Заквітчати рідний Львів може кожен

“Пошта” дізнавалася, чи готові містяни витрачати кошти, аби прикрасити квітами свої балкони та вікна. У місті до 1 липня триває конкурс із призами

фото: Діана Кормухіна (2)
За останні роки Львів дуже змінився. Зокрема у центрі з’явилося багато квітів. Завдячувати цьому варто самим мешканцям міста. Адже вони витрачають свої сили та кошти, аби заквітчати вікна та балкони. Натомість це тішить око жителям міста та туристам. Львів’яни певні: ніщо так не прикрашає місто, як цікаві композиції з квітів на фасадах, балконах і вікнах.
“Мені дуже подобається, коли увесь балкон заквітчаний. Однак це потрібно не лише любити, а й вкладати у це багато коштів. Зарплату та пенсію витрачаю, аби облагородити балкон. Спершу чоловік сварив, що стільки грошей на квіти витрачаю. А тепер мовчить, бо квіти того вартують, – розповідає “Пошті” львів’янка Зоряна Кравчук, художній керівник Будинку вчених, заслужений діяч мистецтв. – Багато людей кажуть, що не мають грошей… Я б собі босоніжки могла купити… А ні, мені краще, щоб душа раділа! А наші люди грошей шкодують і горщиків квітів на балкони не куплять…”.
Організатори нагороджуватимуть львів’ян у трьох номінаціях: “Найкращий фасад”, “Найкращий балкон” та “Найкраще вікно”
Центр Львова заквітчаний, та все ж більшість будинків, на жаль, не красуються квітковою розкішшю. “Йду по вулиці, дивлюся на вікна, балкони, а вони пусті… Не може людина квітки поставити? Не потрібно наставляти багато, хоча б три квітки. Вже би око тішило. Народ не хоче, а цим потрібно займатися. Читала в газетах, що люди облаштовують свої дворики, іграшки ставлять. Значить є люди, яким це подобається. Та, очевидно, їх одиниці”, – каже Зоряна Кравчук.
З її слів, доглядати за домашнім “садом” дуже клопітка праця. У квіти потрібно душу вкладати. Увесь балкон львів’янки у бегоніях, сульфініях, бальзамінах та пеларгоніях (на фото). І так роками. Але ж гарно як!
“У мене багато квітів, тому встаю рано, підливаю, доглядаю за ними. З квітами потрібно завжди говорити, бо як не говориш, то вони можуть “гецнути”, – розповідає Зоряна Кравчук. – Думаю, що львів’яни люблять квіти. Та додатково потрібно залучати людей і проводити конкурси, аби заповнити увесь Львів квітами!”.

Як львів’янам долучитися до озеленення міста?

Цього року міськрада знову взялася за озеленення центральної частини Львова та його околиць. Відтак департамент розвитку Львівської міськради організовує конкурс із озеленення фасадів, балконів та вікон будинків. Конкурс розпочався 16 травня та триватиме до 1 липня. За підсумками конкурсу, переможців відзначать подарунками та подяками від міста.
“Озеленення є дуже важливим для міста. У рамках проектів займаємося озелененням скверів і доріг, та не менш важливим є озеленення будівель. Особливо в центральній частині міста, де немає можливості посадити багато рослин. Тому квіти на фасадах, балконах і вікнах дають можливість  забезпечити кращий мікроклімат у Львові. Також це приваблюватиме мешканців міста. Бо рослини – це свіже повітря, адже вони виробляють СО2, і дають свіже повітря. Від цього зростає якість життя і покращується здоров’я мешканців”, – розповів дендролог ЛКП “Інститут просторового розвитку” Орест Олеськів.
Зокрема організатори нагороджуватимуть львів’ян у трьох номінаціях: “Найкращий фасад”, “Найкращий балкон” та “Найкраще вікно”. Організатори кажуть, що оцінюватимуть, перш за все, композицію. Взяти участь у конкурсі “Квітучий Львів” може кожен охочий мешканець Львова. Для цього потрібно надіслати фотографію та адресу свого фасаду, балкону чи вікна на електронну адресу: flowering.lviv@gmail.com. За детальною інформацією звертатися за тел.: 032 297 60 28; 093 018 76 55.
Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку:
– Коли йду по заквітчаній вулиці, де красиві рослини, то одразу піднімається настрій і з’являється усмішка. На щастя, львів’яни мають добру традицію прикрашати фасади, вікна та балкони квітами. Тож умовно поділили місто на чотири блоки, щоб було зручно організувати конкурс “Квітковий Львів”, – це проспект Свободи, площа Ринок, бічні вулиці центру та спальні райони Львова. Закликаємо усіх львів’ян та підприємців гарно заквітчувати свої балкони, фасади та вікна. Бо це прикрашає наше місто, яке має величну історію. Конкурс є щорічним, та кожного року змінює формат. Цього року конкурс проводимо не лише у центрі Львова, також закликаємо мешканців спальних районів долучатися. Бо це змінює вигляд не лише будинку, а й міста загалом. До речі, всесвітній економічний форум проводив дослідження щодо озеленення міст. Отож, за його результатами, розміщення квітів у місті може збільшити ефективність підприємницької діяльності на 30%. Живу у Франківському районі. А у ці вихідні планую приєднатися до конкурсу та висадити квіти на власному вікні.
Назар Костирко, координатор проекту “Квітучий Львів”, головний спеціаліст департаменту розвитку Львівської міської ради:
– Квіти – це завжди красиво та приємно. Облагороджуючи свої балкони, вікна і фасади, покращуємо атмосферу в місті та робимо його різноманітнішим. Це європейська практика – коли мешканці заквітчують свої балкони, підвіконня чи фасади. Хочемо, щоб така практика була більш поширена й у Львові. Відтак мешканці Львова, підприємці, і всі, хто бажає долучитися до конкурсу “Квітучий Львів” можуть надсилати фото своїх заквітчаних осередків до 1 липня. Згодом конкурсний комітет буде відбирати найкращі роботи. Та будемо споглядати за красивими роботами в центрі Львова. Партнером конкурсу – є садовий центр “Клуб рослин”, котрий забезпечить переможців призами. Відтак переможці конкурсу отримають подяки від міста, а також подарунки для подальшого розвитку своїх квітучих осередків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8804 / 4.41MB / SQL:{query_count}