Перші мільйони за львівське сміття

Львівська облрада цього тижня виділила 15 мільйонів гривень містам, які підписали зі Львовом “сміттєвий меморандум”. За ці кошти міста Львівщини мають закупити необхідну техніку для полігонів

фото: Олег Огородник
Цього тижня Львівська облрада виділила перший транш фінансування містам Львівщини, які минулого тижня, 21 квітня, підписали Меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), що продукує Львів. Як  писала “Пошта”, згідно з меморандумом, 19 міст Львівщини погодились  приймати щодня 580 тонн сміття, натомість від міської й обласної рад отримуватимуть два роки по 100 мільйонів гривень, з яких 30 – із обласного та 70 – із міського бюджету Львова.
Із обласного фонду охорони навколишнього середовища було вирішено скерувати 30 млн грн на впорядкування цих полігонів. Усю суму поділили на дві частини по 15 млн грн. Наразі депутати проголосували за розподіл перших 15 млн грн. Це рішення підтримали 68 обласних обранців.
Як зазначив Олександр Ганущин, голова облради, найбільше отримають міста, у яких є великі полігони – Буськ, Новояворівськ, Миколаїв та Дрогобич.
“Ці полігони, які прийматимуть найбільше ТПВ, будуть облаштовуватись коштом обласної ради та міської ради Львова”, – повідомив Олександр Ганущин, і наголосив, що Львівська міськрада також повинна зробити крок назустріч громадам і виділити кошти з бюджету міста.
Як повідомив перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, за виділені  облрадою 15 млн грн органи місцевого самоврядування зможуть придбати необхідну їм спецтехніку – сміттєвози,  бульдозери, екскаватори, трактори. Частину грошей скерують на впорядкування полігонів, які приймають сміття, а також ліквідацію стихійних сміттєзвалищ.
Керівник департаменту екології Львівської ОДА Руслан Гречаник зауважив, що, зокрема, проведуть реконструкцію п’яти сміттєзвалищ Львівщини у Жовківському, Миколаївському та Турківському районах, придбають 17 одиниць спецтехніки. Для Сокалю та Борислава закуплять бульдозери.
Щодо обліку кількості сміття, що буде возитися зі Львова в райони, посадовець запевнив: “На більшості сміттєзвалищах встановлені ваги і на тих сміттєзвалищах, де ваги немає, ми пропонуємо головам органів місцевого самоврядування подати запити на дофінансування”.
Тим часом, 25 квітня мер Золочева, попри те, що підписав меморандум, повідомив, що Золочів не прийматиме львівське сміття – “поки не збудує новий полігон ТПВ”, інформує zaxid.net. Для будівництва полігону Золочеву потрібно 15 млн грн. Натомість, цього тижня, 24 квітня, на засіданні комісії екології Львівської облради депутати погодили  виділити мільйон гривень на рекультивацію Золочівського сміттєзвалища. До речі, відмовились підписати меморандум мери Самбора та Бродів, мовляв, не хочуть йти наперекір громаді, яка аж ніяк не хоче терпіти львівське сміття.
Тим часом, низка інвесторів запропонували  встановлювати сміттєсорутвальні лінії на полігонах ТПВ Львівщини – про це повідомив Руслан Гречаник. За його словами, усі інвестори – українські.
“Таких інвесторів є кілька, і вони вже мають готові, закуплені й навіть змонтовані сміттєсорутувальні лінії. Найбільший підприємець має потребу у забезпеченні на полігон 150 тис. тонн сміття у рік. Решта інвесторів дрібніші. Вони можуть обійтися тим сміттям, що надходить у найбільші полігони області. Мова про Дрогобич, Червоноград, Буськ, Стрий та інші”, – резюмує Руслан Гречаник.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7609 / 4.37MB / SQL:{query_count}