“Біометрія” не стосується заробітчан!

У Польщі створять базу українських заробітчан, оскільки кількість бажаючих виїхати туди на роботу далі зростає. Чимало співгромадян дарма сподіваються, що при наявності біометричного паспортa робоча віза не знадобиться

Серед українців існує думка, що із запровадженням безвізового режиму можна без витрат на робочу візу поїхати на заробітки. Та де там! Насправді безвізовий режим не стосується працюючих за кордоном. “Пошта” писала і вкотре наголошує: біометричний паспорт не дає право на працевлаштування за межами України! Для роботи за кордоном українці надалі зобов’язані оформити робочу візу. Якщо людина з біометричним паспортом, не маючи робочої візи, їде працювати за кордон, згодом її депортують без права в’їзду у майбутньому.
“Українець, їдучи за кордон, спершу прибуває у пункт пропуску для перетину кордону. Там надає документи, які дозволять йому перетнути кордон. Якщо ж говорити про біометричний паспорт, то є технічні засоби прикордонного контролю, які підключені до міжнародної бази Інтерполу. Вони дають можливість перевірити, чи особа має проблеми із законодавством України та за кордоном. Якщо в людини немає жодних проблем, то вона перетинає кордон у звичному порядку. Особа, яка їде за кордон, знає вимоги ЄС. Якщо в людини немає достатньої кількості коштів або вона має проблеми з міграційною службою, то правоохоронці в Європі зможуть її вирахувати і повернути на батьківщину”, – зазначив “Пошті” старший офіцер сектора з питань взаємодії зі ЗМІ Західного регіонального управління Державної прикордонної служби Роман Стахів.
З його слів, на українському кордоні ніхто не питає, куди людина їде – чи відвідати історичні місця, чи на роботу.
Якщо в людини немає достатньої кількості коштів або вона має проблеми з міграційною службою, то правоохоронці в Європі зможуть її вирахувати і повернути на батьківщину
“Декого запитуємо, однак кожного не перевіряємо. Тим паче, це не є підставою для непропущення українців за кордон. Цим питанням займаються наші колеги з іншого боку кордону – поляки, угорці тощо. Зокрема у перші дні безвізового режиму ажіотажу серед українців на кордоні немає. Хто хоче працювати – давно мають робочі візи. Тому не думаю, що українці виїжджатимуть за кордон нелегально працювати по біометричних паспортах”, – каже Роман Стахів.

На роботу за кордон без посередників

Сьогодні у Польщі офіційно працює понад мільйон громадян України. Відтак є безліч історій про те, як поляки обманюють українців з роботою та не виплачують зарплати.
“Працював у Польщі офіційно за робочою візою. Спершу знайшов роботу через посередника у Львові. Однак польський роботодавець обманув та не заплатив. Згодом самотужки знайшов роботу у Польщі майстром, клав бруківку. Працював вісім годин на день, робота подобалась, хоча фізично було доволі важко. Оплата – 10 злотих за годину. Житло надавав роботодавець, умови були не найкращі, проте було все необхідне – ліжко, ванна, туалет. Насправді відношення поляків до українських заробітчан дуже різне. Є нормальні роботодавці, а є такі, що зрівнюють з брудом. Загалом усе так, як і в Україні. Найбільше проблем виникає через незнання мови”, – розповів “Пошті” львів’янин Володимир.
Насправді українців доволі часто обманюють за кордоном. Отож, Нижня Сілезія прагне забезпечити українцям чесне працевлаштування. Відтак між Нижньою Сілезією та Україною створять безпечний “коридор” працевлаштування. Як спосіб боротьби з фірмами, котрі займаються працевлаштуванням українців на польському ринку праці, і за свої послуги беруть половину заробітків, або ж обманюють заробітчан, інформує “Польське радіо”.

“Маршал Нижньосілезського воєводства Цезари Пшибильський почав низку заходів. Зокрема відбулася розмова з владою Києва, я брав у ній участь. Зараз повинні створити для українських працівників чесні умови, щоб за свою важку працю вони отримували гідні гроші!”, – наголошує голова Агентства регіонального розвитку Arleg Лукаш Пузьнєвский.
З його слів, у Києві створять базу даних із вакансіями у польських фірмах та підприємствах, щоб українці, які зацікавлені працевлаштуванням у Польщі могли знайти роботодавця, оминаючи фірми з посередництва працевлаштування.

“Заробітків на чужині мені не потрібно!”

Українці часто нарікають на відношення закордонних роботодавців. Кажуть, що за останні роки кількість бажаючих працювати зросла, отож вимоги в роботодавців збільшилися. До того ж, відношення працедавців погіршилося.
“Першу роботу в Польщі знайшов через знайомих, там не заплатили. Згодом змінив роботу, почав працювати перевізником. Робота була неважка, не більше дев’яти годин у день. Роботодавець надавав житло. Жив у кабінах, – умови були жахливі. Оплата – 600 євро на місяць. За останніх два роки ставлення польських роботодавців дуже погіршилося. Бо тепер усе більше українців “пруть” у Польщу, і польські роботодавці мають з кого вибрати. Тож ставляться гірше до заробітчан. Тому тепер повернувся в Україну і нікуди їхати не хочу – ніяких заробітків на чужині мені не потрібно!”, – каже “Пошті” львів’янин Сергій.
На українському кордоні ніхто не питає, куди людина їде – чи відвідати історичні місця, чи на роботу
“Цього року їздив на заробітки в Німеччину. Працював у будівельній фірмі. Оплата праці в Німеччині значно вища, аніж у Польщі. Проте і роботу знайти там важче. За місяць платили одну тисячу євро. Робота дуже різнопланова. Наприклад, у перший день робили демонтаж, на наступний день робили стелі, а потім стіни фарбували. Тобто чітко не знали своєї роботи, що казали – те робили, вчилися. Робота була дуже важка, працював по 12 годин на день. Усі робітники жили в одному домі з роботодавцем, відповідно умови були дуже добрі. Німці краще ставляться до заробітчан, аніж поляки, та вимагають більшого. Працював офіційно, бо в Німеччині по-іншому ніяк, – величезні штрафи за нелегальне працевлаштування”, – розповів “Пошті” львів’янин Олександр.
Кількість бажаючих на роботу за кордоном щороку зростає. Однією з причин є вищі зарплати. Тому, незважаючи на ризик бути обманутим, українці надалі прагнуть виїхати на заробітки.
“Цього літа їду працювати у Польщу, буду збирати полуницю. Так як навчаюся на платній формі навчання, хочу за літо відкласти кошти на навчання. Спершу думала знайти роботу на літо у Львові, проте зарплати у нас значно нижчі – за літо коштів на навчання тут не зароблю. Звичайно, що страшно їхати невідомо куди. Роботу шукала через посередників. Робила біометричний паспорт і візу. Житло надає роботодавець, працювати потрібно шість днів на тиждень по вісім годин на день. Оплата – 12 злотих за годину. Скільки заробиш – все твоє…”, – каже “Пошті” студентка Франкового вишу Мар’яна.

Ростислав Слав’юк, завідувач кафедри банківської справи Львівського інституту банківської справи, професор, доктор економічних наук:
– За останні роки все більше українців почали виїжджати на заробітки за кордон. Введення безвізового режиму ніяк не вплине на збільшення кількості українських заробітчан. Міграція в Європу буде збільшуватися в залежності від того, як буде зменшуватися кількість заробітчан у Росії. Бо сьогодні в Росії найбільша чисельність українських заробітчан. Насправді за кордоном потребують українських робітників. Наприклад, у Польщі триває сезон збирання полуниці. Без українців цього зробити неможливо, бо тимчасової робочої сили на два-три місяці у Польщі немає. Тому польські роботодавці сезонних робіт покладаються лише на заробітчан. Сьогодні в Україні досить скрутна фінансова ситуації. Люди, які виїжджають за кордон, згодом приїжджають на батьківщину з грошима. Тобто вони привозять на батьківщину різну іноземну валюту, яка додає певні тенденції в країні. Наприклад, чим більше привозять євро чи доларів, тим швидше відбувається стабілізація євро чи доларів у країні. До того ж люди привозять кошти, які дозволяють існувати нашим цінам та дають можливість сплачувати комунальні платежі. Тобто ці кошти повертаються у нашу економіку. Виїзд українців на роботу за кордон – це насамперед вилучення частини працездатного населення з економічного процесу країни. Людина, яка працює за кордоном, не платить податки в Україні та в пенсійний фонд, який вже на грані банкрутства. Тобто виїзди українців на роботу закордон затягують зашморг на шиї державних фінансів. Думаю, потрібно створювати робочі місця, щоб українці працювали на батьківщині, а не виїжджали. Проте не можу сказати, що їх не варто пускати, бо це погано впливає на економіку. Адже люди їдуть від безвиході… Наприклад, у Польщі українці отримують мінімальних дві тисячі злотих, а це близько 16 тисяч гривень. Українці їдуть на роботу за кордон, думаючи, що їх чекають з обіймами і буде дуже легко. Насправді існує багато ризиків – їх грабують, обманюють, забирають документи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8520 / 4.44MB / SQL:{query_count}