Заберу собі лавку додому…

У парках Львова масово розкрадають дерева та вуличні меблі. Хто та з якою метою цупить паркове майно?

Сквер на вул. Ряшівській
У час, коли комунальники у Львові починають облагороджувати місця відпочинку – несвідомі громадяни беруться за вуличні крадіжки. Лавки, смітники, бруківка, дерева, кущі, квіти… Крадуть усе, що можна продати на ринках або використати у себе вдома, щоби “милувало око”. Самі ж містяни відкрито називають такі дії – вандалізмом.
Лише за останній місяць працівники ЛКП “Зелений Львів” зафіксували декілька прикрих випадків, коли з парків міста зникало що-небудь. Зокрема у квітні, з парку ім. Івана Франка викрали клінкерну бруківку.
Зі слів Володимира Чишинського, головного інженера ЛКП “Зелений Львів”, декілька метрів покриття просто видерли. Та в ЛКП додали, що планують докупити та відновити бруківку до кінця року.
А от у ніч з 1 на 2 травня цього ж року на території Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького біля атракціонів викрали дерево магнолії. На офіційній сторінці Парку культури у Facebook йдеться про те, що дерево було висотою майже у 2 м. Його висадили минулого місяця та потішити львів’ян жовтим цвітом вона таки не встигла.
Тоді ж, у час травневих вихідних, у львівському парку “Білогорща” (П’ятий парк) невідомі вкрали три лавки та два смітники. Це трапилася вночі 7 травня. Лише у березні працівники ЛКП “Зелений Львів” встановили там п’ять нових лавок та урни для сміття. А вже 9 травня мешканці вулиці Ряшівської повідомили про вкрадені та знищені лавки у сквері, що на цій же вулиці.

Лісопарк “Білогорща”
Нагадаємо, неподалік цього скверу нещодавно на перетині вулиць Городоцької, Ряшівської та І. Виговського невідомі поцупили близько 20 кущів спіреї, які висадили перед Великоднем вздовж відремонтованих тротуарів. Підрядник, що виконував роботи на цій ділянці, пообіцяв висадити нові кущі за свій кошт.
Про низку інших прикрих випадків розповідає “Пошті” Володимир Чишинський і каже, що за останні роки таких вуличних крадіжок у місті значно збільшилося.
“Тільки щось зробимо, то буквально на другий день або ж впродовж першого тижня починають ламати чи красти. Це непоодинокі випадки. Наприклад, у Стрийському парку спонсорським коштом за чотири роки висадили близько 40 дерев магнолій. Дотепер залишилось лише три дерева. В останні роки приходив туди, навіть обривав цвіт із дерев, щоб вберегти те, що залишилося. Там же встановили недавно кілька смітників. На другий день, ще бетон не застиг, а їх уже витягнули. Також був випадок, коли знову-таки у Стрийському парку за кошти міста по центральній алеї встановили садово-парковий диван, вага якого близько 120 кг. Його також вкрали. Втім, місяць ним покористувались і повернули”, – каже Володимир Чишинський.
Співрозмовник додає, у Львові поки що немає розуміння того, що в парку потрібно лише відпочивати та милуватися тим що навколо.
“Одні й справді приходять, щоб відпочивати, а інші – щоб подумати, як вкрасти ту чи іншу річ. І роблять це свідомо!”, – зауважує він.
До слова, поки у Львові констатують часті випадки такого вандалізму – мешканець Миколаєва Вадим Сердцев висадив по місту за свої кошти 20 тис. дерев! Протягом 40 років він облагороджує своє місто, інформує у Facebook “Наша варта”.
Володимир Чишинський зі своєї сторони просить у разі фіксування фактів крадіжки – звертатися в ЛКП “Зелений Львів” за номером 252-29-03 або ж на гарячу лінію міста – 15-80.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8054 / 4.09MB / SQL:{query_count}