Маєш ідею – формулюй і подавай!

У Львівській міськраді удосконалять Положення про громадський бюджет міста. Тоді як проекти-переможці 2016 року продовжують реалізовувати

Торік Львів долучився до низки українських міст, де діє механізм бюджету спільної участі – коли певну суму виділяють на проекти, які пропонують самі ж мешканці. Тоді на реалізацію ідей львів’ян виділили рекордну в Україні суму – 16 мільйонів гривень, тобто 1% від міського бюджету розвитку.
Минулого року містяни подали 259 проектів на загальну суму понад 145 мільйонів гривень. З них брали участь у голосуванні 233 проекти. Загалом було віддано 27 тисяч 763 голоси. Зараз на реалізації – 67 проектів, з яких  чотири великі та 63 малі.
До слова, як уже писала “Пошта”, малими називають проекти вуличного, квартального, районного значення, загальна вартість реалізації яких коливалася від 20 тисяч до 200 тисяч гривень. Великі проекти – це проекти міжрайонного, загальноміського значення. Їх вартість становила від 200 тисяч до трьох мільйонів гривень.
Вартість реалізації малого проекту тепер становитиме від 50 тисяч до 500 тисяч гривень
З 15 серпня цього року львів’яни знову зможуть подавати нові ідеї на громадський бюджет. Проте після того, як механізм запустили в дію, у Львівській міськраді робоча група, до складу якої ввійшли депутати ЛМР, громадські активісти, автори великих проектів-переможців та посадовці, напрацювала зміни до Положення про Громадський бюджет на 2017 рік. Сьогодні, 27 квітня, на сесії Львівської міськради депутати голосуватимуть за ці зміни.

Громадський бюджет без “мінусів”

“Серед основних нововведень – пропонується збільшити максимальну межу кошторисів для малих проектів. Вартість реалізації малого проекту тепер становитиме від 50 тисяч до 500 тисяч гривень. Також тепер подавати та голосувати за проекти громадського бюджету можуть не лише жителі Львова, а й Винників, Рудного, Брюховичів. Проекти, які стосуються комунальних установ (ДНЗ, шкіл, лікарень), не можуть передбачити проведення поточних чи капітальних внутрішніх (!) ремонтних робіт у цих установах. Адже один із основних принципів Громадського бюджету – загальнодоступність проектів, які реалізовуються”, – зазначив у розмові з “Поштою” Юрій Лукашевський, начальник управління “Секретаріат ради”.
 Крім того, з його слів, змінять і бланк оцінки проектів. “Раніше бланк мав дві-три сторінки. Тепер помістили інформацію на одній сторінці і зробили її конкретнішою. Додатково, щоб була більша відповідальність за подану розпорядником оцінку самого проекту, в кінцевому результаті його має затверджувати керівник виконавчого органу, який є розпорядником коштів”, – пояснив Юрій Лукашевський.

Більшість проектів – на етапі реалізації

Як уже було зазначено, у Львові за рік повинні встигнути реалізувати 67 проектів-переможців. Зі слів начальника управління “Секретаріат ради”, чи не по кожному визначені календарні плани робіт та відповідальні за їх реалізацію.
“На початку березня проводили спільну нараду з розпорядниками коштів стосовно того, як ведуться роботи. Тоді суттєвих перешкод для реалізації проектів не було, за винятком двох-трьох. Перш ніж розпочати роботи, треба розуміти: спочатку формуємо сам проект роботи, погоджуємо його, проводимо експертизу, а потім, якщо це потрібно, оголошуємо тендер і закупівлю через ProZorro. Думаю, самі роботи мали б розпочати в травні-червні. Після травневих свят плануємо провести велику нараду щодо реалізації проектів-переможців. А до серпня, сподіваюся, частину з них таки реалізують повністю”, – вів далі Юрій Лукашевський.
А також запросив авторів проектів інформувати відділ громадського партнерства ЛМР про порушення термінів виконання робіт чи інші труднощі для того, щоб можна було оперативно реагувати та виправляти недоліки.  Автори проектів можуть звернутися у відділ громадського партнерства Львівської міськради, зателефонувавши на номер 297-57-63 або на гарячу лінію міста – 1580.
У списку великих проектів-переможців – “Відновлення центральної алеї та прилеглих територій парку “Замарстинівський”, автором якого є львів’янка Оксана Луцко. Цей проект набрав найбільше голосів – 1381. Реалізовуватимуть його на суму близько трьох мільйонів гривень. Жінка пригадує, як у неї виникла ідея зробити в своєму районі сучасний парк, та розповідає, чому саме її ідея опинилася серед переможців у проекті “Громадський бюджет”.
У списку великих проектів-переможців – “Відновлення центральної алеї та прилеглих територій парку “Замарстинівський”, автором якого є львів’янка Оксана Луцко
“Для початку потрібно мати мрію та ідею. Після цього – величезне бажання їх реалізувати. Знадобилося чимало часу та сил, щоби зібрати команду однодумців серед сусідів, друзів, просто знайомих. Перед тим прочитала правила на сайті lviv.pb.org.ua, сформулювала свої бачення і подала. Після цього зібрали підписи. Вперше у житті мені довелося складати кошторис реалізації нашого проекту. Коли справа дійшла до голосування, треба було зайнятися й “просвітницькою” діяльністю: розповідати, що таке Bank ID чи ЦНАПи, що потрібно зробити, аби проголосувати. За цей час вивішували плакати, проводили презентації в своєму районі, збори, зустрічі. Ще й створили окрему сторінку у Facebook і записали відеоролик, в якому розказали, наскільки цей парк потрібен людям, які тут живуть, – розповіла “Пошті” Оксана Луцко, автор проекту, жителька Шевченківського району. – Тут буде сучасний парк, який поєднає в собі екологічно-рекреаційну, соціальну та логістичну функції, з’єднавши центральну Алею гетьманів з  вулицею Щурата. І найцікавіше те, що він матиме культурно-історичну концепцію. Освітлення, пандуси, відремонтовані сходи, нове покриття, лавки та смітники, а також дитячий майданчик у козацькому стилі – все це передбачене проектом”.
Співрозмовниця закликає львів’ян не боятися подавати свої ідеї уже в цьому році. “Не бійтеся мріяти і розмовляти зі своїми сусідами. Насправді у кожного з нас ідей безліч. Знайомтеся ближче зі своїми сусідами, шукайте однодумців і формуйте мрії в проект!” – наголосила вона.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.3644 / 4.12MB / SQL:{query_count}