За 30 євро до Лондона? Запросто!

Авіакомпанія Ryanair запускає бюджетні авіарейси в Україні – зі столиці і Львова

фото: Марічка Ільїна
Вчора у Міжнародному аеропорту “Львів” ім. Д. Галицького відбулась презентація найбільшого в Європі лоукостера Ryanair, який заходить на український ринок пасажирських авіаперевезень. Ірландська компанія, заснована в 1985 році, виконує понад1800 рейсів щоденно з 85 пунктів вильоту до більш ніж 200 пунктів призначення в 33 країнах. Як розповів Девід О’Браян, щороку лоукостер перевозить 120 млн осіб, а повітряний флот компанії складається з 370 літаків Boeing 737. 
“У нас не просто найдешевші ціни на авіаперевезення, але й найновіші літаки. Працюємо в дієвих та ефективних аеропортах, як ваш. За останні 10 років ми чітко розвивались на ринку Італії, Іспанії, Великої Британії, наступне десятиріччя фокусуватимемось саме на цій частині Європи. Україна стане нашою 34 країною. Ми розглядаємо Україну як країну з надзвичайними можливостями, – пояснює  він. –  Уже з 29 жовтня цього року пропонуємо чотири маршрути з Києва: вильоти до Ейндховена і Манчестера відбуватимуться тричі на тиждень, аеропорту Стокгольм Скавста – чотири рази на тиждень, аеропорту Лондон Станстед – п’ять разів на тиждень. Для Львова ж ми підготували ще цікавішу пропозицію: 16 рейсів на тиждень по семи маршрутах (зараз у Львові є лиш 19 європейських маршрутів) –  до Кракова, Вроцлава, Будапешта, Берліна, Мюнхена Меммінгена, Ейндховена та Лондона. Вони обслуговуватимуть 260 тисяч пасажирів щорічно,  а разом із Києвом – й усі 510 тисяч.”
Вихід на ринок України компанія Ryanair святкує спеціальною пропозицією: білети на рейси з України у жовтні і листопаді цього року можна придбати за ціною від 19,99 євро.  Ця пропозиція діє на сайті ryanair.com до опівночі 16 березня. Проте й надалі ціни лоукостера приємно дивуватимуть українців, адже середня ціна їх квитків по Європі становить 46 євро – це найменший показник.

На сайті компанії “Пошта” знайшла детальнішу інформацію про рейси зі Львова на усі сім маршрутів. До Кракова і Вроцлава літаки відправлятимуться з  31 жовтня тричі на тиждень – по вівторках, четвергах і суботах. Вартість квитка на перший рейс – 19,99 євро, а після акційного періоду і новорічно-різдвяних свят переліт коштуватиме 26,99 євро на вильоти у вівторок і четвер,  32,99 євро – у суботу. Перші літаки компанії зі Львова у Будапешт та Берлін відправляться 2 листопада (вартість квитка 19,99 євро). Рейси в цих напрямках відбуватимуться щочетверга і суботи, ціни на них із січня 2018 року становлять – 27,99 і 33,99 євро відповідно. У аеропорти Мюнхен Меммінген і Ейндховен можна буде долетіти з 29 жовтня щосереди і неділі. Ціни квитків на рейси 29 жовтня зараз становлять 33,99 і 34,99 євро. Після новорічно-різдвяних свят квитки на рейси до Мюнхена можна придбати за 27,99 і 33, 99 євро, до Ейндховена – лише на євро дорожчі. У Лондон зі Львова перший рейс стартує 29 жовтня (квиток – 35,99 євро). Літаки в цьому напрямі літатимуть щовівторка і неділі, вартість квитків на них з нового року становить 29, 99  і  35,99 євро відповідно. Хоча Девід О’Браян зізнався, що до Лондона львів’яни імовірно зможуть полетіти ще наприкінці вересня: “ Гендиректор Міжнародного аеропорту “Львів”  Тетяна Романовська по-доброму тиснула на мене, аби якось пришвидшити процес. Тож можливо, якісь маршрути будуть доступні ще в вересні, найвірогідніше – сполучення з Лондоном”.
Тетяна Романовська під час презентації була небагатослівною, але відверто раділа новим можливостям: “Наш аеропорт традиційно вважають західними повітряними воротами України до Європи. Тож ми надзвичайно горді та щасливі бути одним з двох летовищ нашої країни, до яких відкриває свої рейси Ryanair. Це означає, що львів’яни нарешті отримають можливість дешево літати до Європи, а це в свою чергу сприятиме розвитку конкуренції на ринку авіаційних перевезень України. Та й європейські туристи давно чекали можливості якісно і недорого подорожувати до Львова, який для багатьох залишались захованим скарбом Європи”.
А Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, який прилетів до Львова на презентацію лоукосту,  зауважив: “Для нас це дуже великий крок, адже перемовини тривали не один рік. Переконаний, що Ryanair стане ще одним мостом, який інфраструктурно з’єднає Україну з Європою, а також стане хорошим сигналом для великих світових інвесторів”.

Як зробити візу дитині і на що варто звернути увагу 

Країни Шенгенської угоди дуже уважно ставляться до випадків в’їзду дітей на свої території. Діти до 14 років можуть подорожувати тільки в супроводі дорослих. Це можуть бути: батьки, опікуни, керівники організованих дитячих груп. У дитини повинен бути оформлений дитячий проїзний документ або дані про дитину внесені до закордонного паспорта батьків. Шенгенська віза для дітей видається за такою ж процедурою, як і для дорослих. Тут і далі під “батьками» розуміється не лише батьки, вписані у свідоцтво про народження дитини, але також і опікуни та піклувальники.
Шенгенська віза для дітей надається за наявності таких документів:
1. Заява на отримання візи повинна бути заповнена у двох екземплярах та підписана одним із батьків/опікуном. Це означає, що за неповнолітнього, який вписаний до паспорту одного з батьків або опікуна, подається окрема візова анкета й він отримує окрему візу до паспорту одного з батьків або опікуна.
2. Фотографії встановленого зразка
3. Копії внутрішніх паспортів батьків/опікунів
4. Проїзний документ дитини або оригінал та копія закордонного паспорту одного з батьків, куди внесені дані про дитину.
5. Свідоцтво про народження - оригінал та копія або для 16-річних дітей за наявності – внутрішній паспорт та ідентифікаційний код.
6. Для неповнолітніх осіб шкільного віку: довідка зі школи.
7. Довідка з місця роботи батьків.
8. Поліс медичного страхування для дитини, дійсний на території Європейського Союзу на весь час перебування в Шенгенській зоні. Сума страхового покриття мінімум €30 тис.
9. Підтвердження фінансової спроможності у випадку подорожі дитини без супроводу батьків. Для цього подається:
9.1. спонсорський лист (спонсором дитини може бути тільки один з родичів: повнолітній брат/сестра, один або обоє батьків, бабуся чи дідусь, дядько чи тітка)
9.2. документ, що підтверджує спорідненість дитини та спонсора
9.3. документи, що підтверджують фінансову спроможність спонсора: виписка з банківського рахунку і (за можливості) довідка з місця роботи із зазначенням окладу.
Всі документи, що подаються із заявою на отримання візи, повинні бути перекладені англійською або мовою країни, до якої ви прямуєте, крім копій паспортів, підтвердження бронювання квитків, банківської інформації (довідка про рух коштів мінімум за останні 3 місяці) та страхового полісу.
Візи для дітей: особливі випадки
Шенгенська віза для дітей може бути видана й у разі відсутності одного з батьків. Єдине, необхідно буде подати додаткові документи: рішення суду про позбавлення батьківських прав, свідоцтво про смерть (у випадку смерті одного з батьків), довідка згідно зі ст. 135 Сімейного Кодексу України (якщо дитину виховує мати-одиначка), у випадку опікунства: рішення суду або іншої компетентної установи.
Візи для дітей: подорож без супроводу батьків
У випадку, якщо неповнолітня особа подорожує без супроводу або у супроводі одного з батьків, їй також може бути видана шенгенська віза для дітей. Проте потрібно надати нотаріальний дозвіл батьків або особи, що має відповідні права, встановленого зразка з терміном дії, що покриває термін, на який запитується віза, інформує tvoemisto.tv. 
Якщо в дитини і в одного або в обох батьків різні прізвища, необхідно для оформлення шенгенської візи надати оригінали й копії (або нотаріально засвідчені копії) документів, за якими можна простежити спорідненість. Такими документами можуть бути: свідоцтво про шлюб батьків, свідоцтво про зміну прізвища батька, свідоцтво про зміну прізвища дитини тощо.
Візи для дітей: подорож у супроводі обох батьків
Якщо запитується короткострокова одноразова віза й обоє батьків разом із дитиною в’їдуть у країни Шенгену й виїдуть спільно, то при оформленні шенгенської візи для дитини немає необхідності надавати згоду на виїзд дитини. Достатньо надати копію свідоцтва про народження дитини. Консульства Італії, Франції й деяких інших країн для оформлення шенгенської візи дітям вимагають надати при подачі документів оригінали цих документів або їхні нотаріальні копії. Якщо ж запитується багаторазова шенгенська віза для дітей, то найчастіше необхідно надати так звану перехресну довіреність від обох батьків (один на одного). Вимога є обов’язковою при оформленні шенгенської візи дітям до Франції і Італії.
Така вимога пов’язана з тим, що консульства припускають, що протягом терміну дії візи дитина може в’їжджати чи виїжджати в країни Шенгенської угоди як у супроводі обох батьків, так і в супроводі будь-якого з них. Якщо в обох батьків є діючі шенгенські візи і планується поїздка дитини в супроводі обох батьків, то консульства деяких країн, наприклад, при оформленні візи дитині в Італію, вимагають надання не тільки копій, а й оригіналів закордонних паспортів батьків на весь термін розгляду заяви на візу.
Візи для дітей: подорож у супроводі одного з батьків
У разі подорожі дитини в супроводі одного з батьків необхідно надати нотаріальну згоду на виїзд дитини від другого з батьків, зазначає migrantinfo.org.ua. Якщо запитується багаторазова шенгенська віза для дітей на тривалий термін, необхідно надати згоду від обох батьків один на одного (навіть якщо в другого з батьків немає закордонного паспорта або чинної шенгенської візи).
Візи для дітей: подорож у супроводі третьої особи або без супроводу
Для отримання шенгенської візи для дітей у разі супроводження третьою особою або без супроводу необхідно надати згоду від кожного батька на супроводжуючого (або з формулюванням “без супроводу”). Деякі консульства можуть відмовити у прийомі згоди, в якій указаний термін для виїзду дитини без супроводу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8169 / 4.45MB / SQL:{query_count}