Меморандум є! І сміття є…

Документи підписали, частину грошей виділили… Коли ж з-під будинків львів’ян нарешті вивезуть гори відходів?

фото: Діана Кормухіна
У багатьох містян впродовж останнього тижня на думці одне: нас знову обманули? “Замилили” голову підписанням чергових папірців, а сміття так і не вивезли. Адже майже всі сміттєві контейнери міста вщент переповнені. І це тоді, коли йде потепління. Страшно й уявити, що буде, якщо тверді побутові відходи й надалі “тушитиметься” під сонцем! Адже наразі ми чуємо лише про підписані домовленості та те, що “потрібно чимало часу, аби меморандум почав діяти”…  Львів’яни ж тим часом мріють: коли сміття буде вивозитись у такому режимі, як це було до Грибовицької трагедії.
Минулого тижня, 21 квітня, область та місто підписали Меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), що продукує Львів. Згідно цієї домовленості, львівське сміття погодилися приймати 19 міст  області. Минув тиждень. Однак 366 сміттєвих майданчиків міста надалі переповнені відходами.

Чому сміття “лежить”? 

“Над меморандумом працювали останніх два місяці, спільно з ЛОР та ЛОДА. Минулої п’ятниці (21 квітня“Пошта”) меморандум підписали. Сьогодні він проходить акцептацію (юридичний акт, яким виявляють згоду на прийняття будь-якої пропозиції “Пошта”) по міських радах. Робота просувається стабільно. Наше завдання – до кінця наступного року мати гарантію, що сміття прийматимуть у містах Львівщини. Аби за цей час місто пройшло процедуру рекультивації полігону та будівництва заводу”, – наголошує міський голова Львова Андрій Садовий.
З його слів, сміття почнуть вивозити, коли “буде така фізична можливість”. Бо сьогодні меморандум ще, виявляється, не запрацював…
“Наразі документ проходить можливість схвалення. Це дуже серйозна проблема. В області приймають до 20%  відходів, бо більше Львівщина не готова приймати”, – запевняє Андрій Садовий.
Заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак каже, що прийняття меморандуму – “це підтвердження, що нарешті території міст і селищ Львівської області почули нас”.
“Окрім того, що меморандум затверджений, в ЛМР варто все ж перейти до конкретних планових дій. Зокрема, започаткувати добру співпрацю між Львовом і містами області. Аби за 24 місяці, які передбачає меморандум, пройшла плідна співпраця, яка дасть можливість врегулювати проблему нашого міста”, – каже Ірина Гримак.
На переконання Ірини Гримак, “останнім часом якість життя людей покращується, а тому збільшується кількість відходів”… “ Механізм запущено, і важлива тепер скоординована робота, насамперед команди ЛМР”, – акцентує Ірина Гримак.

Львівське сміття “гуляє” по Україні: чому?

Неодноразово публікували інформацію про знаходження нашого сміття у Тернополі, в Івано-Франківську, а днями й у Чорнобилі. Чому наше сміття знаходять в різних куточках України та хто за це повинен відповідати, розповіла Ірина Гримак.
“Сьогодні контроль за пересуванням транспортного засобу, який везе сміття,  – найважливіше питання, яке має стояти на порядку денному. Для того, щоб жоден водій чи  керівник підприємства не зловживав довірою замовника, який платить йому за це кошти. Тому маємо знати, звідки машина виїхала і куди вона курсує з відповідним кілометражем та паливом. На це витрачають бюджетні кошти, тому повинен бути відповідний контроль. Закликаємо ЛМР, щоб вони в найближчий термін організували GPS-навігатори, які б це відслідковували”, – каже заступник голови облдержадміністрації.
Меморандум передбачає співпрацю із 19-ма містами Львівщини. Вони мають приймати від 10 до 80 тонн відходів Львова щодня протягом двох років. Однак мер Бродів все ж відмовився приймати львівське сміття. Також наразі “проти”  львівського сміття міські голови Самбора та Золочева. А також  відмовилась приймати “львівське” сміття” громада Рави-Руської, інформує prykordonnya.info. “Зі ЗМІ дізналась про відмову приймати наше сміття. Про причини наразі не знаю”, –  запевняє Ірина Гримак.
“Меморандум підписано, і ЛОР зробила зі свого боку кроки до його реалізації. На сесії, яка відбувалася цього тижня, ми передбачили 15 млн грн на потреби міст, які поставили свої підписи під меморандумом. Зокрема кошти передбачені  на придбання спецтехніки, сміттєвозів, бульдозерів і тракторів, також впорядкування полігонів, продовження робіт з рекультивації для збільшення потужності полігонів”, – зазначає перший заступник голови Львівської облради Андрій Білоус.
Також він наголошує, що мешканці міст, які “підставили плече” Львову, отримають допомогу для вирішення своїх соціально-економічних проблем. А на наступній сесії облради будуть розглядати питання стосовно другого траншу.
“Якщо хтось думає, що від підписання якогось паперу будуть вивозити одразу сміття, – це наївно! Коли нарешті почнуть вивозити сміття з-під будинків львів’ян, – ніхто не знає! Певного графіку немає, поки що ніхто не може сказати яку кількість сміття приймуть у області. Задавав це запитання, – пан Білосус запевнив, що все сміття область зможе прийняти. Я в цьому сумніваюся! Львівські полігони можуть прийняти лише 200 тонн, а ще залишається 300-500 тонн. Ніхто не може зрозуміло сформулювати як виходити з цієї ситуації!”, – каже Юрій Кужелюк член комісії фінансів та планування бюджету міськради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7253 / 4.39MB / SQL:{query_count}