До ювілею – нові крісла і нові постановки

У Національному театрі імені Марії Заньковецької готуються до святкування 100-річчя з дня заснування

У жовтні цього року Національний театр імені Марії Заньковецької святкуватиме 100-річчя з дня заснування. Як саме відзначатимуть цей поважний ювілей заньківчани і чим дивуватимуть львів’ян з нагоди свята, розповів учора на прес-конференції генеральний директор театру Андрій Мацяк. З його слів, підготовка до події вже триває, причому в кількох площинах: не лише у творчій, але й у господарчій. Отож, в рамках обласної комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2017 рік за напрямком “підтримка театрів” театру Заньковецької виділять із обласного бюджету 600 тисяч гривень. Це рішення підтримали депутати Львівської обласної ради на сесії 21 березня. За ці кошти придбають нові сучасні крісла для глядацького залу великої сцени театру.
“Наразі розглядаємо кілька пропозицій від різних фірм, серед яких є й варіант, запропонований Стрийським меблевим комбінатом. Одне крісло, за попередніми розрахунками представників останнього, коштуватиме близько 2 тисяч гривень, а нам потрібно таких 350. В ціну входить лише  вартість самих матеріалів і робота майстрів, без вигоди підприємства – вони готові від цього відмовитись, аби допомогти нам, – пояснює Андрій Мацяк. – Тішить, що маємо таких друзів-партнерів, які переймаються долею театру. Їх небагато, але всі, що є, надійні та розуміючі. Окрім нових крісел, які матимемо вже з початку нового сезону, замінимо дерев’яне покриття підлоги партеру на великій сцені – із цим нам допомагатимуть представники Львівської політехніки та їх польські колеги. Адже тут не просто треба перестелити підлогу, а й брати до уваги чимало інших чинників, щоби зберегти акустику залу”.
Окрім цього, з початком нового сезону в театрі імені Марії Заньковецької запрацює автоматизована система продажу квитків: глядачі зможуть придбати їх у касі театру, замовити через сайт і роздрукувати на новому бланку електрон­ного квитка або ж просто показати на екрані свого смартфона QR-код електрон­ного квитка контролерові при вході у фойє.
Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, який також був присутній на прес-конференції, повідомив ще одну багатообіцяючу новину: “Можемо вже зараз звітувати про проміжні результати в грантовій програмі, яку  фінансує Європейський Союз,  “Польща – Білорусь – Україна” – це транскордонні проекти. Власне наш театр імені Марії Заньковецької разом із театром Юліуша Остерви (Люблін) отримав високий бал у першому турі, відтак пройшов у другий. І для львівської, і для люблінської влади цей проект пріоритетний. Та наразі ще до кінця червня нас чекає складна робота над заявкою”.
Цей проект триватиме три роки та передбачає фінансування для театру імені Марії Заньковецької  у сумі 682 283 євро. Із цієї суми 534 тисяч євро витратять на придбання світлового та звукового обладнання для камерної та великої сцен. Зокрема, зі слів Андрія Мацяка, за них планують обладнати студію звукозапису для театру і купити сучасний проектор. Частину коштів скерують на ремонт приміщення камерної сцени (підвалу, першого і другого поверхів).
Та не ремонтами єдиними! В рамках проекту заплановані й творчі події: обмінні гастролі двох театрів та їх оркестрів; виставки театральних плакатів та костюмів; серія читань новітньої української драматургії (п’ять українських драматичних творів будуть перекладені польською, відбудуться читання та зустрічі з авторами); показ телевистави театру імені Юліуша Остерви “Майстер і Маргарита” у двох локаціях; показ вистави польського театру “Мордор прийде та з’їсть нас, або Секретна історія слов’ян”; конкурс сучасної польської драматургії на тематику транскордонних зв’язків між Україною та Польщею (п’єса-переможниця отримає сценічне життя).
А ще в рамках святкування 100-річчя з дня заснування театру імені Марії Заньковецької тут планують на жовтень-листопад  міжнародний театральний фестиваль  за участі Національного академічного українського драматичного театру імені Івана Франка, Польського театру народового, Національного академічного театру імені Янки Купали (Білорусь) та Литовського національного драматичного театру (вистава “Борис Годунов” у постановці Еймунтаса Някрошуса). Наразі на його проведення театр не має коштів, але Андрій Мацяк сподівається на підтримку урядів країн-учасниць задля приїзду колективів до Львова. А вже у Львові прийматимуть гостей самі.
Ну і, звичайно, яке ж святкування без нових постановок? Вадим Сікорський уже працює над “Ревізором”, а маестро Федір Стригун готує нову версію “Марії Заньковецької”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7917 / 4.39MB / SQL:{query_count}