Не будьмо байдужими і допоможімо!

Маленькі Іванко, Аня, Орест, Софійка та Назарчик Заміщаки після смерті батька – скрипаля і диригента хору “Теотокос” – потребують нашої допомоги

У Львові, на Сихові, у двох кімнатах звичайного панельного будинку живе багатодітна сім’я. Зустріти таку в теперішніх реаліях, мабуть, нескладно. Адже сьогодні заледве зводять кінці з кінцями люди, котрі живуть і працюють лише для себе. То що ж тоді казати про самотню матір, яка залишилася сама з п’ятьма дітьми?!
Мовиться про родину Ярослава Заміщака, талановитого диригента хору “Теотокос”, скрипаля, котрий, зі слів друзів та близьких, цінував у людях християнські чесноти. Народився він на Львівщині. Музичну освіту здобув у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка. У 2001 році організував камерний хор при храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Працював у Львівській обласній філармонії, де був головним адміністратором. Поза музикою і адміністративною діяльністю був люблячим чоловіком і батьком.
У родині Ярослава і Наталії Заміщаків народилися п’ятеро дітей. Та влітку 2016 року несподівана хвороба забрала життя Ярослава у розквіті літ – лікарі констатували двостороннє запалення легень. Залишилася дружина без чоловіка, а п’ятеро діток – без батька.
Одна із нагальних потреб родини – ремонт у дитячій кімнаті та меблі, щоб кожна дитина мала своє робоче місце і ліжко
Сьогодні Іванко, Аня, Орест, Софійка та Назарчик навчаються музики, займаються спортом, малюють. Найстаршому синові 11 років, наймолодшому – півтора.
“Живу з дітками та батьком у трикімнатній квартирі. З п’ятьма дітьми у двох кімнатах нам, звісно, тіснувато, бо діти ростуть. Небайдужі люди хочуть допомогти облаштувати дитячу кімнату, аби було більше вільного місця для дітей. Маємо майстра, який може зробити ремонт дитячої кімнати та меблі, однак на це не вистачає грошей… Люди нам дуже допомагають, найбільше речами”, – розповідає “Пошті” багатодітна мати Наталія.
Отож, нагальна потреба сім’ї – ремонт і умеблювання дитячої кімнати.
“Зараз троє старших дітей туляться в одній кімнаті. Хотілося, щоб їм було максимально комфортно. Дитяча наша маленька – 11 квадратних метрів. Тому, власне, хотіла б, щоби змайстрували все одразу: шафу, стіл, ліжка. Бо якщо купуватимемо меблі окремо,  то вони будуть недопасовані і займуть багато місця. Все впирається в гроші… Найважливіше, щоб діти мали достатньо місця і їм було зручно та комфортно”, – каже вона.
Такі сім’ї, кинуті напризволяще, насправді нерідкість в Україні. Як їм допомагає держава?
“Від держави отримуємо допомогу як малозабезпечена сім’я. Наразі люди допомагають, тому не можу сказати, що ми аж так бідуємо. Однак кошти, які виділяє держава на п’ятьох дітей, – просто смішні! Діти займаються в музичній школі безкоштовно, бо ми – багатодітна сім’я. Старша донечка відвідує заняття з танців при церкві. Діти хочуть ходити в басейн на плавання, однак коштів не вистачає, та й далеко возити не маю змоги і часу”, – пояснює Наталія.
Ті, що хочуть допомогти родині Заміщаків, можуть переказувати гроші на картку Наталії – 4149 4378 5764 9493 (тел. 098 324 95 71).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9185 / 4.37MB / SQL:{query_count}