Оновлена відпочинкова локація

“Пошта” поцікавилась, коли відкриють пляж на Левандівському озері та чи безпечно там буде купатись

фото: Facebook управління екології ЛМР
На вулиці уже календарне літо, а невдовзі, при добрій погоді, відкриватимемо купальний сезон у Львові. Цього року міські чиновники обіцяють здивувати львів’ян міським пляжем – на березі Левандівського озера. Водойма є частиною парку “Озеро Левандівське”, що  розташована в Залізничному районі міста між вулицями Повітряною і Ганкевича та ПАТ “Львівський холодкомбінат”. Його площа – 1,9 га.
Зараз довкола нього облаштовані хідники, викладені плиткою. Поруч – дитячий майданчик і житлові будинки. Озеро оточене міськими забудовами з усіх сторін, що негативно впливає на екологічний стан озера.
В управлінні екології та ландшафтного планування Львівської міської ради розробили концепцію розвитку та оновлення узбережжя Левандівського озера. У травні управління ініціювало обговорення та громадські слухання щодо запропонованої концепції, де за візуалізацією планують облаштувати невеликий пляж, доріжки та освітлення.
Частина місцевих мешканців цього мікрорайону в захваті від цієї ідеї, інші ж – насторожені. Зокрема щодо безпечності купання там, бо, мовляв, це технічне озеро.
Андрій Галушка, начальник управління екології та ландшафтного планування Львівської міської ради каже “Пошті”, аби там купатися, мають бути виконані певні умови. І, за його словами, за останніми дослідженнями вода там чиста.
“Зараз проводимо квартальний відбір із 35 водних об’єктів міста. Один із них – озеро Левандівське. За останніми результатами там вода відповідає нормам. Тобто хімічний склад води відповідає санітарним правилам. Там є риба, раки, а вода прозора та чиста. А для того, щоб там купатися має бути рятувальна служба, роздягальні, вбиральні”, – зазначає Андрій Галушка.
З його слів, на обговореннях мешканців підтримали ідею із міським пляжем. Також він зазначив, що немає змісту передавати озеро приватним структурам, коли є зацікавлені у ньому жителі.
“Місцеві депутати та мешканці підтримали наше бачення. Відповідно ми написали клопотання до профільних депутатських комісій щодо виділення коштів на реалізацію проекту, надали акти та кошторис. Як тільки депутати погодять виділення коштів, оголосимо тендер. Це питання лобіюємо, обговорюємо для того, щоб пришвидшити роботи біля Левандівського озера”,  – каже він.
А от чи встигнуть до початку цьогорічного купального сезону, співрозмовник не певен. До слова, втілення запропонованого проекту коштуватиме близько 350 тис. гривень.
“Для початку потрібно цю територію спланувати. Засіяти там газони, створити пісочну частину пляжу та замостити плиткою тротуари. Плануємо, що містяни там відпочиватимуть як на піску, так і на газонах. Також плануємо відновити спортивні майданчики, які розташовуються неподалік”, – розповів Андрій Галушка.

Львівщина: водойми, у яких можна купатися

За результатами підписання паспортів пляжів та досліджень проб води і ґрунту, проведеними ГУ “Держпродспоживслужби у Львівській області”, станом на 2 червня, дозволено купатися на двох озерах:
– озеро на базі відпочинку “Майдан” у с. Майдан Дрогобицького району;
– озеро “Задорожнє” на хуторі Дубина Миколаївського району, прибережна смуга якого розділена.
Підписано шість паспортів пляжів: ФОП “Гові” на дві земельні ділянки, ФОП Романяк, ФОП Щипель, ФОП Кісельов та ФОП Буфан, інформує “Львівська газета”. Низка інших озер на Львівщині, підприємці яких зверталися за перевіркою до Держпродспоживслужби, поки не отримали підписаних паспортів.
Серед них: озеро в с. Модричі Дрогобицького району, озеро “Молодіжне” у Золочеві, став у “Бухті Вікінгів” у с. Старе Село Пустомитівського району, став у відпочинковому комплексі “Львівська Швейцарія” в с. Давидові Пустомитівського району, став на території “Озерного краю” у Пустомитах, озеро у відпочинковому комплексі “Едем Резорт” у с. Стрілки Перемишлянського району, річка Стрий та Винниківське озеро.
Вода та ґрунт у цих водоймах наразі повністю не відповідають санітарним нормам. Тому там виконують заходи, які запропонували епідеміологи: чистять воду та облаштовують пляжі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.5846 / 4.1MB / SQL:{query_count}