“Відкосити” від армії більше не вдасться

На Львівщині створять Єдиний реєстр призовників та вручатимуть повістки на кордоні

фото: kordon.in.ua
Минулого тижня активно почали говорити про те, що тепер військово­зобов’язаних “ловитимуть” на прикордонних пунктах пропуску. І хоч цю інформацію спростовували, однак, як з’ясувалось, повістки можна вручати де завгодно.
“Повістку можна вручати на кордоні, за кордоном – де завгодно. Якщо людина не з’явилась на призов, тобто знаходиться в розшуку, там, де її зловили – там і вручають повістку. Нічого незаконного тут немає! – каже Львівський обласний військовий комісар Олександр Тіщенко. – Згідно із законом, у 10-денний термін громадянин зобов’язаний з’явитися у військовий комісаріат. Якщо не з’явився – автоматично заводиться справа, людина потрапляє в розшук. Відповідно, цю людину розшукують, і знаходять на кордоні. Що тут незаконного?!”
Сьогодні представників військових комісаріатів ще немає на пунктах пропуску. Поки що потрібно пройти погодження з прикордонною службою. Однак цей експеримент із часом почне діяти, обіцяє Олександр Тіщенко. 

Облік призовників: нововведення

Цього року Президент України підписав закон про єдиний державний реєстр військовозобов’язаних, згідно якого проводитимуть облік усіх громадян віком від 18 до 60 років. До цього обліку входитимуть придатні та непридатні до військової служби. 
“У травні по державному реєстрі у Львові буде проведено експеримент у чотирьох міських військкоматах. Там будуть залучені всі начальники відділів обліку, які, власне, відповідають за єдиний державний реєстр. Будуть виявляти недоліки, подивимося, що варто виправити. Остаточно вступить у силу державний реєстр у 2019 році, – каже Олександр Тіщенко. – База формується не з даних військкоматів, а з єдиного реєстру виборців, де є всі громадяни. Колись був паперовий обіг документів, тобто, десь якась карточка витерлась, щось загубилося, а в єдиному реєстрі виборців є всі громадяни, і тому всі дані братимуть звідти”
Після отримання повістки, у 10-денний термін громадянин зобов’язаний з’явитися у військкомат
З його слів, цього місяця вже розпочали роботу, людей вже вводять у єдиний державний реєстр військовозобов’язаних. Такий експеримент уже був проведений у Івано-Франківській області, і там це уже працює. Однак, аби запустити реєстр, варто врахувати багато нюансів. Адже це окрема комп’ютеризована система: сервер, шифратори, ключі. Насамперед цей реєстр спростить діяльність військового комісаріату, дасть точний облік громадян.
“Наприклад, зараз йде призов і шукають громадянина, який знаходиться за кордоном. Щоб перевірити, чи він справді за кордоном, потрібно писати до консула і чекати на відповідь із МЗС. А в єдиному державному реєстрі можна лише натиснути кнопку, і одразу отримати відповідь: чи знаходиться людина в Україні, чи за кордоном. Тому в цю базу також будуть введені заборони для різних громадян. Тобто всі, хто ухиляється від служби в армії, будуть введені в базу. І без відмітки військового комісаріату ця людина не виїде за кордон”, – запевняє Львівський обласний військовий комісар.
Відслужити півтора року – це нічого страшного
Станом на сьогодні Львівська область виконала планове завдання з призову на строкову службу на 63%. З огляду на те, що до кінця призову залишається ще місяць, Олександр Тіщенко впевнений, що проблем із призовом не буде. Він відзначив, що наразі погано виконують завдання з призову у Сихівському, Галицькому та Франківському районах м. Львова, а також у Старосамбірському та Пустомитівському районах області.
“Строковиків відправляють до Нацгвардії та Сухопутних військ ЗСУ. Спершу їх скерують на бойове злагодження, яке триватиме до трьох місяців, а потім – на службу у військові частини. Люди бояться йти до військового комісаріату. Відслужити півтора року – це нічого страшного. Адже нікого зі строковиків не відправляють у зону АТО. Умови для строковиків створені набагато кращі, ніж були колись, вони служать, якщо не в області, то найдальше – у Києві. Для тих, хто має вищу освіту, служба становить один рік”.

За ухилення від служби – кримінал

Часто чуємо про те, що представники військових комісаріатів нібито перешкоджають вільному пересуванню громадян. “Насправді є закон України про військовий обов’язок та військову службу, в якому написано, що з дня оголошення призову на строкову службу громадяни, яким виповнилось 18 років, зобов’язані з’явитися у 10-денний термін до військового комісаріату. На жаль, наші громадяни несвідомо до цього відносяться і “забувають” про це. А коли працівник військового комісаріату приходить додому, кажуть, що він не має на це права”, – розповідає Олександр Тіщенко. За його словами, минулого року було порушено 25 кримінальних справ за ухилення від військової служби. Цього року передано в поліцію для досудового розслідування 18 справ, і це лише за перший місяць призову!
“На жаль, люди не розуміють, що сьогодні у нашій державі йде війна! Людина, яка пройшла строкову службу, буде принаймні розуміти, що таке автомат. У 2014 році ми лише вчились воювати, а як ми воюємо зараз... Росія вже не так “показує зуби”, як тоді. Зараз їм складніше огризатися до нас, бо одразу отримують достойну відповідь…”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9053 / 4.39MB / SQL:{query_count}