Програма “Доступні ліки” та спеціальні наліпки

Аптеки, що беруть участь в Урядовій програмі “Доступні ліки”, промаркували спеціальними наліпками

Як писала “Пошта”, у квітні  стартувала урядова програма “Доступні ліки”, у межах якої пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Майже 500 аптек на Львівщині вже долучились до програми і їх перелік оновлюють щодня, інформує прес-служба ЛОДА. 
Як зазначала Ірина Микичак, начальник департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації, вже зареєстровано 157 лікарських засобів і кількість їх буде зростати. Серед них є і українські, й іноземні препарати. “У рецепті лікар зазначає непатентовану назву, тобто діючу речовину ліків. А в аптеці пацієнту можуть запропонувати кілька торгових марок, які містять виписану речовину, й пацієнт сам зможе обирати”, – пояснює Ірина Микичак. Наприклад, в аптеці є кілька торгових марок: торгова марка один, два і три. Якщо торгова марка два – це лікарський засіб із найменшою вартістю, тоді пацієнт його отримує безкоштовно. А за торгову марку три доведеться доплатити різницю між ціною торгової марки один і три.
Зі слів Ірини Микичак, це дуже добра програма, яка охоплює і дітей, і дорослих. “Програма стимулюватиме пацієнтів йти до лікарів, а не займатися самолікуванням, – каже вона. – У нас вже була подібна програма по гіпертонії. Спершу люди не надто активно користувалися нею, але з часом кількість пацієнтів, які отримували безкоштовні ліки, зросла. Певна: цією програмою хворі також будуть користуватися”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7532 / 4.35MB / SQL:{query_count}