Посміхніться, ви в об’єктиві відеокамер

“Пошта” довідалась, як працюють у Львові Центр безпеки міста та нещодавно відкритий Ситуаційний центр і за скільки часу вам готові надати допомогу

фото: Олег Огородник (3)
У стрімкий час новітніх технологій захистити себе чи своє майно можна не лише зброєю або високими парканами, а, як варіант, відеокамерами. Річ дорога, але таки надійна!  
Крадіжки, пограбування, бійки, аварії – все це можна “відмотати” і знайти в записі відеоспостереження, якщо, звісно, те чи інше місце буде обладнане камерою. Саме ця річ допомагає правоохоронцям у складних ситуаціях і виступає путівником у вирішенні справи. Також це можливість довести свою невинність або підтвердити чиюсь вину.
Львів намагаються зробити безпечним, встановлюючи камери спостереження. Відтак, слідкуючи за ними зі щойно оновленого Центру безпеки міста – задля безпеки львів’ян та туристів.
Цього року більше подбали і про безпеку в області, відкривши Ситуаційний центр у Головному управлінні Національної поліції Львівщини. 
Два центри вдало спів­працюють у питанні безпеки і, за словами керівників, “добре доповнюють роботу один одного”. 

За Львовом стежить Центр безпеки міста

Ще на початку 2016-го у Львові, на вулиці Зеленій, 9, відкрили Центр безпеки міста. А вже у жовтні торік тут провели ремонтні роботи та відкрили новий кабінет, площею близько 40 кв. м, де й опрацьовують зображення з понад 130 камер відеоспостереження, встановлених по місту. 
Як писала “Пошта”, серед встановлених камер – 53 знаходяться у центрі міста, 8 – на території ЛКП “Збиранка”, решта – у лікарні швидкої медичної допомоги, 8-ій клінічній лікарні, Першій клінічній лікарні імені Князя Лева, а також мають свої камери СБУ та Нацполіція. У планах до 2020 року – 1500 відеокамер по місту. 
“Наприкінці 2016-го Центр оновили та збільшили його повноваження. Зросла й кількість робочих місць та самих камер. Щодо повноважень, то ми під свій  контроль взяли роботу нічних маршрутних транспортних засобів і дзвінки з гарячої лінії міста. Уже на відновленні є шість камер, якими доповнимо місто. Запроектовано, що цього року нам вдасться такою ж кількістю камер, яку ми маємо на сьогодні, облаштувати місто”, – каже “Пошті” Юрій Діль, керівник ЛКП “Муніципальна дружина”. 
З його слів, Центр працює цілодобово. Його роботу контролюють два відеодиспетчери та черговий. А функціонує він за кошти із місцевого бюджету. Зокрема, як зазначала “Пошта” раніше, працюють камери спостереження на Сихові, у районі автовокзалу, залізничного вокзалу, районі “Арени-Львів”, аеропорту, також у напрямку київської траси та на основних перехрестях міста.
Середмістя Львова повністю відслідковують і будь-яку крадіжку видно на наших моніторингах. Також відео архівують
“Насправді, середмістя повністю відслідковується і будь-яку крадіжку буде видно на наших моніторингах. Також відео архівуємо. Якщо подія відбулась впродовж останніх 30 днів, ми маємо можливість, при заяві, її переглянути. У жодному разі запис не викладаємо в онлайн-трансляцію. За місяць до нас надходить від 15 до 40 таких заявок по кримінальних чи інших провадженнях від поліції, або ж журналістів”, – зазначає співрозмовник.     
Зі слів Юрія Діля, на практиці це виглядає так: “Якщо викрали автомобіль чи телефон і відомо орієнтовне місце крадіжки, постраждалий звертається до відділку поліції, пише заяву. Після чого отримуємо від правоохоронців інформацію про відкриття кримінального провадження і лише тоді надаємо відео. Приватним особам відео надавати заборонено”, – пояснює він. 
Керівник ЛКП “Муніципальна дружина” зізнається, що Центр має амбітні плани на 2017-ий рік.
“Цього року буде реалізовано проект “смарт-район”, у якому теж будуть встановлені камери відеонагляду. Паралельно облаштовуватимемо камери на школах та інших освітніх закладах. Ведемо перемовини з приватними структурами. Окрім того, ЛКП вперше бере участь у транскордонній співпраці, де спільно із колегами з Польщі уже напрацьовано декілька проектів. Один з проектів – передбачає понад 2 млн євро. А загалом на комунальне підприємство “Муніципальна дружина” з міського бюджету закладено близько 15 млн грн. З них будуть виділені кошти і на нові камери. Ціна камери залежить від типу камери. Потрібні дороговартісні бокси та відповідне волокно, щоб проводити відеоспостереження якісно. Це може бути від 100 умовних одиниць до 800. Все залежить від проекту”, – додає він. 

Безпека області “ у руках” Ситуаційного центру

Наприкінці 2016-го в Головному управлінні Нацполіції Львівщини запрацював Ситуаційний центр, який виконує функції колишніх чергових частин різних підрозділів поліції Львівщини. На техніку для облаштування центру витратили 1 млн грн з обласного та 700 тис. грн з міського бюджету Львова. Зі слів Андрія Порохна­вця, заступника начальника відділу організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУ НП у Львівській області, робота центру пришвидшує реагування правоохоронних органів на події та певні повідомлення громадян.   
“Цей центр – щось нове. Тут об’єднали диспетчерів, чергових, аналітиків. Усі вони розташовані в одному приміщенні й працюють, як єдиний мозковий центр управління. На місці є взаємодія зі всіма підрозділами поліції та службами, які забезпечують життєдіяльність міста та області. Ситуаційний центр складається з чотирьох відділів, де у кожному по 12 годин працює 10 осіб”, – пояснює Андрій Порохнавець. 
З його слів, за день Центр отримує близько 1000 телефонних повідомлень різного змісту.
Центр безпеки міста та Ситуаційний центр вдало співпрацюють у питанні безпеки і, за словами керівників, “добре доповнюють роботу один одного” 
“Абсолютно різні дзвінки – ДТП, злочини, бійки. І ми на будь-яке повідомлення зобов’язані реагувати й одразу викликати патрульну поліцію. Часто отримуємо неправдиву інформацію. Буває, телефонують і просто хочуть поговорити. Хвилин 15 оператор може слухати додзвонювача. Хоча є і обмеження в часі у розмові з оператором”, – наголошує він.  
Андрій Порохнавець пояснює, що як тільки надходить повідомлення за номером 102, за 2-3 хвилини старший у відділі Центру на місці приймає рішення і одразу передає завдання патрульній поліції.
“Усе комп’ютеризовано, а також є відповідна програма, яка дає можливість миттєво реагувати на дзвінки”, – додає співрозмовник.            
Ситуаційний центр безпосередньо співпрацює із Центром безпеки міста. На  моніторингах першого Центру теж відслідковують по відео з камер, які розставив Центр безпеки.

У чому різниця?

Співробітник Ситуаційного центру, депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич, пояснює “Пошті”, що часто львів’яни не розуміють у чому відмінність двох центрів. Та, як зазначає співрозмовник, обидві установи добре доповнюють у питанні безпеки один одного. 
“У Ситуаційному центрі приймають негайні рішення. Наприклад, надійшла інформація про вибух у одній із квартир і якщо немає ніякого додатково підтвердження, то одразу прошу фото чи відео. Зі своєї сторони старший керівник приймає рішення. Допоки наряд поліції виїжджає на місце я паралельно комунікую з громадою міста через соцмережі. Тут діємо на випередження. У разі чого відправляємо на місце усі потрібні служби. Так уже працюємо близько півроку”, – резюмує Ігор Зінкевич.   
Щоб отримати будь-яку допомогу, кожен може зателефонувати за номером 102 і отримати оперативну відповідь. 
Загалом же, і співрозмовники “Пошти” в один голос зазначають, що останнім часом у Львові стало більш безпечніше. А що ж кажуть стражі порядку?
“Якщо в цілому говорити про питання безпеки у місті, то маємо кращу ситуацію, аніж два роки тому. Тепер працює патрульна поліція і  муніципальна дружина, а за містом ведеться відеонагляд – це ефективно”, – додає наостанок Юрій Діль.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8339 / 4.43MB / SQL:{query_count}