
Естонія – 86 євро на день;
Латвія – 14 євро на день;
Литва – 40 євро на день;
Нідерланди – 34 євро на день;
Польща – 300 злотих (2 тис. грн) перебування до трьох днів, 100 злотих (800 грн) на день, якщо перебування понад 3 дні;
Німеччина – 45 євро на день;
Бельгія – 45 євро на день – для іноземців, які зупинилися в приватних осіб. 95 євро на день – для іноземців, які зупинилися в готелі;
Чехія – 40 євро на день до 30 днів;
Словаччина – 56 євро на день;
Франція – 32,50 євро на день – для осіб, які мають підтвердження наявності житла. 120 євро – для осіб, які не можуть підтвердити наявність житла;
Швейцарія – 91 євро на день, 27 євро на день – для студентів;
Ліхтенштейн – 91 євро на день, 27 євро на день – для студентів;
Словенія – 70 євро на день, 35 євро на день – для неповнолітніх у супроводі батьків;
Італія – 269,60 євро на день (7,8 тис. грн) на одну людину на термін до 5 днів, для груп туристів та поїздок на понад п’ять днів – менше;
Португалія – потрібно мати при собі суму в 75 євро, а також суму з розрахунку 40 євро на день перебування;
Мальта – 48 євро на день;
Греція – 50 євро на день, мінімум 300 євро на 5 днів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.9150 / 4.14MB / SQL:{query_count}