Візи без витрат часу і нервів

Генконсульство Польщі у Львові змінило правила запису на отримання візи. Перелік необхідних документів залишається незмінним

фото: Олег Огородник (3)
Кордони відкриті, тому багато хто по роботі, справах чи на відпочинок їде за межі України. А враховуючи те, що поруч Польща, у наших краях чимало охочих податись туди – найчастіше з метою заробітку чи на навчання.
Незважаючи на те, що останні кілька років в Україні говорять про безвізовий режим, конкретних результатів наразі нема. Тому українці, в тому числі львів’яни, для того, щоби виїхати за кордон мусять пройти довжелезний процес відкриття візи. Та нічого не вдієш – така процедура. 
А все відбувається так: спочатку ви йдете в банк  платити за послуги візового центру, отримуєте відповідний номер. Після чого додзвонюєтесь у візовий центр, аби дізнатись про вільні дати – а цей процес може ну на дуже(!) довго затягнутись. Або намагаєтесь зареєструватись на сайті, що теж не так просто.
Це все дуже незручно, і займає чимало часу та нервів.
Відтак, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові презентувало нову систему реєстрації до пунктів прийому візових анкет (ППВА) у нашому місті. Нова система має на меті спростити та полегшити процедуру отримання реєстрації.   
“Із 3 квітня вводимо нову систему реєстрації візових анкет у ППВА у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді, що належать до Львівського консульського округу, і у Вінниці, Хмельницькому, Житомирі та Чернівцях, що належать до Вінницького консульського округу. Оновлена система вже успішно працює в консульствах  Києва, Одеси, Харкова та Луцька”, – повідомив Генеральний консул Республіки Польща у Львові Веслав Мазур.

Щоб не “висіти на дроті” годинами

Зі слів Веслава Мазура, головна мета запровадження нової системи – це спрощення процедури реєстрації таким чином, що після здійснення передоплати сервісного збору, заявникам не потрібно буде телефонувати до колл-центру, або використовувати вебсайт, щоби зареєструватись. Відтак, це суттєво зекономить ваш час. 
Тепер все буде навпаки: людина оплачує послугу візового центру, вказує свій мобільний номер телефону. І упродовж трьох днів чекає на дзвінок із колл-центру із пропозицією вільної дати. 
За словами керівника відділу особового руху Генконсульства РП у Львові Ядвіги Жак, нова система невразлива до хакерських атак, і на неї не матиме впливу жодна діяльність незаконних посередників. 
“Перейти на цю систему вирішили через численні скарги клієнтів, які мали труднощі з реєстрацією чи не могли додзвонитися до візового центру. Ми подумали над тим, як змінити ситуацію у кращу сторону, щоб у людей не виникало таких проблем, відтак і ввели нову систему”, – пояснила Ядвіга Жак. 
Також вона розповіла про основні принципи нововведеної системи.
“По-перше, важкість реєстрації тепер перекладається із плечей клієнта на фірму  “VFS Global”, оскільки тепер клієнту не доведеться телефонувати, представник колл-центру дзвонитиме йому сам. По-друге, особа, яка заплатила за послугу візового центру, швидко отримає визначений термін реєстрації. По-третє, нова система виключає діяльність третіх осіб, вони не зможуть впливати на процес реєстрації і на доступність дат подачі документів, – зазначила Ядвіга Жак. – Процес реєстрації потрібно розпочати тоді, коли вже зібрані всі документи, тому що термін від моменту оплати до реєстрації може бути лише сім днів, і за цей час можна не встигнути зібрати все, що потрібно”.

Системи працюватимуть паралельно

“Стара програма діятиме паралельно з новою три місяці, аби усі, хто хоче отримати візу, звикли до нових умов. Якщо хтось оплатив послуги візового центру до введення нової програми реєстрації, матиме змогу пройти усю процедуру реєстрації за старою схемою”, – зауважив Генеральний консул. Процес реєстрації у консульстві не змінився. Генеральний консул Польщі також зазначив, що перелік необхідних документів залишився незмінним, спростилася лише сама процедура. 
Із переліком необхідних документів та правилами отримання шенгенської або національної візи, а також дозволу на місцевий прикордонний рух можна ознайомитися на сайті Генерального Консульства Польщі у Львові або на сайті VFS Global. 
Додамо, що нова програма реєстрації стосується тільки при поданні документів на отримання шенгенської, національної візи, а також дозволу на місцевий прикордонний рух у Консульстві Польщі. Також можна пробувати зареєструватися (якщо пощастить) на подачу документів і через сайт Генконсульства РП у Львові. Додамо, що у 2016 році Генконсульство РП у Львові видало 515 711 віз, відмовило у наданні віз 16 159 заявникам.


Покрокова інструкція для реєстрації на отримання візи

Крок 1: Визначте мету поїздки до Республіки Польща та зберіть усі необхідні документи:
– У випадку короткострокового перебування (максимум 90 днів протягом наступних 180) ви маєте подавати документи на отримання візи Шенген.
– У випадку довгострокового перебування (більше 91 дня протягом наступних 180) ви маєте подавати документи на отримання національної візи.
Підготуйте повний комплект документів необхідних для подачі на обрану вами категорію візи. 

Крок 2: Здійсніть оплату за послуги ППВА. Зібравши всі необхідні документи, відвідайте будь-яке відділення “Кредобанку” чи “Ідея Банку” та оплатіть сервісний збір на підставі оригіналу вашого закордонного паспорту. У випадку здійснення оплати за члена подружжя/неповнолітніх дітей, надайте оригінали документів, що підтверджують родинні зв’язки та їхні закордонні паспорти.
Під час здійснення оплати необхідно:
А) обрати категорію візи: С – віза Шенген, інші цілі, крім туризму, наприклад, бізнес, спорт, культура, лікування, відвідини, міжнародні перевезення, транзит і т.д; Т – віза Шенген туристична; D – Національна віза, наприклад, для роботи, навчання; L – Малий прикордонний рух (лише для заявників, які подають документи у Львові та Ужгороді);
Б) обрати ППВА;
В) вказати актуальний номер телефону.
Після здійснення оплативи отримаєте унікальний код PTN для реєстрації.

Крок 3: На наступний робочий день після здійснення оплати, отриманий банківський код (PTN) буде активований через систему реєстрації. Автоматична система реєстрації призначить вам дату й часу подачі документів, в залежності від наявності вільних місць, але не раніше ніж за 7 днів від дати оплати. Зверніть увагу, що оператори колл-центру не впливають на призначені системою дату і час, і не можуть їх коригувати чи змінювати.
 
Крок 4: Оператор колл-центру зв’яжеться з вами у телефонному режимі з 9.00 до 21.00 з понеділка до неділі (крім святкових днів) для подальшого підтвердження.
 
Крок 5: Оператор поінформує про автоматично зарезервовану дату і час подачі вами документів у ППВА. Якщо призначена системою дата вам підходить, будь ласка, підтвердіть її у розмові з оператором. На підставі вашої згоди оператор затвердить дату подачі в системі. У зазначений час вам необхідно буде особисто подати документи до ППВА.
 
Крок 6: Якщо запропонована дата на подачу документів не буде вас влаштовувати, оператор відхилить запропоновану реєстрацію.
Наступна дата і час подачі документів будуть автоматично вибрані системою не раніше ніж за 7 днів від першої запропонованої дати і буде залежати від наявності вільних місць. Очікуйте наступний дзвінок від оператора колл-центру з інформацією про другу запропоновану системою дату.
 
Крок 7: Після повторного дзвінка з колл-центру, оператор поінформує вас про другу автоматично зарезервовану дату і час подачі документів у ППВА. У випадку підтвердження вами дати і часу подачі документів, реєстрація буде підтверджена оператором у системі. 
У випадку вашої повторної відмови від запропонованої дати і часу подачі документів відповідний код буде деактивовано, а вам необхідно буде звернутися до ППВА для повернення коштів.

Важливо: Призначення дати реєстрації відбувається в автоматичному режимі. Оператори колл-центру чи працівники ППВА не мають впливу на призначення дати й часу і не можуть коригувати/змінювати дату самостійно. Виключно на підставі вашого рішення запропонована дата буде прийнята або відхилена оператором колл-центру.
На один номер телефону можна зареєструвати максимально п’ять осіб. Кожна наступна особа з родини має подати свій власний номер телефону під час здійснення оплати. Усі члени родини повинні здійснювати подачу документів на ту ж саму категорію візи, і у той же ППВА. У випадку, якщо хтось із членів родини планує подавати документи до іншого ППВА чи на іншу категорію візи, необхідно здійснювати оплату окремо.
Якщо після здійснення оплати, з вами не зв’язалися  протягом трьох днів. Просимо відвідати наш сайт і перевірити статус своєї оплати (PTN) на сайті. Якщо статус коду є активним для реєстрації – це означає, що дату ще не зарезервовано і необхідно очікувати зміни статусу.
У випадку, якщо дата вже зарезервована, очікуйте на дзвінок оператора для підтвердження дати реєстрації.
Додаткову інформацію можна отримати 
зателефонувавши у колл-центр за тел.: 
+38 044 5955151; +38 032 298 44 10; 
+ 38 032 2424564; +38 050 4193010; 
+ 38 067 3430480; +38 093 1755503. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4635 / 4.45MB / SQL:{query_count}