Експеримент задля безпеки

У Львові в рамках експерименту встановлять нові дорожні знаки, такі як у країнах Європи

фото: sphcredo.pl
“Діти на переході”, “Місце для паркування автомобілів батьків з дітьми”, “Напрямок руху на велодоріжці”, “Станція зарядки електромобілів” – саме такі, а також низка інших нових знаків та інформаційних табличок з’являться у Львові згідно з прийнятою цього тижня ухвалою міськради “Про запровадження у Львові експериментальних дорожніх знаків”. 
Для чого це роблять? Ініціатори новації кажуть, що задля “покращення безпеки дорожнього руху, захисту школярів, батьків з дітьми, велосипедистів”.
“Їх ще не має, але проголосоване рішення дає нам можливість використовувати ці знаки в дорожніх проектах. Фактично побачимо їх, коли буде реалізовуватись певний проект. Також це залежить і від замовника будівництва. Думаю, вже цього року побачимо їх на вулицях міста. Кошти на це є. Наприклад, по вулиці Богдана Хмельницького маємо виділені кошти не лише на проектування, а й на будівництво”, – каже “Пошті” Олег Шмід, депутат Львівської міськради, секретар комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики.
Вже цього року побачимо їх на вулицях міста. Кошти на це є
Зауважимо, що знаки встановлять як експеримент для того, щоб з’ясувати, чи будуть вони дієвими, а вже після цього у мерії вирішать, чи робити їх постійними.
Та дехто уже й встиг обуритися, бо, мовляв, такі знаки вплинуть на Правила дорожнього руху. Олег Шмід наголошує, що це знаки виключно інформаційні, а не наказові.
“Нас запитують: навіщо ми змінюємо Правила дорожнього руху? Жодних ПДР ніхто не змінюватиме. Зокрема інформаційні таблички, що стосуються велоруху прикріплюватимуть під знаками і вони ні до чого не закликатимуть. Хіба що привертатимуть увагу водіїв”, – зазначає він.
Про це запевняють і в патрульній поліції Львова: “Це є додаткові інформаційні вказівники для усіх учасників дорожнього руху, які нікому не нашкодять”, – пояснює Роман Вахула, начальник відділу безпеки дорожнього руху.
До слова, експериментальні знаки розробили фахівці управління транспорту Львівської міськради спільно з активістами ГО “Львів – безпечне місто”, ініціативи “Місто, дружнє для дітей”, представниками Tesla Club Ukraine та депутатами міськради.
Низка інформаційних табличок, які з’являться на вулицях міста стосуватимуться саме руху велотранспорту. Олег Шмід зауважує, що їх задля безпеки велосипедистів не вистачало.
“Такі таблиці зроблять значно безпечнішою їзду велосипедистів містом. Їх бракувало, бо ж самі велосипедисти часто не звертають увагу якою стороною намальована піктограма. Так й самі водіїв будуть уважніші, коли перетинатимуть велодоріжку автомобілем. Зазвичай водій, коли виїжджає на перехрестя або переїжджає на іншу траєкторію руху іншого транспортного засобу – дивитись спочатку наліво, а після того як рушає, може оглянутись направо. Це небезпечно для велосипедиста. А велосипедиста потрібно очікувати з двох сторін”, – веде далі співрозмовник.
Це є додаткові інформаційні вказівники для усіх учасників дорожнього руху, які нікому не нашкодять
Серед списку експериментальних знаків – “Місце для паркування автомобілів батьків з дітьми”. Додамо, що ще торік Уляна Пак, депутат Львівської міськради подавала відповідний запит з проханням облаштувати спеціальні парковки для батьків із дітьми.
“Приємно, що одним із нових знаків є запропонований мною – знак для позначення місць паркування батьків із дітьми. Важливо, що спільні цінності дають можливість одностайно приймати інноваційні соціально важливі рішення! Для міста актуальним є позитивний європейський досвід із облаштування спеціальних місць для паркування батьків з дітьми. Бо однією із особливостей таких паркомісць є дещо більша, ніж стандартна ширина для зручного і безпечного перебування дитини”, – пояснює Уляна Пак, інформує lvivrada.gov.ua.
Окрім того зазначимо, що запровадження експериментального дорожнього знаку “Місце для паркування автомобілів батьків з дітьми” втілюють у рамках програми “Львів дружній до дітей”. До слова, у минулому номері (№22 за 23 березня) “Пошта” детально писала про цю програму у матеріалі “Львівські татусі долучайтеся! У місті небайдужі матусі працюють над створенням програми “Львів дружній до дітей”. “Пошта” довідалася, на якому етапі зараз ця робота та чого варто від неї очікувати”.


джерело: tvoemisto.tv

Перелік експериментальних дорожніх знаків:

1. Експериментальний знак ЛЕ001 “Діти на переході” – встановлять під знаком 5.35.1 “Пішохідний перехід”, яким постійно користуються діти (біля шкіл). 
2. Експериментальний знак ЛЕ002 “Місце для паркування автомобілів батьків з дітьми” – встановлять на місцях, призначених для паркування автомобілів, в яких батьки везуть дітей-немовлят. На цих паркомісцях можна наносити аналогічну розмітку. 
3. Експериментальні таблички ЛЕ003 – ЛЕ008 “Напрямок руху на велодоріжці”:
ЛЕ003 та ЛЕ004 – таблички до знаку 1.34 для попередження водія про напрямок руху на велодоріжці, до перетину з якою він наближається.
ЛЕ005 – табличка до знаку 1.34 для попередження водія про двосторонній напрямок руху на велодоріжці, до перетину з якою він наближається.
ЛЕ006 – встановлюється під наказовими знаками 4.12, 4.14 тощо та інформує велосипедистів, що велодоріжка має односторонній рух.
ЛЕ007 – встановлюється під наказовими знаками 4.12, 4.14 тощо та інформує велосипедистів, що велодоріжка має двосторонній рух.
ЛЕ008 – забороняє в’їзд велосипедистів на велодоріжку з одностороннім рухом.
4. Експериментальна табличка ЛЕ009 “Вид небезпеки” – встановлять під дорожніми знаками 1.39 “Інші небезпеки” та 1.41 “Місце концентрації дорожньо-транспортних пригод” та інформує водіїв щодо причин виникнення аварійних ситуацій. 
5. Експериментальні таблички ЛЕ010 “Для електромобілів” та ЛЕ011 “Крім електромобілів”:
ЛЕ010 – інформує, що знак, під яким встановлено цю табличку, поширюється лише на автомобілі, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння.
ЛЕ011 – інформує, що знак, під яким встановлено цю табличку, не поширюється на автомобілі, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають двигуна внутрішнього згоряння.
6. Експериментальний знак ЛЕ012 “Станція зарядки електромобілів” – інформує водіїв про наявність електрозарядної станції для електромобілів.
7. Експериментальні знаки ЛЕ013 – ЛЕ015 “Станція заправки/зарядки транспортних засобів” – інформують про наявність на автозаправних станціях станції для зарядки електромобіля.
8. Експериментальний знак ЛЕ016 “Місце для розвантаження” – означає місце, де може зупинитись вантажний фургон, виключно на час, необхідний для розвантаження/завантаження. Цей знак може застосовуватись разом із розміткою 1.10.2 білого кольору.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8465 / 4.42MB / SQL:{query_count}