Атракціони: лячно, але діти катаються…

У 2017-ому в Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького запрацювали нові атракціони, привезені з Італії. А от у якому стані інші каруселі та чи безпечні вони сьогодні?

фото: Діана Кормухіна (3)
Дозвілля у Парку культури львів’яни почали проводити ще з середини ХІХ століття. Колись у парку функціонували тенісні корти та ковзанка. Та справжньої популярності серед містян парк набув у 60-х роках минулого століття, коли почали встановлювати атракціони. Відтак не одне покоління львів’ян пам’ятає з дитинства каруселі “Орбіта”, “Сюрприз” та “Чортове колесо” у Парку культури. Адже на вихідних у львів’ян була традиція “вийти в люди” з малечею. Скуштувати цукрову вату, відчути легкий вітерець в обличчя під час катання на каруселі та оглянути рідне місто як на долоні з “Чорто­вого колеса”. Сьогодні у парку нічого не змінилося: солодка вата, відчуття невагомості на гірках, дитячий сміх. Однак із роками каруселі все ж “зносилися”… Адже у Парку культури досі функціонують атракціони ще з радянських часів. Та дітям, попри вбогий вигляд конструкцій, все подобається.
Із радянських часів у парку залишилися центральна алея, довжиною понад 800 м, колонада центрального входу, приміщення кінотеатру “Дружба”. Влітку 2014-го парк повністю змінив керівництво – і життя завирувало! Зокрема, цього року інфраструктуру Парку культури доповнили новими та цікавими дитячими атракціонами. Адміністрація Парку культури продовжує спроби зробити із залишків “радянщини” парк європейського зразка. Відтак нещодавно у парку встановили атракціони, виготовлені в Італії – “Вежа падіння” та “Обертальні чашечки”.

“Це великий крок вперед. Плануємо щороку закупляти хоча би три нові атракціони, аби замінити старі. Сьогодні найстаріший атракціон у Парку культури – “Орбіта”, встановлений ще 1987 року. Цього року ціни на атракціони зросли, у зв’язку із підвищенням цін на електроенергію”, – розповідає “Пошті” Лев Мікльош, заступник директора Парку культури.
З його слів, всі каруселі мають журнал технічного огляду. Щодня кожну карусель перевіряють перед запуском.
“Технічна комісія має надати дозвіл на експлуатацію каруселі. Експерти роблять експертизу металу та перевіряють атракціони на безпеку. Лише тоді надають дозвіл на їх експлуатацію. На щастя, ще жодного нещасного випадку не було”, – каже Лев Мікльош.
Два місяці працюють нові італійські атракціони, які Парк культури закупив за кошти Львівської мерії. Діти задоволені! А от старі атракціони проходять технічне обслуговування, огляд та експертизи.
“Ніколи не включаємо атракціонів без експертизи певних структур. Сьогодні атракціони технічно справні, бо якби каруселі були несправні, то ніхто б не дозволив їх запускати”, – каже Олександр Молодий, директор Парку культури.
З його слів, найстаршому атракціону 30 років, і це нормальний вік для каруселі. “Наприклад, у Великій Британії є атракціон, якому 110 років, і він працює, мешканці ним гордяться та не збираються його змінювати. У майбутньому плануємо вкласти мільйони доларів, і купити нові атракціони, якщо міськрада виділить кошти. Цього року ціни на атракціони зросли, бо два роки у Парку культури не піднімали цін. Відтак найдешевший атракціон коштує 15 грн, а найдорожчий – 30 грн”, – каже Олександр Молодий.

“У будні людей мало, проте на вихідні бувають черги на атракціони”, – каже працівник Парку культури Тарас. “Працюю за управлінням атракціону радянського зразка, проте на технічний стан не жаліюся. Каруселі старі, але надійні. На цих атракціонах ще діти мої виросли. Цього сезону запустили нові атракціони, та діти також із радістю катаються на старих”, – розповідає Тарас.
За безпеку дітей на атракціонах переживають батьки, однак кажуть, що альтернатив немає.
“У Львові лише один парк атракціонів. Звісно, є багато інших розважальних закладів для дітей. Проте на свіжому повітрі та за прийнятну ціну – лише Парк культури. Багато впирається в гроші, бо в парку за 300 гривень можна цілий день сім’єю гуляти, а в дитячому комплексі за цю суму дитина дві години на батуті пострибає. Коли моя дитина катається на атракціонах, то переживаю, бо стан карусель бажає кращого. Однак не виключено, що нові каруселі у різних дитячих закладах кращої якості”, – розповідає львів’янка Наталія.
Як зазначено на офіційному сайті Парку культури, численні громадські обговорення та соціологічні дослідження дали змогу окреслити стратегію розвитку парку. Вже відбулося чимало масових подій: джазовий та кавуновий фестивалі, покази фільмів просто неба, запуск повітряної кулі, пікніки, облаштування дитячого мотузкового парку. Планів на майбутнє парку також чимало. Запроектоване спорудження архітектурних об’єктів, мистецькі та спортивні заходи, вдосконалення електронного ресурсу парку та його благоустрій, залучення інвестицій, реконструкція паркових об’єктів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7477 / 4.39MB / SQL:{query_count}