2016-ий: яким запам’ятався для Львівщини

Який поступ і у чому зробила Львівщина у цьому році та які завдання перед собою ставить керівництво області на 2017-ий

фото: ЛОДА (3)
Понад півтисячі кілометрів відремонтованих доріг, відкриття трьох заводів-“тисячників” і ще більше 50-ти менших підприємств, а відтак понад 12 тисяч нових робочих місць, суттєвий прогрес у сільському господарстві, акцент на енергозбереженні та нове життя народним домам – таким був для нашого краю 2016 рік. Очільник області Олег Синютка запевнив, що зі всіма поставленими цілями керівництво області впоралось. 
“2016 рік суттєво відрізнявся за постановкою задач від 2015-го. Якщо у 2015-ому наша основна увага була зосереджена на антикризових заходах, то 2016-ий – це рік зростання. Тішусь і тому, що Львівщина у першій п’ятірці у рейтингу регіонів за версією Кабінету міністрів за 2016 рік”, – зазначив керманич області.
Львівщина у першій п’ятірці у рейтингу регіонів за версією Кабінету міністрів за 2016 рік
Олег Синютка також наголосив, що за 2016 рік Львівщина здійснила суттєвий поступ  у сфері інвестицій. Зокрема, тут відкрили понад півсотні підприємств: від сімейних ферм до заводів, яких наразі три – дві Fujikura і один Bader Ukraine. За рік в області створено понад 12 тис. робочих місць. 
“Якщо 2015 рік був роком антикризових заходів, то в 2016 році маємо зростання по різних напрямках роботи в області”, – наголосив Олег Синютка.
Також на Львівщині також цього року відкрили 13 фермерських господарств.

фото: прес-клуб

Збудують асфальтні заводи

2016 рік на Львівщині запам’ятається обсягами коштів, вкладеними у дорожнє будівництво. Зокрема, цього року на ремонт автошляхів краю витратили  2,5 млрд грн. “У 2016-ому відремонтували 509 км доріг. Це у 2,5 рази більше ніж торік. Зокрема, дорогу Самбір – Старий Самбір – кордон із Закарпатською областю, Броди – Радехів – Червоноград, третину доріг на Тернопіль. Також на кожен район  виділили  по 5 млн грн на ремонт сільських доріг. У 2017-ому першочергово треба зробити дорогу Львів – Самбір та завершити дорогу на Тернопіль”, – зазначав “Пошті” Олег Синютка. 
Втім очільник області наголосив, що вже наступного року обсяги фінансування повинні зрости щонайменше до чотирьох мільярдів гривень.
“Якщо врахувати, що на території області всього прокладено вісім тисяч кілометрів доріг, то ми сподіваємось, що при таких темпах у 2017-2018 роках, зуміємо забезпечити добрий проїзд на Львівщині”, – зауважив Олег Синютка.
Окрему увагу він звернув на те, що у 2016-ому левову частку грошей, а це 900 млн грн, вдалось отримати завдяки реалізації митного експерименту та подолання корупції на митниці.
Обсяги фінансування ремонту доріг на Львівщині у 2017 році складатимуть не менше чотирьох мільярдів гривень
Також Олег Синютка нагадав, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман публічно заявив: обсяги фінансування ремонту доріг на Львівщині у 2017 році складатимуть не менше чотирьох мільярдів гривень.
“Ми готуємось до такого обсягу робіт. Перше питання підготовки: у 2016 році Укрзалізниця не здатна була доставити потрібну кількість сипучих матеріалів, так як у деякі дні на прокладання автошляхів ми використовували по 100 вагонів. Наше завдання вирішити цю ключову проблему, – зазначив Олег Синютка. – Друге ж завдання – це збільшення кількості асфальтних заводів. І ми на сьогодні стимулюємо до цього різні компанії”.

Вирішення сміттєвого питання

Ще у листопаді очільник Львівщини презентував три ділянки під будівництво в області сміттєпереробного заводу та анонсував оголошення конкурсу на пошук інвестора. На початку грудня оголошено конкурс на будівництво сміттєпереробного заводу на Львівщині. А вже цього тижня Олег Синютка повідомив, що на конкурс щодо будівництва сміттєпереробних заводів у Львівській області вже є претенденти з різних країн світу, які вже подали свої пропозиції. На його переконання, конкурс, який був оголошений у грудні, завершиться у 2017 році вибором компанії та підрядника, які розпочнуть будівництво сміттєпереробних заводів у області.
“Перед оголошенням конкурсу ми провели перемовини більш із 20 підприємствами. Серед них є і відомі компанії, що працюють у цьому напрямку не перший рік, так і фірми, які є зовсім новими і тільки з’явилися на цьому ринку. Але ми вважаємо, що кожна компанія, яка має бажання, може подати до середини лютого свої пропозиції”, – наголосив голова Львівської ОДА.
2016 рік: відкрито понад 50 підприємств і створено понад 12 тис робочих місць
Як пояснив Олег Синютка, наступним етапом буде більш чітке окреслення технології та  інвестиційних зобов’язань для цих підприємств. Також він наголосив, що збудовані сміттєпереробні заводи прийматимуть сміття з усієї області:
 “Ці три сміттєпереробні заводи, які збудуємо на території Львівщини, повин­ні бути не лише для міста Львова, а й для мешканців усієї області. Тому всі вони розташовані у різних районах, щоби мати можливість приймати ТПВ з різних куточків краю”.
Водночас Олег Синютка повідомив, що як тільки оберуть фірму та визначать технологію будівництва, проведуть громадські слухання.
“На сьогоднішній день земельні ділянки для будівництва сміттєпереробних заводів є оформлені відповідно до чинного законодавства. Для цього виготовлена відповідна технічна документація. Після проведення першого етапу і кінцевого визначення технології та компаній, які здатні впровадити її, ми обов’язково зустрінемося із громадами і презентуємо їм ті речі, які плануємо реалізувати на території Львівщини”, – зазначив голова Львівської ОДА.

Зразковий перспективний план

“Переконаний, що однією з головних речей, зроблених цього року на Львівщині – прийняття перспективного плану по об’єднанню територіальних громад, – зазначив Олег Синютка. – Без цього перспективного плану був би нереальним системний розвиток нашої області в подальшому”.
За словами голови ЛОДА, прийнятий обласною радою перспективний план – один із найкращих в Україні, бо він дає в подальшому можливість створити освітні і госпітальні округи. “Це є доброю основою для майбутнього розвитку області”, – наголосив керманич Львівщини.
Слід зазначити, що Львів­ська обласна рада схвалила Перспективні плани вісімнадцяти районів та Львова. На Львівщині уже створено 22 об’єднані територіальні громади (ОТГ), де пройшли вибори. Загалом Перспективний план передбачає близько ста ОТГ.

Боєздатна армія і підтримка учасників АТО

Цього року у рамках Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО та їх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної сотні на 2016-2019 рр. у Львівській області – на соціальний захист цих груп населення передбачили 37,626 млн грн. 
“У 2016 році безпека і оборона держави були одним із пріоритетних напрямків. За 2,5 роки Україні вдалося створити боєздатну армію, яка спроможна дати відсіч агресору. Із 180 тисячного війська, яке боронить кордони України, кожен десятий військовослужбовець – із Галичини. Тому хочу подякувати їм за службу та оборону нашої держави, – наголосив очільник області. – Ми ж зі свого боку намагаємося не залишатися у боргу перед бійцями АТО та їх родинами. Не забули і про родини Героїв Небесної сотні”.
За його словами, у 2016 році більше 1,7 тисяч осіб перебувало на строковій службі, більше 2,6 тисяч осіб – на контрактній службі. Цього року, зокрема, 63 родини військовослужбовців отримали кошти на закупівлю житла, 2157 військовослужбовець пройшов реабілітацію. Закупили житло і для 14 бійців із порушенням функцій нижніх кінцівок.
“Щодо земельних ділянок для учасників АТО, то загалом подано 17476 заяв на їх отримання в області. Відтак бійцям вже надали на розроблення проектів землеустрою 5399 дозволів для ведення садівництва, 4347 – під житлове будівництво, 1952 – для ведення селянського господарства, 193 – для дачного будівництва. Ще 5585 заяв знаходиться на етапі розгляду, – розповів очільник Львівщини. – Також хочу відзначити Марш захисників України у Львові, що пройшов 6 грудня  у рамках відзначення 25-ої річниці Збройних сил України. Це перше масштабне дійство такого типу на території Львівщини, у якому було задіяно понад півсотні військової техніки. Відтак мешканці області мали змогу побачити зовсім іншу армію, аніж та, що була на початку війни”, – акцентує голова ЛОДА.

Відкрили двері народних домів

“За цей рік у всіх народних домах Львівської області провели декілька десятків тисяч заходів. Творчі звіти усіх районів області, які проводили на різних сценах Львова і підсумковий концерт кращих колективів на сцені Львівського оперного театру ще раз демонструє, що народний творчий потенціал мешканців Львівщини є чи не найпотужнішим в Україні , – зазначив Олег Синютка. – Ми також започаткували презентацію днів культури  Львівщини в різних країнах. Так, митці зі нашої області відвідали 11 країн та провели 79 різних культурно-мистецьких заходів”.
Ці три сміттєпереробні заводи, які збудуємо на території Львівщини, повинні бути не лише для міста Львова, а й для мешканців усієї області
Він наголосив, що загалом у галузь культури цього року вкладено близько 90 млн гривень. За ці кошти у 80 народних домах області закупили технічне обладнання, 26 аматорських колективів забезпечили і новими сценічними костюмами, 22 бібліотекам придбали комп’ютери та проектори, а також купили автобус для потреб галузі культури області. Окрім того, у  194 народних домах провели  ремонтні роботи різної складності.

Зекономили 300 мільйонів

Очільник області згадав також про боротьбу з корупцією в контексті функціонування системи електронних закупівель ProZorro.  Відтак, з його слів, упродовж року зареєстровано 1 100 організаторів торгів, учать у них по Львівській області взяли 5 600 підприємців, здійснено 13 200 процедур закупівель. “Ми зекономили 290,6 млн грн”, – наголосив Олег Синютка.
Нагадаємо, що з 1 серпня усі публічні закупівлі в Україні, які перевищують порогові значення, повинні здійснюватись виключно через ProZorro, а на Львівщині ще й допорогові закупівлі товарів і послуг – від 10 тис. грн. Так, цього року здійснено 803 допорогові закупівлі на суму 63,8 млн грн. Сума економії – 10,5 млн грн. До слова, Львівщина одна із перших в Україні перейшла на проведення навіть допорогових закупівель через систему ProZorro.

10 мільярдів надходжень

Керманич області також позитивно відгукнувся про динаміку надходжень до місцевих бюджетів Львівщини у 2014 – 2016 роках. Зі слів голови ЛОДА, до місцевих бюджетів Львівщини упродовж 2016 року надійшло 9 млрд 835 млн грн. Це на 3,4 млрд грн або 53% більше, ніж за минулий рік. 
“Більше 90% бюджетів буде виконано і перевиконано, у тому числі і доходи держбюджету на території Львівській області”, – наголосив Олег Синютка.
Бюджет 2015 року (6 млрд 415 млн грн) також перевищував попередній – 2014-го (4 млрд 139 млн грн) на 55%. Таких показників вдалося досягти завдяки перш за все дієвим заходам із детінізації заробітної плати в області.
Впродовж року удвічі зменшилася кількість підприємців, які виплачують заробітну плату нижче мінімально встановленого рівня: станом на 1 січня їх було – 4 572, а станом на початок жовтня – 2 278. 
Кількість працюючих у “мінімізаторів” від травня до жовтня поточного року скоротилася майже на 5 тис. осіб.

Прогрес у спорті

Цього року на Львівщині облаштували 53 спортивні майданчики у рамках Обласної цільової програми “Спортивний майданчик” на 2011-2016 роки. В обласному бюджеті на це передбачили рекордну суму –  16 млн грн.
“Цього року Львівщина може похизуватися здобутками у великому спорті та  досягненнями на обласному рівні, – зазначив Олег Синютка. – Дуже приємно, що протягом 1-15 березня у Львові відбувся матч за звання чемпіонки світу з шахів між українкою Марією Музичук та китаянкою Хоу Іфань. Також важливо, що наші паралімпійці привезли комплекти медалей на Львівщину”. 
З його слів, на відзначення спортсменів та тренерів, які брали учать в Іграх XXXI Олімпіади та XV Паралімпійських іграх 2016 року в м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія), виділили 960 тисяч гривень.
“Ще однією масштабною спортивною подією стало проведення Чемпіонату світу з ракетомодельного спорту упродовж 22-30 серпня у селі Великий Дорошів Жовківського району, – зазначив голова ОДА. – З іншого боку, важливим завданням на цей рік було відкриття спортивних майданчиків, закупівля форми та інвентаря задля розвитку сільського спорту загалом”.

Самбірщина “живитиметься” альтернативною енергією

Олег Синютка також повідомив, що у вже у 2017-ому на Львівщині запланований старт проекту із повного забезпечення районів області відновлювальною енергетикою. Першим районом, який вже у наступному році повністю перейде  на альтернативну енергію, може стати Самбірський.
“2016 рік став дуже важливим з точки зору розвитку альтернативної енергетики. І справа не тільки у відкритті нових сонячних та вітрових електростанцій, а й у тому, що ми зуміли позиціонувати Львівщину як дуже вигідну платформу для інвестицій у розвиток відновлювальної енергії”, –зазначив Олег Синютка.
Керівник Львівської ОДА зазначив, що станом на сьогодні Львівщина має чотири додаткових заявки на встановлення сонячних та вітрових електростанцій на території області. “Вже наступного року у Старосамбірському районі запустять черговий етап вітроелектростанції, що дозволить повністю забезпечити за рахунок відновлювальної енергетики один район” – додав Олег Синютка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7118 / 4.23MB / SQL:{query_count}