Нерви через біометрію

На Львівщині для того, щоб подати документи на закордонний біометричний паспорт, потрібно займати чергу ще з ночі. “Пошта” дізналась, чому такий ажіотаж та чи є перспектива впровадження електронних черг за межами Львова?

Сьогодні, 11 травня, міністри країн ЄС затвердять надання безвізового режиму для України. Після їхнього схвалення відбудеться підписання і публікація рішення в Офіційному журналі ЄС. Сам безвізовий режим набуде чинності через 20 днів після публікації – тобто приблизно 11 червня цього року.
Втім, українці метушаться вже більше місяця – від 6 квітня. Тоді  Європарламент проголосував за “безвіз” для України. І всі подались виробляти біометричний паспорт. Адже лише власники такого документа зможуть скористатись усіма перевагами спрощеного візового режиму.
Закордонний біометричний паспорт має свої переваги: містить чип, в якому є інформація про персональні дані власника. Окрім того, на ньому є відцифрований відбиток обличчя, підпис особи та відбитки двох вказівних пальців рук. З часом, коли з’явиться обладнання для зчитування інформації, процедура виїзду за кордон значно спроститься.
Не всі міста України мають електронну чергу, тому ця мережа поки що не поширюватиметься в областях
Для виготовлення закордонного паспорту із біометричними даними всі бажаючі можуть звертатись у дві структури: Державну міграційну службу (ДМС) та Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Зауважимо, щоб оформити новий закордонний паспорт особа повинна звернутися в будь-який зручний для неї територіальний міграційний підрозділ, не залежно від зареєстрованого чи тимчасового місця проживання.
Для полегшення процесу оформлення біометрії у Львові “працює” електронна черга. Сервіс дозволяє записатися до підрозділу міграційної служби у зручний для вас час, не вистоюючи у довжелезних чергах. Однак, “стати” в електронну чергу можна лише в територіальних відділах ДМС у місті Львові. В області така функція наразі не впроваджена.

Нерівні можливості

Тож жителі Львівщини змушені із 04.00-05.00 записуватись у “живу” чергу, адже через “безвіз” ажіотаж на виготовлення закордонних  паспортів чималий… Втім, наразі альтернативи такому поданню документів у районах області нема.
“На офіційних сайтах пише, що отримати закордонний паспорт можна без проблем. Але, наприклад, у  Червонограді для того, щоб подати документи на біометричний паспорт, потрібно займати чергу із самого ранку, а то й з вечора. Коли вперше про це почув – був шокований. Як у старі-добрі часи треба записуватись на листочку та чекати, коли до вас дійде черга. Ажіотаж тут страшний, всі люди знервовані. Приїжджали якось у вихідні подавати документи, то не вистояли, бо донечці всього рочок. І лише за другим разом вранці сьогодні (10 травня“Пошта”), о 05.30 прокинувся, поїхав, щоб стати у чергу. І це я вже був десятим за номером. У суботу знайомий розказував, що вже о пів на четверту ранку був 21-им у списку. Скажу, що орієнтовно 20-25 хв. йде на одну людину”, – розповів “Пошті” Роман, житель Червонограда.
О 05.30 прокинувся, поїхав, щоб стати у чергу, і вже був десятим за номером
Чому ж така ситуація виникає, і чи є перспектива запровадження електронної черги також і в області – дізнавалась “Пошта”. Як стверджують в управлінні Державної міграційної служби України у Львівській області, електронну чергу для оформлення документів з електронним носієм – закордонного паспорта та ID-картки – запровадили лише 25 січня.
Наразі електронна черга працює в тестовому режимі, і лише у декількох містах України: Києві, Львові, Дніпрі, Одесі та Тернополі. Тому наразі не ведеться мови, щоби спрощений режим запису запрацював і в райцентрах областей.
“Потрібно розуміти, що наразі не всі міста України мають електронну чергу, тому ця мережа поки що не поширюватиметься в областях. Але, звісно, що колись це буде. До того ж впровадження електронної черги співпало із оголошенням “безвізу”, тому зараз така ситуація”, – повідомили в управлінні Державної міграційної служби України у Львівській області.
Відтак, наразі жителі області змушені старим-добрим способом подавати документи на біометрію. Або ж записуватись в електронну чергу й у відповідну дату їхати безпосередньо у Львів, щоб виготовити біометричний паспорт. Втім, далеко не всі мають таку можливість.

Як “стати” у електронну чергу?

Як писала “Пошта”, зареєструватись в електронну чергу можна двома способами.
“Зайшовши на сайт ДМС України http://dmsu.gov.ua за послугою “Електронна черга”, обравши регіон в якому проживає особа, підрозділ у якому бажаєте отримати послугу, дату та час. Для реєстрації на сайті ДМС потрібно надати чотири останніх цифри паспорта громадянина України та номер мобільного телефону, на який прийде код підтвердження і порядковий номер у черзі. Реєстрація проводиться лише за 15 днів наперед і має власну квоту. Важливо: 15-й день стає доступним для запису в онлайн-сервісі о 00.00 кожного робочого дня”, – зазначала раніше “Пошті” (у матеріалі “З яким паспортом за кордон: біометричним чи старим?”) Іванна Іваночко, в.о. перший заступник начальника головного управління Державної міграційної служби України Львівщини.
З її слів, прийти в територіальний підрозділ для отримання послуги треба завчасно й перевірити наявність усіх потрібних документів. Бо якщо запізнитись на дві хвилини понад визначений час, черга автоматично анулюється системою і, фактично, ви звільняєте місце для іншої особи, яка є в поточній черзі.
Однак, відсутність вільних місць в онлайн-сервісі не означає відсутності місць в електронній черзі! Записатися до електронної черги можна ще іншим способом – у підрозділі ДМС через термінал. Місця у черзі рівномірно розподілено між онлайн-сервісом та терміналом за принципом квотування.
“У терміналі черга діє за місяць наперед. Окрім того є ще один спосіб, якщо зареєстрована особа вчасно не прийшла на прийом, тоді звільняється місце в поточній черзі”, – каже вона.
Вільні місця у поточній черзі з’являються протягом усього робочого дня, а їх кількість відображається на моніторі, встановленому у підрозділі.

Як і де оформити біометричний паспорт?

Нагадаємо, що для виготовлення біометричного закордонного паспорта необхідно надати такі документи: заяву-анкету, паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, попередній паспорт громадянина України для виїзду за кордон (якщо такий є) та квитанцію про оплату.
Документи для виготовлення закордонного біометричного паспорта львів’яни можуть подавати у будь-який міграційний підрозділ України та ЦНАПи, які працюють на території міста за адресами: вул. Костя Левицького, 67, просп. Червоної Калини, 72а, вул. Миколи Хвильового, 14а, вул. Івана Виговського, 32, вул. Генерала Чупринки, 85. Адреси та телефони територіальних підрозділів Головного управління Державної міграційної служби України у Львівській області – читайте нижче.
Окрім того, зі слів Іванни Іваночко, за закордонним паспортом можна звертатись у державне підприємство “Документ”, яке належить до сфери управління державної міграційної служби, що розташоване на вулиці Б. Хмельницького, 212.
Відсутність вільних місць в онлайн-сервісі не означає відсутності місць в електронній черзі!
Оформлення біометричного паспорта за стандартною процедурою протягом 20 робочих днів обійдеться у 557, 32 грн. Прискорена процедура – 7 днів – оформлюється за подвійною ставкою послуг і становить 810, 32 грн.
“Оплата здійснюється через термінал у міграційному підрозділі. Якщо є такі відділення у Львівській області, де ще немає терміналів або вони ще необладнані електронною чергою, то особа безпосередньо може здійснити оплату в банківських установах, обов’язково вказавши підрозділ, де плануєте здати документи на виготовлення закордонного паспорта або через поштові відділення”, – зазначає Іванна Іваночко.

Що треба знати про “безвіз”

Без віз їхати до Шенгенської зони можна буде тільки тим, хто матиме біометричний закордонний паспорт. Але й власникам старих паспортів не варто хвилюватися: якщо у вас після запровадження “безвізу” буде дійсний звичайний закордонний паспорт із дійсною шенгенською візою, нічого переробляти не доведеться. Ним надалі можна буде користуватися до завершення строку дії візи чи паспорта (надалі звертатися в посольства по візи).
Безвізовий режим не означатиме права на працевлаштування, навчання (понад 90 днів) чи проживання в ЄС. Для цього й далі знадобляться спеціальні візи та дозволи.
Безвізовий режим стосуватиметься короткострокових подорожей. Це можуть бути туристичні, ділові поїздки, участь в конференціях, виставках тощо. Перебувати на території ЄС можна буде не більше 90 днів на кожні 180 днів. Поїздок може бути скільки завгодно – головне не перевищувати 90-денний ліміт перебування на кожні півроку.
Загалом без віз можна буде подорожувати до 26 країн ЄС та ще чотирьох (Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії), які не є членами Спільноти, але входять до Шенгенської зони. “Безвіз” не стосуватиметься Британії та Ірландії.
Окрім вже згаданого біометричного паспорта, для подорожей без віз необхідно мати документи, що підтверджують мету та умови вашого візиту. Це може бути квиток на концерт, ділову зустріч чи якусь виставку, броню в готелі чи запрошення від друзів, у яких ви збираєтеся зупинитись. А також зворотній квиток (але це не стосується мандрівників автівкою чи тих, що перетинають кордон із діловою метою).
Про мету візиту вас обов’язково спитають, і важливо буде її пояснити. Такі процедури відбуваються й зараз, до впровадження “безвізу” для українців –прикордонники й тепер вимагають згадані документи.

Важливо, що запрошення може бути в довільній формі, а не так, як цього зараз вимагають у консульствах. “Законодавство ЄС надає подорожуючому право довести свою доброчесність різними документами і дає більше гнучкості, аніж стандартний “візовий” пакет. Їдете автомобілем і плануєте зупинитися в кемпінгу? Чудово! Тоді ви можете взагалі обійтися без броні, пояснивши це прикордонникові та надавши йому дані про свій плановий маршрут… Будь-хто, хто подорожує до ЄС, підтвердить: на кордоні завжди питають про мету візиту, і якщо прикордонник має хоча б тінь підозри, то просить показати відповідні документи – чи роздруківки, чи в електронному вигляді. Жодних “довідок з жеку”! Мовиться про виключно ті документи, які подорожуючий все одно мав би взяти зі собою, коли їде за кордон”, інформує “Європейська правда”.
І не можна забувати про медичну страховку, а якщо їдете автівкою – то й страховку на неї. Так само, як і зараз, після запровадження “безвізу”  на кордоні з ЄС вас можуть спитати про фінансову спроможність. Але це не означає, що потрібно буде везти зі собою якісь довідки з роботи чи банківські виписки. Достатньо буде мати чек із банкомата, де вказаний залишок балансу, або в окремих ситуаціях вас можуть попросити зателефонувати на гарячу лінію банку, щоби перевірити баланс. Також підтвердженням фінансової спроможності може бути наявність готівки з розрахунку близько 40 євро на добу перебування за кордоном.
Як тепер, так і після запровадження “безвізу” відмови на кордоні будуть! І перевірки посиляться. Якщо не зможете довести, що ви турист, а не заробітчанин, нікуди вас не пустять. Якщо особа була депортована з ЄС і термін заборони на в’їзд ще не завершився, то її точно ніхто не пропустить через кордон, навіть біометричний паспорт не допоможе. Це стосується й осіб, які перебувають в базах Інтерполу, становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин.

Адреси та контакти територіальних підрозділів, де оформляють біометричні паспорти у Львові:

Головне управління ДМС у Львівській області – м. Львів, вул. Руданського, 3, тел. (032) 261-09-30;
Залізничний районний відділ – м. Львів, вул. Я. Мудрого, 12а, тел. (032) 233 40 72;
Галицький районний відділ – м. Львів, вул. Чайковського, 17, тел. (032) 261 06 01;
Сихівський районний відділ – м. Львів, вул. Зелена, 150, тел. (032) 270 20 33; 
Франківський районний відділ – м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 67, тел. (032) 238 95 60;
Личаківський районний відділ – м. Львів, вул. Зелена, 20, тел. (032) 260 22 01;
Шевченківський районний відділ – м. Львів, вул. Донецька, 3, тел. (032) 231 68 50.

12.05.2017 17:08
Aleks Troi

уточню - я юрист со стажем .....


12.05.2017 17:02
Aleks Troi

был сегодня в паспортном Шевченковского района на Донецкой - как был гадюшник корумпированный так и остался !!! Эту очередь придумали сугубо для понтов !!! Людей после утреннего ажиотажа не было - но очередь электронная вся спонтом занята !!! Принимают только по талончикам !! А получить их не реально - занято на две недели вперёд !! К терминалу не подпускают !!! НО ЛЮДЕЙ НЕТУ !! я без проблем получил талончик - сотрудники как увидели - не знаю что они сделали но через две минуты очередь уже была опять на две недели !!! Табло которое бы показывало кто обслуживается просто нету !!! В итоге начальник чуть ли не с кулаками на меня кинулся - когда услышал что по закону есть срок месяц на изготовление паспорта и он ОБЯЗАН ПРИНЯТЬ ДОКУМЕНТЫ !!!! Я в понедельник буду в суд подавать иск, а из суда иду в прокуратуру и буду писать заявления генеральному прокурору. Я думал меня уже ни чем невозможно удивить но такой наглости и такого беспредела я уже очень давно не видел - ЛЮДИ ВАС ЗА СТАДО ДЕРЖАТ !!!))


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7650 / 4.6MB / SQL:{query_count}