Конкурс мікропроектів: громади повірили

Львівщина у 2017-ому отримає 60 млн грн з обласного бюджету на реалізацію ініціатив. “Пошта” дізналась, коли ж оголосять остаточних переможців конкурсу мікропроетів та приступлять до перших робіт

У 2016-ому конкурс мікропроектів набув нечуваного ажіотажу: надійшла рекордна кількість заявок – 1429. Із них переможцями стали – 691. Реалізувати вдалось 688. З обласної казни торік на їх реалізацію скерували рекордні 54 млн гривень. Тож маємо на Львівщині оновлені Народні доми, дитсадочки, школи, амбулаторії тощо. Про те, що конкурс вдався, говорили всі – навіть скептики.
Відтак конкурс продовжують і у 2017-ому. Найкраща реклама для будь-чого, як відомо, гарний результат. Тож покращити свої міста, села і селища вже у 2017-ому зголосилось значно більше громад області. До речі, щоб пришвидшити реалізацію ініціатив, прийом заявок на участь у конкурсі тривав ще торік – до 30 грудня. Сумарна кількість поданих заявок на фінансування у 2017 році – 1303.
“25 жовтня 2016-го прийняли програму мікропроектів у новій редакції, оголосивши, що до 30 грудня триватиме реєстрація заявок на участь. Отримали загалом 1400 заявок. Впродовж 20 днів опрацьовували всі ці документи, і в результаті зареєстрували 1300 – це ті, що відповідають умовам конкурсу. У порівнянні з минулим роком заявок на сотню менше, але треба врахувати той факт, що торік на два тижні продовжували термін подачі заявок”, – повідомив у розмові з “Поштою” Іван Собко, депутат Львівської облpади, начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, МТД та зовнішньоекономічних зв’язків.
З його слів, найактивніші цього року Сокальський, Жовківський та Яворівський райони, місто Дрогобич, найпасивніші – Дрогобицький, Радехівський та Перемишлянський райони та місто Моршин. За пріоритетами конкурсанти найбільше заявок подали на освітню галузь – 490, інші пріоритети – 206, вуличне освітлення – 186, Народні доми – 178, ДНЗ – 138 та заклади охорони здоров’я – 105. На реалізацію цих ідей з обласної скарбниці у 2017-ому виділили 60 млн грн.

Коли чекати остаточних результатів

Як зазначив у розмові з “Поштою” Іван Собко, станом на сьогодні обласна рада на етапі передачі заявок експертним групам.
“До 7-го лютого наш відділ має передати проекти на оцінку експертам. Плануємо також спочатку провести відповідні навчання для вибраних експертів. І 7 лютого спеціалісти приступлять до оцінювання. Експерт працюватиме із електронними базами даних. До 3 березня вони мають завершити оцінювання і передати всі бали нам у секретаріат. До 10 березня опрацюємо всі ці бали і виведемо рейтинги в розрізі пріоритетів. 11-13 березня плануємо зібрати Конкурсну раду і затвердити перелік  потенційних (!) переможців”, – запевнив Іван Собко. 
Чому потенційних? Бо в обласному бюджеті на конкурс мікропроектів передбачено 60 млн грн. А конкурсанти подали проектів на загальну суму 150 млн грн. 
“Відповідно, не кожен отримає фінансову підтримку. Але той, хто попаде в рейтинг потенційних переможців, буде мати час – до 30 березня – подати нам у секретаріат скан-копію рішення сесії на місцях про бюджетне співфінансування кожного об’єкта. Ті, що подадуть вчасно, будуть рекомендовані до затвердження як переможці. Ті, хто не подасть – вилетять автоматично. Після 30 березня у п’ятиденний термін зберемо конкурсну раду і затвердимо переможців конкурсу мікропроектів 2017 року. І до Великодня плануємо розпочати фінансування, і, можливо, перші роботи на об’єктах.  Але це тільки плани. Як воно буде, покаже час”, – каже  “Пошті” Іван Собко. 

По три експерти на пріоритет

Цього тижня, 30 грудня, у Львівській облраді затвердили не лише остаточний перелік заявок (1300), а й персональний склад експертних груп, які оцінюватимуть мікропроекти. Також шляхом жеребкування 18 експертів розподілили по три у кожному з шести пріоритетів: освітня галузь, народні доми,  заклади охорони здоров’я, ДНЗ, вуличне освітлення та інші пріоритети. Цьогоріч робота експертів буде оплачуватися.
З важливого – у 2017 році конкурс мікропроектів має низку особливостей та нововведень. Заявки на конкурс-2017 приймали виключно в електронному варіанті, а граничну вартість одного проекту збільшили до 400 тисяч гривень. З цих коштів 50% – субвенція з обласного бюджету. До 45% – це  кошти місцевого бюджету (сільського, міського, районного). А 5% – має бути  мінімальний обов’язковий небюджетний внесок конкурсанта (якщо внесок буде від 6% і більше – мікропроект отримає додатково від 3 до 15 балів згідно з таблицею оцінювання).
Іван Собко акцентує увагу на тому, що минулого року люди і спонсори вклали у програму мікропроектів 20 млн грн. Цього року – 40 млн грн. 
“Це дуже тішить. Люди повірили в ефективність програми!”, – вважає Іван Собко. 

Галузь медицини “пасе задніх”

Для того, щоб подати заявку на участь у конкурсі-2017, конкурсанту достатньо було зайти на сайт обл­ради та заповнити реєстраційну картку, долучивши до неї визначений Конкурсною радою пакет документів у форматі pdf, фото і надіслати для розгляду. 
Працівники спеціалізованого відділу онлайн розглядали заявки. У випадку, коли поданий мікропроект відповідав вимогам конкурсу – він отримував реєстраційний номер, який надсилався керівнику проекту на його електронну адресу, інформує прес-служба Львівської облради. Якщо конкурсант подав неповний пакет документів – йому не присвоювали реєстраційний номер, а надавали відповідні роз’яснення. Конкурсант виправляв помилки і мав можливість повторно надіслати свій остаточний проект на розгляд, але не пізніше 17.00 30 грудня 2016 року. 
“Цьогорічні проекти є значно якіснішими. Загальний зведений бюджет усіх 1303 заявок – понад 320 млн грн. Ця довіра пов’язана з чіткими та прозорими умовами конкурсу. Це наша спільна справа, в яку обласна рада вкладає багато зусиль – ось і перші результати! Щодо своєрідного рекорду  490 заявок у галузі освіти – це закономірно, бо освітяни цікавляться, відвідують навчання, і, головне, ефективно реалізовують ці проекти. Іншим, наприклад, медикам, пропоную на наступний рік брати з них приклад”, – зазначив Іван Собко.
“Мікропроекти – це ідеальний інструмент місцевого розвитку. Минулого року без перебільшення ми зробили багато. Більше ніж за попередні п’ять років дії програми. В обласному бюджеті на 2017 рік передбачено 60 млн грн на співфінансування програми. Якщо з’ясується, що цього замало, будемо додавати кошти. Всі прогресивні заявки мають бути підтримані та профінансовані”, – наголосила перший заступник голови обласної ради Парасковія Дворянин. 
Зі слів Івана Собка, Львів також подавався на участь у  конкурсі мікропроектів.
“Зокрема, по Львову зареєстрували цікаві проекти з облаштування парків, інформаційних стендів. Смт Брюховичі подали гарний проект “Безпечне селище”, – зауважив Іван Собко. 

Ротації у Конкурсній раді

Цього тижня на сесії Львівської облради  депутати прийняли рішення “Про внесення змін та доповнень до Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 25.10.2016 №270”. За відповідне рішення проголосувало 52 депутати.  
Що ж передбачає відповідний документ? Що співголовами Конкурсної ради можуть бути не виключно перші заступники Львівської облради і облдержадміністрації відповідно, а заступники загалом. Відтак перші заступники, якщо забрати від них приставку “перші”, також є заступниками, і відповідно можуть претендувати на подальше співголовування конкурсної ради. 
Нагадаємо, що першими заступниками Львівської облради і ОДА є Парасковія Дворянин і Ростислав Замлинський відповідно, а заступниками – Володимир Гірняк і Ірина Гримак. Кого ж призначать – вирішить голова обласної ради Олександр Ганущин.

Валентин Харлов, керуючий справами апарату Львівської облради:
– Минулорічна програма по мікропроектах була виконана майже стовідсотково. І це дало поштовх для успішного розголосу про ефективність такої програми по всій Львівщині. Люди пересвідчились, що конкурс працює, є гарні результати, чимало реалізованих проектів – ці факти автоматично працюють на рекламу, тому на 2017 рік ми отримали не менше заявок. Знову ж таки у лідерах – Сокальський район, щоправда, трохи здав у позиціях Яворівський, який торік був серед найбільш активних. Звичайно, що найменше заявок надійшло з міст. Заявки на участь подавались спрощеним способом, а саме: працювала електронна подача заявок. Люди вже не їхали зi своїх міст, сіл до Львова, щоби тільки зголоситись на участь у конкурсі мікропроектів, вистояти тут у чергах. Хоча для тих, хто не має навиків роботи з комп’ютером, електронний варіант, мабуть, таки навіть ускладнив роботу. Але ми мусимо йти за технологіями та й, як на мене, подача заявок у режимі онлайн – набагато простіший і прозоріший спосіб. Думаю, що програма мікропроектів у 2017-ому покаже себе не гірше, ніж торік. Жодні зміни членів Конкурсної ради, якщо такі, звісно, будуть, як на мене, не можуть вплинути на ефективність роботи програми. Від змін членів Конкурсної ради – результат не залежить. Зрештою, треба акцентувати на тих справах, які треба зробити, а не на посадах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7617 / 4.45MB / SQL:{query_count}