Викликаєте таксі? Не поповнюйте кишені агресора!

Ветерани АТО обурені функціонуванням російського бізнесу таксі у Львові. Водночас, кажуть, що винні у цьому місцеві таксисти, які раніше надавали неякісні послуги та ще й за завищеними тарифами

2016-й рік запам’ятався львів’янам страшенним незадоволенням сервісом таксоперевезень у місті Лева. Соцмережі рясніли повідомленнями-наріканнями на таксистів, які то забували приїхати, то підвищували вартість поїздки без особливих на те причин, то люди взагалі не могли викликати машину, бо “її у вашому районі просто не було”. Хтось запізнювався на потяг, хтось із малечею у лікарню добирався з пригодами, хтось на лінії “висів” під Моцарта довго і нудно – таких ситуацій було багато, що й всього не згадаєш.
“Пошта” у 2016-ому ретельно стежила за цим всім хаосом: наші журналісти написали близько десятка матеріалів, які стосувались власне проблем автівок “зі шашечкою”. Та віз і далі залишався там…
Чиновники знизували плечима, що нічого не можуть вдіяти, бо “потрібно спочатку робити якісь кроки на загальнодержавному рівні”. Аргументували свою неспроможність вплинути на ситуацію, “бо таксистом може стати будь-хто за 15-20 хвилин, зайшовши на відповідний сайт і зареєструвавшись” – і нема ніякої гарантії, що це буде психічно врівноважена людина, досвідчений водій, який точно приїде тощо. Тож нас лише годували обіцянками якось вивести цю ситуацію із глухого кута.
Тим часом, таксисти підвищували ціни, але не підвищували якісь послуг – автівки часто приїжджали брудні, завалені мотлохом, ледве їхали, а за кермом сиділи дуже підозрілі особи. Якось замовляла таксі на одній із популярних львівських служб. Приїхала “дев’ятка” – знову ж таки брудна, “розбита”, поки їхала все на світі стукотіло. Таксист, побачивши, вочевидь, моє незадоволення виправдовується: “Пані, то машина тільки для таксування, бо нащо по місту возитись на чомусь кращому?! Для своїх “домашніх” і для себе користуюсь іншою. Маю ще “Шевроле” – чесне слово, в гаражі стоїть”. От вам і приклад “поваги” до пасажира – додавати ще чогось, мабуть, вже й не варто.
“Яндекс.Таксі” не платить податки у місцеву казну, натомість всі прибутки йдуть до Росії

Останні два тижні у місті знову активно заговорили про наше “улюблене”, “майже ідеальне”, таксі. Щоправда, тепер таксисти реально зачухали голову.
А все тому, що сервіс “Яндекс.Таксі”, що належить російському холдингу “Яндекс”, почав працювати у Львові. Авто можна викликати через додаток і стежити за його пересуванням на карті. За інформацією компанії, на сьогодні в сервісі “Яндекс.Таксі” Львовом курсує 350 машин із 15 львівських таксопарків. Зокрема, 30 машин привезли із різних міст. Серед них і електромобіль Tesla Model S, який їздитиме містом до кінця лютого на честь запуску сервісу.

Підкупляють водіїв зарплатнею у 30 000 грн

Львів – п’яте місто України, де працює цей сервіс. Звичайно, що для патріотичного Львова підгодовувати бізнес окупанта – взагалі нонсенс. Втім, багато хто має ще одну позицію, у якій теж є правда: ніхто б так не кинувся на дешеве російське таксі, із гарними автівками, якби наші таксисти працювали добре і на совість ще до цієї ситуації. “Пошта” аж ніяк не має на меті образити порядних і чесних таксистів, які справді виконують свою роботу на всі сто. 
АТОвці закликають львів’ян не користуватися російським “Яндекс.Таксі”. Мовляв, це просто негідно для Львова, який завжди славився своїми патріотичними настроями.
“Є російські банки, а тепер ще й “Яндекс.Таксі”. Що далі? Може скоро почнуть відкривати посольства ЛНР/ДНР… Ви впевнені, що гроші, які ви платите цим перевізникам, не йдуть на зарплату бойовикам, які стріляють у наших хлопців?! Тому, закликаємо бойкотувати це таксі та не користуватися ним”, – наголосив ветеран-учасник АТО з “Союзу Ветеранів Десанту” Ігор Бездухов.
“Не потрібно розповідати про те, чий це бізнес, адже всім відомо, що “Яндекс” – найбільший пошуковий сервер нашого прямого ворога – Росії. В той час, як наші хлопці захищають країну на сході, а Росія ставить проти них танки, сюди, до Львова, їде їхній бізнес”, – обурився депутат Львівської міськради, заступник голови комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Віталій Свінціцький.
Водночас він додав, що “Яндекс.Таксі” намагається підкупити водіїв хорошим заробітком, заманюючи їх у такий спосіб на роботу. 

“Компанія запропонувала маркетинговий хід, щоби впевнено увійти на ринок. Впродовж місяця кожному таксисту, який погоджується у них працювати, акційно доплачуватимуть, в залежності від замовлення, 50-80 грн. Водії ведуться на ці гроші, бо в місяць вони можуть заробити близько 30 тис. грн. У такий спосіб окупант маніпулює свідомістю, щоб прив’язати львів’ян до своїх послуг… Врешті акція дешевих цін і доплат перестане діяти, але люди і надалі за звичкою користуватимуться послугою, не вбачаючи в цьому жодної шкоди для суспільства та наших хлопців на сході”, – аргументує Віталій Свінціцький.
Тож разом із військовими він закликав львів’ян проявити свідомість та “робити правильний вибір”.
“Не можна однією рукою плести маскувальну сітку, а іншою платити окупанту. Нагадаю, що обстріли тривають по усій лінії фронту. На Донецьк окупант везе танки, які вбивають наших людей, а до Львова везуть таксі, які надають кошти для російської агресії”, – додав Віталій Свінціцький.

Розбиратиметься Нацполіція і СБУ

За словами ще одного ветерана АТО Івана Слєпова, російським компаніям не може бути відкрита дорога до Львова. Водночас, він звернув увагу, що поява нових операторів таксі, зокрема російських, на львівському ринку можлива й тому,  що місцеві перевізники, не справляються зі своєю роботою.
“Львів – є серцем спротиву проти російської агресії. Своє слово у цьому мають сказати передусім мешканці міста, яких закликаємо не користуватися цими  послугами. Водночас, є розуміння того, що  така ситуація стала можливою і тому, що наші служби таксі не справляються зі своєю роботою. Тільки тому конкуренти так легко потрапляють на наш ринок. Тому одним із кроків до вирішення ситуації і боротьби із російською компанією має стати надання якісних і доступних послуг місцевими операторами таксі”, – наголосив воїн.
Також бійці готують звернення до правоохоронних органів – управління Нацполіції, СБУ – з вимогою перевірити законність роботи російського сервісу у Львові.

Не просто бізнес, а кремлівський план

Депутат Львівської міськради, член комісії конкурентоспроможності, сталого розвитку та підприємництва, Петро Адамик  цього тижня зареєстрував звернення до міського голови Львова з приводу появи в місті “Яндекс.Таксі”. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.
“Я завжди за розвиток бізнесу та інвестиції в місто. Але не в цьому випадку. Таке розповсюдження російського бізнесу на терени України, зокрема і Львова, є неприпустимим у час, коли наша країна потерпає від агресії Росії і веде жорстоку щоденну боротьбу на сході з російськими найманцями. Зваблюючи львів’ян низькими цінами, згаданий сервіс, фактично, стимулює їх ставати спонсорами армії країни-агресора. Апріорі неринково низькі ціни на послуги цього сервісу вказують на агресивний стиль конкуренції, властивий російському бізнесу загалом. Фактично, відбувається така ж повзуча агресія, як і на сході, лише економічними методами”, – написав міський обранець. Варто також відзначити, що будь-який бізнес у Росії залежний та контрольований владними структурами. Переконаний, що Львів має можливість забезпечити себе власними сервісами пасажирських перевезень або ж шукати надійніших за Росію партнерів. Адже перед приходом російських танків завжди приходять російські гроші. Для кремлівського режиму економіка це такий же спосіб експансії, як і військова сила”.
У сервісі “Яндекс.Таксі” Львовом курсує 350 машин із 15 львівських таксопарків, зокрема, 30 машин привезли із різних міст
Також управління транспорту Львівської міської ради звернулось з офіційним листом до управління Укртрансбезпеки у Львівській області щодо законності діяльності сервісу пасажирських перевезень “Яндекс.Таксі”, повідомляє прес-служба ЛМР. У той час, департамент економічного розвитку ЛМР підписав наказ на демонтаж зовнішньої реклами цього сервісу таксі, яку розмістили без погоджень. За інформацією КП “Адміністративно-технічне управління”, сьогодні вже демонтували 70 табличок.
“Міська рада Львова не видає дозволів на діяльність таксі. Це прерогатива державних органів влади – фіскальної служби та Укртрансбезпеки, діяльність якої координується Кабінетом Міністрів України через міністра інфраструктури. Сьогодні видано наказ про демонтаж зовнішньої реклами бренду “Яндекс.Таксі”, яка розміщена по місту без погоджень”,  повідомили в департаменті економічного розвитку.

Росія підриває нашу економіку…

Комерційний директор “Економ таксі” Юрій Вахняк у Львові наголосив у розмові з “Поштою”, що львів’яни повинні бути свідомими того, що “Яндекс.Таксі” не дислокується у Львові, і на відміну від місцевих служб не платить податки у місцеву казну. Всі прибутки йдуть до Росії.
“Я цілком підтримую позицію обурених появою “Яндекс.Таксі”, в тому числі учасників АТО. Неприпустимо, щоби російська компанія заходила на наш ринок. Агресор зараз займається повноцінним демпінгом (продаж товарів за цінами, нижчими від контрактних, на міжнародних товарних ринках, “Пошта”). Не треба бути великим математиком, щоб  порахувати, що вони і пропонують дешевий проїзд, і ще й доплачують чимало таксисту. Вигоди тут нема жодної. Підозрюю, що це якась бомба сповільненої дії. Вже страйкували якось ці водії, яким не заплатили на “Яндексі” обіцяного. Не виключено, що так вчинять і з львівськими водіями”, – зазначив  Юрій Вахняк.
З його слів, із приходом до Львова “Яндекс.Таксі” – таксопарк не збільшився.
“Це посередницька фірма, яка виконує замовлення колесами львівських таксистів. Це не компанія, яка привезла своїх 200 автомобілів і взялась обслуговувати львів’ян. Тому загалом система таксі у Львові не покращиться, бо водіїв, як і автівок, не додалось”, – наголосив він.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8263 / 4.46MB / SQL:{query_count}