Цвіте і пахне, але… не весна

Поки представники влади перекладають один на одного відповідальність щодо вирішення сміттєвого питання, Львів потопає у відходах. А з приходом тепла нам ще й загрожують кишкові інфекції

фото: facebook/Варта-1 (2)
Питання львівського сміття й надалі проблема №1. Після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі проблема львівських відходів турбує не лише львів’ян, які щодня потерпають від кучугур із відходами, а й жителів інших областей, у яких періодично “знаходять” наше сміття. 
Тим часом, кожна друга вулиця міста Лева закидана різнокольоровими пакетами зі сміттям. І що буде далі – страшно й уявити. Адже на носі літня спека, тож медики вже б’ють на сполох: якщо сміття й надалі не вивозитимуть, Львову загрожує поширення кишкових інфекцій. 
“Понад 330 майданчиків у місті  переповнені. Є всі ознаки того, що системна блокада міста відновлюється. Полігони один за одним скасовують прийом ТПВ зі Львова. Але є і інша проблема – навіть у тих випадках, коли машини везуть сміття на полігони, з якими укладені офіційні договори, їх ще на під’їздах затримують працівники поліції”, – зазначив  минулого тижня у своєму відеозверненні міський голова Львова Андрій Садовий.

Блокади нема?!

На початку тижня, 13 бе­резня, очільник Львівщини Олег Синютка запевнив мас-медіа, що місто досі не надало фактів блокування вантажівок зі львівським сміттям. 
“Ми звернулись до керівництва міста Львова із проханням надати такі факти для того, щоб з’ясувати можливі причини блокування автомобілів. На превеликий жаль, місто не дало жодного конкретного факту, де би затримувалися сміттєвози чи конкретного номеру автомобіля, що  був затриманий у зв’язку із тим, що він вивозить сміття з території Львівщини. Ми звернулися із листом до міської влади: якщо вони нададуть такі конкретні факти, то ми з’ясуємо, чому саме були зупинені автомобілі. Наскільки інформував керівник Національної поліції Львівщини, жодного автомобіля на території Львівщини не затримано і насправді виглядає так, що слово “блокада” використовується для того, щоб закрити свою неспроможність виконати роботи по вивезенню ТПВ”,– заявив Олег Синютка.
Як запевнив очільник Львівщини, на сьогодні ТПВ зі Львова вивозяться як на територію Львівщини, так і за її межі. “Якщо від міської влади надійде звернення про неспроможність виконувати свої обов’язки із вивезення ТПВ, ми готові долучитись, щоб не залишити у заручниках сміття 800-тисячне місто”,– додав він.
Керманич Львівщини також повідомив, що хоч і “ділянка на Яворівському полігоні не підходить під полігон, але вона цілком придатна для будівництва заводу по ТПВ”.

“Ми мали розмову із громадськістю. Люди категорично не хочуть у своїх краях других Грибович, але не мають нічого проти цивілізованої утилізації сміття. 10 травня буде завершений другий етап конкурсу по вибору інвестора і після цього ми ще раз підемо до громадськості, щоби  порадитись”, – зазначив Олег Синютка. 
Він також закцентував, що “для Львова цілком посильно справитись із витратами на будівництво заводу ТПВ”.
“Львів вже два роки поспіль володіє бюджетом розвитку більше 2 млрд грн. Цих грошей абсолютно достатньо для того, щоби самостійно провадити роботи по будівництву заводу ТПВ”, – зазначив голова ОДА.
У свою чергу голова Львівської ОДА повідомив: “Минулого тижня під час об’їзду територією області, була виявлена критична ситуація із сміттям у Жовківському районі. Зокрема, у Куликові, Жовкві та Дуб­лянах. Сміття буде повністю прибране”.
Тим часом, на Львівщині продовжують знаходити несанкціоновані сміттєзвалища. Зокрема цього тижня таке знайшли у Яворівському районі на території кар’єру, про що повідомив у Facebook депутат Жовківської райради Ігор Муравський.

Сміття, гризуни та… кишкові інфекції

У вівторок, 14 березня, на засіданні міської комісії з питань ТЕБ і НС прийняли рішення повторно звернутись у всі державні інстанції щодо врегулювання ситуації з вивезенням та захороненням ТПВ Львова. Зокрема, комісія рекомендувала скерувати повторні звернення прем’єр-міністру України, голові ЛОДА, Міністерству охорони здоров’я України і Держспоживслужби, інформує прес-служба міськради. 
“Не вивезеними залишаються 317 майданчиків, що становить 25% від загальної кількості майданчиків у Львові. Так триває впродовж трьох тижнів. Враховуючи потепління, якщо проблема не буде вирішена з допомогою органів державної влади, обласних органів, місту загрожує погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації”, – зазначив 14 бе­резня Сергій Бабак. 
“Достатньо критична ситуація складається на майданчиках, які знаходяться на території навчальних закладів. Це є школи, садочки, заклади охорони здоров’я”, – наголосила Галина Слічна, директор департаменту гуманітарної політики міськ­ради.
“Екологічне благополуччя мешканців міста Львова, в даному випадку, залежить від кліматичних умов і своєчасного вивезення сміття. За умови, що сміття не буде регулярно вивозитися, при підвищенні температури, зокрема, більше 8 градусів – є ризик поширення кишкових інфекцій”, – визнає  Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7676 / 4.39MB / SQL:{query_count}