Зберегти екологію міста: заказник буде!

У Львові створять заказник “Торфовище Білогорща” – таку ідею львів’яни запропонували через е-петицію, а депутати проголосували. Що далі?

фото: архів (Наталія Кузьма) (2)
Місто поповниться унікальним заказником загальнодержавного значення.
Цього тижня депутати Львівської міськради підтримали петицію про необхідність створення ландшафтного заказника загальнодержавного значення “Торфовище Білогорща”. Це перша електронна петиція, яка набрала 500 голосів через банк-ID.
Відповідно до ухвали, адміністративно ландшафтний заказник “Торфовище Білогорща“ включатиме землі трьох територіальних громад: Рясна-Руської сільської ради – 19,6 га, Зимноводівської сільської ради – 38,4 га, Львівської міської ради – 61,6 га. У результаті загальна площа заказника мала б становити близько 120 га землі.
Нагадаємо, у лютому “Пошта” писала, що на периферії міста, а саме у мікрорайоні Львова – Білогорщі, розташовується унікальна торфово-болотна місцевість із найглибшим у регіоні заляганням покладів торфу. Довгий час місцеві мешканці Білогорщі виступали за створення у своєму районі ландшафтного заказника загальнодержавного значення “Торфовище Білогорща”. Детальніше – у матеріалі “Зберегти екологію міста”. Тоді  “Пошта” довідалась, у якому стані ця територія та коли ж розпочнуть роботи” (“Пошта” – №12 за 16 лютого 2017 р.)
Е-петиції – це додатковий інструмент впливу на рішення міських обранців
Зі слів місцевої активістки, автора петиції Наталії Кузьми, завдяки розгляду документа піднято кілька важливих питань. “Це питання екопросвітницва, львів’яни дізнались, що таке заказник, торфовище, тому що багато людей, голосуючи за петицію, почали вникати в проблему. Також це популяризація електронного врядування у Львові. Дехто скептично ставиться до петицій, а тут вони можуть побачити, що це є реальний вплив і це працює. Під час голосування ми виявили деякі вади сервісу і уже пропрацювали це питання із відповідним управлінням міськради, щоб удосконалити його”, – зазначила вона.
Наталія Кузьма каже “Пошті”, що вже до 6 квітня у Львівській міській раді повинні напрацювати дорожню карту щодо подальших дій зі створення заказника.
“На наступній сесії, яка запланована на 6 квітня, департамент містобудування має підготувати дорожню карту щодо створення цього заказника. В принципі нам потрібно організувати спільну нараду за участі всіх сторін – науковців, департаменту екології області, кадастрових служб тощо. Щоб погодити суперечливі питання щодо меж цього заказника. Оскільки від часу наукових обґрунтувань дещо змінилось. Окрім того, охоронна зона заказника має певні вимоги до тих підприємств, які розташовуються на території заказника. Вони можуть працювати, але мають не шкодити природі. Після чого дорожню карту повинні затвердити на міській сесії, так само і на сесії Зимноводівської сільської ради. Тоді ж питання розглянуть на сесії обласної ради”, – зазначає Наталія Кузьма.
З її слів, із міського бюджету уже передбачено 50 тис. гривень на створення документації щодо заказника. Інші ж гроші для початку робіт виділять уже після обласної сесії.
З міського бюджету уже передбачено 50 тис. гривень на створення документації щодо заказника
Окрім цього, співрозмовниця каже, що рішення створити заказник, яке підтримали і місцеві мешканці, і депутатський корпус – як приклад, і надалі він значно популяризуватиме електронне врядування у Львові.
“До цього часу до голосування за е-петиції ставилися скептично. Це я зауважила, коли збирала підписи за свою петицію. Під час свого виступу я вказала на низку недоліків електрон­ного сервісу. Наприклад, не працював цифровий підпис. Близько тисячі осіб не змогли проголосувати. Тому ми домовились із відповідним управлінням ЛМР, що надалі задля зручності буде можливість голосувати через особистий кабінет мешканця або ЦНАП. Адже такі речі – це додатковий інструмент впливу на рішення міської влади. Будьте активними і аргументуйте свої запити, тоді ж депутати підуть вам назустріч і підтримають ваші ідеї”, – запевняє Наталія Кузьма.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0387 / 4.38MB / SQL:{query_count}