Будинок для бійців: коли ж фініш?

Учасники бойових дій та їх сім’ї вже два роки чекають на обіцяне житло, що на вулиці Під Голоском. “Пошта” поцікавилась, чому будівельники раніше не вкладались у терміни та коли власники нарешті отримають ордери на квартири

Ще у серпні 2015 року Львівська міськрада виділила 39 млн грн на зведення першого будинку для учасників АТО. Як писала “Пошта”, будівництво  багатоповерхівки, що на вул. Під Голоском, стартувало наприкінці березня 2016-го. Цей будинок – перша черга будівництва. А всього передбачено зведення чотирьох черг. Будівельників для наступних черг визначатимуть на окремих конкурсах. Передбачається, що будинок для учасників АТО матиме три під’їзди по шість поверхів. Кожна з 53 квартир – двокімнатна, із середньою площею – 67 кв. м.
Попередньо анонсували, що майбутні власники отримають ордени на житло до кінця минулого року. Однак, терміни здачі будинку в експлуатацію перенесли. Міський голова Львова Андрій Садовий пообіцяв: “усі роботи на будмайданчику завершать до Великодня поточного року”.
“На мій погляд, роботи ведуться на достатньо високому рівні. Наше наступне завдання – аби до Великодня 2017-го змогли виділити 53 ордери. Мало хто вірив у це будівництво, бо було багато різних перепон, але мені приємно, що Львів показав приклад, і ми реальними діями вирішуємо проблеми тих хлопців, які повертаються із зони бойових дій”, – зазначив наприкінці зими Андрій Садовий.

Будівництво дороги – після другої черги

Директор  ЛКП “Рембуд” Віктор Писаренко розповів “Пошті”, на якому етапі зараз хід будівництва житлового будинку на вул. Під Голоском.
“Станом на 21 березня завершено загальнобудівельні роботи. Тривають оздоблювальні роботи – зокрема, робочі працюють над штукатуренням фасаду. Будемо прокладати ще одну лінію електропостачання, тому що наявної недостатньо. Подається вже вода до будинку – якраз по новому прокладеному водопроводу, а також підключають мережу каналізації. Ведуться внутрішні інженерні роботи – каналізація, водопровід та газопостачання поквартирно. Ліфти уже всі встановлені”, – зазначив Віктор Писаренко.
З його слів, будинок буде зданий в експлуатацію до кінця квітня: “Зараз там вже працює Бюро технічної інвентаризації – готує технічні паспорти для майбутніх власників квартир. Думаю, якщо погода не підведе, то вкінці квітня завершимо основні роботи. Залишиться лише благоустрій”.
На квартири на вулиці Під Голоском претендують бійці, що мали статус дитини-сироти, родини загиблих учасників бойових дій, які не отримали квартири за держпрограмою, та інваліди війни І та ІІ групи
Наразі територія біля “висотки” зовсім не облагороджена (на фото). Звичайно, найбільше це турбує учасників бойових дій. Зокрема, всі говорять, чому ж ще досі не прокладена дорога – адже ключі от-от вже будуть “на руках” у власників.
“Основна причина – це те, що ще юридично неоформлена земельна ділянка під дорогу до будівельного майданчика. І ще невирішене питання будівництва другого будинку – це також ускладнює процес робіт по благоустрою.  Бо якщо будуватимуть другу чергу – а другий будинок буде зовсім поруч із вже зданим першим – відповідно, благоустрій буде зроблено лише частково, щоби не заважати будівництву другого будинку”, – пояснив директор ЛКП “Рембуд”.
Олена Пасевич, депутат Львівської міськради, член міжфракційної групи з питань учасників АТО зазначила, що будівництво дороги буде на її контролі також.
“Оскільки дорога планувалась після другої черги – бо так воно є в проекті, а друга черга будівництва ще навіть не стартувала, то й автошляху нема. Але ми будемо це питання контролювати. Та й загалом, думаю, увага до цього будинку буде дуже прискіплива, тому що всі розуміють, для якого контингенту його будують. До учасників бойових дій має бути максимальна повага – не на словах, а у конкретних таких інфраструктурних речах. Вважаю, що час і погодні умови дозволяють, щоби все, що зазначено у проекті – дорога, парковка тощо – було реалізовано найближчим часом”, – запевнила Олена Пасевич.

фото: Ігор Зінкевич

Коштуватиме будинок близько 34 000 000 грн

Раніше Андрій Садовий обіцяв роздати ордери ще до Нового року. Втім, як бачимо, роботи там тривають ще досі. Чому ж так?
“Перша причина – це енергозабезпечення будівельного майданчика, а саме – проблеми із електропостачанням. До кінця року планували ввести в експлуатацію трансформаторну підстанцію. У зв’язку з тим, що були внесені зміни у проект великої трансформаторної підстанції, її будівництво почнеться тільки в цьому році. Відповідно, ми були змушені спільно з Львівобленерго шукати способи “заживити” будівельний майданчик відповідним струмом. Друга причина – питання фінансування наступних будинків. Якщо раніше планували всі роботи профінансувати коштом міського бюджету. То у зв’язку з початком дій програм по кредитуванню учасників АТО наступні будинки планують збудувати коштом державного бюджету, кредитними ресурсами, які  надаватимуться по пільгових програмах для учасників бойових дій. Відповідно, ми були змушені змінити проект комплексної забудови”, – зазначив “Пошті” Віктор Писаренко.
Він також додав: ще одна причина затримки будівництва – це погодні умови.
Спочатку будинок планували збудувати за 27 000 000 гривень, але згодом кошторис зріс до 34 000 000 гривень
“Оздоблювальні роботи в холодний період не проводять. Ніхто не хоче пізніше мати проблеми із мешканцями, бо обвалюватиметься штукатурка, фарба тощо. Це все в результаті затримало здачу в експлуатацію першого будинку”, – наголосив співрозмовник.
З його слів, спочатку будинок планували збудувати разом із зовнішніми інженерними мережами за 27 млн грн.
“Але у зв’язку з тим, що додався ряд робіт, ми готуємо додатковий кошторис і сума буде збільшена на 6-7 млн грн. Чому я точно не можу сказати? Бо цей кошторис базуватиметься на новій заробітній платі, яка зросла із 1 січня”, – каже Віктор Писаренко.

Як розподілятимуть квартири?

Олена Пасевич зазначила у розмові з “Поштою”, що розподіл квартир у новобудові на вулиці Під Голоском здійснюватиметься згідно Програми про захист інте­ресів учасників АТО.
“Про це йдеться в ухвалі сесії ЛМР №1177 від 20 жовт­ня 2016 року. На даний момент ухвала передбачає житло для трьох категорій: бійці, що мали статус дитини-сироти; родини загиблих учасників бойових дій, які не отримали квартири за держпрограмою, але перебувають на квартирній черзі; вояки, які отримали поранення, контузії під час участі в АТО, інваліди війни І та ІІ групи, які перебувають на квартирній черзі, але також до цього моменту не отримали житла”, – пояснила Олена Пасевич.
З її слів, списки майбутніх власників квартир будуть формуватись і затверджуватись за наступним принципом.
“Спочатку списки винесуть на розгляд комісій, які працюють при Центрі надання послуг учасникам бойових дій у Львові із залученням громадських організацій та добровольців, а також на розгляд житлової комісії при виконкомі. А потім вже це рішення передадуть на розгляд виконкому, який вже остаточно їх затвердить. На даний час Центр вже працює зі списками, а дальше все по процедурі”, – зазначила Олена Пасевич.
Що стосується самого процесу будівництва на вулиці Під Голоском, співрозмовниця зазначила, що роботи йдуть до завершення.
“Тиждень тому була на будові, робочі працюють понаднормово для того, щоби дотриматись озвучених міським головою термінів. Мова йдеться про кінець квітня”, – пояснила вона.

Гетто на 53 квартири?..

Десантник 80-oї де­сантно-штурмової бригади, учасник бойових дій, заступник голови ГО “Союз ветеранів десанту” розповів “Пошті”, що бійці не підтримують ідею окремого будинку для учасників бойових дій та їх сімей.
“Це що гетто на 53 квартири та шість поверхів? Краще б розселили по різних будинках, щоби менше про спільні проблеми говорили”, – каже він.
З його слів, наразі міська влада лише говорить про соціальну підтримку учасників АТО – натомість конкретних дій поки що менше.
“Міська влада наобіцяла багато, але наразі результат не тішить. Для чого тоді було обіцяти? Якщо я солдат, і не виконав наказ, то мене карають. Якщо не справився із роботою, висловлюють догану. Якщо ж чиновник не дотримав слова, то його ще  й підвищують. Деякі сім’ї загиблих хлопців уже отримали квартири у Львові, але за кошти Міноборони. Натомість міські обранці собі приписують це”, – нарікає Ігор Бездух.


Віталій Свінціцький, учасник бойових дій, депутат Львівської міськради, член міжфракційної групи з питань учасників АТО:
– Міський голова обіцяє, що роздасть ордери на житло до Великодня, але, думаю, що це черговий піар. Бо, можливо, квартири й роздадуть, галочку поставлять, але знову ж таки до кінця справу не завершать. А щоби завершити, треба здати цей будинок в експлуатацію. До будинку потрібно в першу чергу побудувати дорогу. За моїми підозрами цей весь процес затягнеться до кінця року. А дорога має бути стовідсотково. Адже розуміємо, хто у цьому будинку отримає квартири. Це сім’ї загиблих та інваліди війни, які скалічені, без рук, без ніг. Їм потрібно надати можливість доступу до їхнього будинку, а не щоби по болотах їхали. Як хлопці на інвалідних візках будуть заїжджати до будинку? Також не кожен має автомобіль. Та там і на авто годі заїхати, не говорячи вже про те, щоби пішки добиратись. Насамперед у цьому будинку отримують квартири ті постраждалі, яких не забезпечила житлом держава. А держава у першу чергу виділяє квартири тим учасникам бойових дій, які живуть у непридатних житлових умовах. Місто взяло на себе функцію так само надати житло тим, що не попадають під державну програму отримання житла. Міська влада декларує, що забезпечує всіх потребуючих, та це не відповідає дійсності. Бо на черзі ще багато таких, які претендують на квартири. До слова, учасники бойових дій вже неодноразово наголошували, що не потрібно заселяти всіх, хто постраждав на війні та сім’ї загиблих під одним дахом. Чому? Уявімо, що поруч житиме сім’я, яка втратила батька на війні, а за стіною – сім’я, де чоловік повернувся з війни на інвалідному візку. Які думки будуть у них всіх? Чи вдасться їм бодай колись забути своє горе, свої проблеми? Відповідь очевидна. Думаю, у цьому будинку, на вулиці Під Голоском варто було б надати житло тим хлопцям, які вціліли, а сім’ї загиблих і скалічених – розселити по інших забудовах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9614 / 4.46MB / SQL:{query_count}