“Сміттєвий” меморандум наразі на папері

Попри те, що всі потрібні документи підписали та навіть виділили частину коштів, біля львівських будинків далi лежать гори невивезеного сміття. Коли ж зі Львова нарешті регулярно прибератимуть відходи?

Два тижні минуло від часу, коли область та місто підписали “сміттєвий” меморандум. Нам пообіцяли золоті гори, але під вікнами ми наразі бачимо тільки сміттєві… Ну і що тут скажеш?! Львів’яни вже втомились вимагати, щоб місто нарешті прибрали, втомились говорити, що з приходом спеки нам загрожують інфекції, дехто вже навіть потроху звикає до гризунів, які пішки ходять на подвір’ях будинків.
Рік ми чекаємо від представників влади, щоб вони проявили свою господарність і вирішили, здавалося б, звичне господарське питання. Та всі лише воду у ступі товчуть та реалізовують свої політичні амбіції на смітті…
Тим часом, станом на вчора, 5 травня, сміття не вивезено з 449 контейнерних майданчиків житлового фонду міста. Це 36% від загальної кількості – загалом у Львові 1237 контейнерів. Зокрема, у Залізничному районі переповнені 22 майданчики, у Сихівському –  101, у Франківському –  136, у Шевченківському – 131, у Личаківському –  59. Повністю очищені від сміття лише контейнерні майданчики Галицького району. Також сміття лежить на 24 контейнерних майданчиках закладів освіти, інформує прес-служба міськради.
Причиною того, що Львів “скотився” на 9 місце у рейтингу міст України, є безумовно і невирішена “сміттєва” проблема
Питання: якщо сміття регулярно вивозять лише з центру, то як бути жителям інших районів? Адже спокійно сидіти і дивитись на сміттєві пейзажі під вікнами теж мало приємного.
“Живу на вулиці Мазепи (на фото). Сміття у нас востаннє ще перед Пасхою вивозили. Уявіть собі! Вже і щури бігають. Запах жахливий. Що буде дальше – страшно й подумати. Адже на вулиці вже тепло, а якщо прийде спека?! Хоч бери і втікай кудись за місто. І така ситуація не тільки біля мого будинку, а й біля всіх сусідніх. Нам наразі обіцяють лише вирішити проблему. Тим часом сміття і дальше нікуди не вивозиться. Що робити далі – невідомо. Вже і на 112 знайомі телефонували”, – каже “Пошті” львів’янка Юлія.

Діло за міськими чиновниками…

“Зараз мені часто задають запитання: “сміттєвий” меморандум був підписаний два тижні тому, але що з того? Смердючий непотріб і далі горами лежить у районах! Тому хочу прояснити ситуацію і дати відповідь: від кого зараз залежить виконання документа, який направду може стати реальним кроком до вирішення кризи. Як відомо, на минулій міській сесії депутати проголосували за виділення першого траншу – 20 млн грн – для міст-підписантів, також 15 млн виділила область. Обранці наразі зробили все, що від них залежало. Тепер справа повністю у руках міських чиновників. За одним із пунктів меморандуму, саме виконавчі органи Львова мають укладати угоди про вивіз сміття із містами, комунальними підприємствами, які обслуговують полігони. Саме чиновникам зараз необхідно проявити максимум активності – їхати на засідання рад, спілкуватися із людьми, цікавитися їхніми потребами, розказувати, що гроші виділяються… Тільки це забезпечить виконання меморандуму”, – переконаний Валерій Веремчук.
На його думку, у ці два роки, поки діятиме меморандум, треба нарешті почати стратегічно вирішувати проблему.
“Йдеться про будівництво сміттєпереробного комплексу. Як бачимо, позиція міського голови, який лише очікував кредитів, виявилася хибною і шляхом у нікуди. Як і раніше, наполягаю на негайному оголошенні інвестиційного конкурсу. Зокрема, щоб обрати технологію для переробки відходів. Інших варіантів нема!”, – каже Валерій Веремчук.
Він також запевняє: причиною того, що Львів “скотився” на 9 місце у рейтингу міст України, є безумовно й невирішена “сміттєва” проблема.
“Причому у багатьох значеннях. Це і дискомфорт, і антисанітарія. А ще підірвана довіра до міських органів влади. І відновити її можна буде лише чіткими та злагодженими діями – на користь свого міста, своєї громади!”, – наголошує депутат.
У свою чергу львів’янка Юлія, що мешкає на вул. Ма­зепи, каже, що останнім часом все частіше змушує себе сортувати сміття.
“Ще до Грибовицької трагедії намагалась десь щось сортувати. Звичайно, не зажди виходило. Прищепити собі цю європейську звичку, що не кажіть, важко. Зрештою, донедавна в нас і спеціальних роздільних контейнерів не було. Я з батарейок починала. Зараз уже намагаюсь все сміття сортувати. Також не хочеться забруднювати нашу планету пластиком. Якщо купую щось у пластиковому посуді, то прошу його по-мінімуму – наприклад, одну виделочку на двох. Думаю, лише тепер люди зрозуміли, що сміття треба сортувати. Втім, дехто і досі не оцінює масштаби цієї проблеми”, – каже “Пошті” співрозмовниця.
Зі слів Юлії, буває, що навіть члени сім’ї розходяться у своїх поглядах щодо вирішення сміттєвого питання.
“Чоловік мій, наприклад, був би категорично проти, якби поруч його помешкання була сортувальна лінія. Я ж натомість – не мала б нічого проти. Адже розумію – десь вона та й має бути. Не можемо ж ми весь час жити у засміченому місті”, – наголошує Юлія.

Тонни сміття їздитимуть у Червоноград

Місто Львів готове підписувати угоди з містами Львівської області щодо вивезення та захоронення ТПВ. У місцевому бюджеті передбачені відповідні компенсації. Однак наразі угоду підписав лише Червоноград – на 10 тонн у день, інформує прес-служба Львівської міськради.
“Бажання з боку Львова є, ми готові підписувати негайно. На це передбачили кошти в місцевому бюджеті. Але має бути згода міст. На сьогодні ми маємо гарантовану згоду від Червонограда, який готовий допомогти Львову об’ємом 10 тонн у день. Ми продукуємо до 600 тонн у день. Також йдуть напрацювання і є матеріали щодо Новояворівська та Бузька. Але це покриває 1/15-ту нашого об’єму. По всіх інших – наразі великий вакуум. Учора про це говорив із Володимиром Кістіоном (віце-прем’єр міністр України “Пошта”), який також схвильований, бо пройшло два тижні, а робота йде дуже повільно в цьому питанні”, – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
З його слів, сміття вивозять на полігони, “які дають можливість приймати – це частина полігонів за межами області”.
“А велика частина не вивозиться – сьогодні (5 травня“Пошта”) переповнені 30% майданчиків. Коли хтось рапортує, що для Львова вирішили проблему – це неправда. Проблема є і вона дуже актуальна”, – запевняє Андрій Садовий.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7627 / 4.41MB / SQL:{query_count}