Говорили-балакали… і пообіцяли сміття вивезти

Київ пропонує влаштувати тимчасовий полігон на ТЕЦ-2. Садовий проти

Представники Мінрегіонбуду вважають, що на цій території достатньо місця і для заводу, і для полігону. Мер Львова називає цю ідею немудрою. Під час наради щодо вирішення сміттєвої кризи у Львові віце-прем’єр Геннадій Зубко кілька разів звертався до теми облаштування тимчасового полігону на території ТЕЦ-2, де місто планує звести сміттєспалювальний завод.
“При кожному сміттєпереробному заводі має бути полігон, тому це буде логічно, якщо його облаштувати біля ТЕЦ-2, щоби не шукати ділянку деінде, яка за два роки нікому не буде потрібна”, – сказав Г. Зубко і запропонував мерові Львова ретельніше розглянути цю пропозицію та провести відповідні громадські слухання. Водночас представник мінрегіонбуду, присутній на нараді, розповів, що площа біля ТЕЦ-2 перевищує 120 га, відтак для самого заводу потрібно не  більше 12 га землі, тож під тимчасовий полігон землі цілком вистачає, інформує tvoemisto.tv.
Міський голова Львова не підтримав цю ідею. “Це не мудра думка, бо це неможливо в реаліях сьогоднішнього часу з огляду на законодавство  і тому, що Львів дуже компактне місто”, – сказав міський голова. З його слів, місту потрібен полігон замість грибовицького, так само він потрібен і чотирьом сусіднім до Львова районам, які мають проблеми з вивозом сміття.
Минулого тижня виконком Львівської міської ради надав ЛКП “Львівтеплоенерго” функції замовника на проектування сміттєспалювального заводу на території ТЕЦ-2. Згідно з проектом, завод зможе переробляти до 240 тисяч тонн відходів на рік і його кошторисна вартість становить 85 мільйонів євро.
Тим часом, Генадій Зубко пообіцяв, що сміття зі Львова почнуть вивозити у четвер. “Завтра (у четвер) ми почнемо вивозити сміття зі Львова. Є розуміння обсягів і потреби в транспорті – це приблизно 600 рейсів треба зробити. Куди їхати – це потрібно відпрацювати”, – сказав Геннадій Зубко. За його словами, він не хоче обговорювати такі питання в прямому ефірі, бо одразу ж в цих місцевостях захочуть заблокувати.
Очільник ЛОДА Олег Синютка заявив, що для вивозу накопиченого сміття зі Львова треба буде щонайменше два тижні. При цьому чиновники називали різні дані про обсяги відходів, які зараз зберігаються на території Львова – Геннадій Зубко назвав цифру в понад п’ять тисяч тон, натомість Андрій Садовий – понад 11 тисяч тон. Також Геннадій Зубко сказав, що питання вивозу сміття зі Львова стане предметом розгляду державної комісії з питань надзвичайних ситуацій, де будуть напрацьовані механізми для розв’язання проблеми.
Віце-прем’єр закликав міського голову активніше виїжджати в міста області та переконувати громади, щоби вони погоджувалися на прийом сміття зі Львова в рамках меморандуму, підписаного  в кінці квітня цього року. Натомість міський голова Львова Андрій Садовий заявив журналістам, що сьогоднішнє засідання комісії не виправдало його сподівань. “Я очікував почути, куди вивозити сміття, але так і не почув”, – наголосив він. Зі слів Садового, він не побачив жодних документів за результатами засідання. “Може після сьогоднішнього шоу ми отримаємо якісь документи... Можливо, готують шоу з машинами МНС, які забирають сміття”, – припустив міський голова Львова. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.0516 / 4.08MB / SQL:{query_count}