Новий рік – старі транспортні проблеми

Львів’ян лякають повною зупинкою громадського транспорту вже з 2017-го через те, що місцева влада і досі не провела конкурс на міські перевезення. “Пошта” з’ясувала, чи курсуватимуть львівські маршрутки наступного року

фото: Олег Огородник (2)
До Нового року, 2017-го, залишилось не так багато часу – менше двох тижнів… А у міськраді досі не провели конкурс на міські перевезення. Втім там запевняють, що ситуація під контролем і ніякого хаосу в 2017-ому з громадським транспортом не буде.
Уже 31 грудня цього року завершуються договори у чотирьох перевізників на міських маршрутах. Згідно із законодавством, конкурс мали б оголосити за два місяці до завершення терміну дії договорів, тобто наприкінці жовтня, аби при завершенні чинних договорів, нові автоматично вступили в силу.
Проте в управлінні транспорту і зв’язку Львівської міськради планують провести конкурс аж у лютому 2017-го.
Громадські активісти б’ють на сполох, бо ж місцева влада не врахувала пропозиції громадськості, а ті, в свою чергу, запевняють, що на покращення роботи громадського транспорту у Львові аж ніяк не варто очікувати, кажуть, аби ще гірше не було…

Хаос чи порядок у Новому році?

Третього січня управління транспорту і зв’язку Львівської міськради стане юридичною особою, тоді зможе виступати як безпосередній замовник перевезень, раніше це був департамент житлово-комунального господарства, пояснив “Пошті” Віктор Щир, начальник управління транспорту та зв’язку Львівської міськради. Співрозмовник відкидає і спростовує будь-який безлад із міськими маршрутками після Нового року. Він певен: “міський транспорт у 2017-ому їздитиме у звичному режимі”.
“Відтермінування конкурсу на міські перевезення пов’язане з тим, що управління транспорту та зв’язку набуває статусу юридичної особи. І це єдина із причин, через яку не провели конкурс у жовтні. Прийняте рішення, що конкурс повинне проводити саме управління, а не департамент. На початку січня буде оголошено про конкурс, а у середині лютого його проведемо. На конкурс мають виставити 46 маршрутів”, – зазначає Віктор Щир.
Щодо підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті до шести гривень після 2017-го, про що раніше заявляли самі ж перевізники, співрозмовник “Пошти” певен, що у новому році у міських маршрутках вартість проїзду не зростатиме.
“Жодних заяв чи розрахунків на підвищення чи зменшення тарифів у міських маршрутках ані управління транспорту, ані комунальне підприємство не проводили. Такі заяви швидше були щодо обласних маршрутів”, – за­певнив Віктор Щир.
Зі своєї сторони перевізники Львівщини теж обіцяють, що транспортного колапсу після Нового року не буде.
“Деякі політики і ЗМІ поширили неправдиву інформацію, що піс­­ля Нового року можлива пов­­на зупинка громадського транс­­порту на Львівщині. Як­що коротко, то запевняємо, що з 1-го січня 2017 року авто­буси й далі їздитимуть, як і їздили. Мабуть, це й усе, що варто знати щодо так званого “транс­портного колапсу”, яким лякають”, – йдеться у заяві Асоціа­ції перевізників Львівщини.

Містянам варто запасатись…терпінням

Активісти ще у квітні голосно заявляли про неоднозначну ситуацію, що може надалі складатись із громадським транспортом у Львові, каже “Пошті” Святослав Товстига, голова ГО “За якісний транспорт” і зазначає, що їхні пропозиції щодо покращення роботи міського транспорту  не врахували.
“На останній зустрічі у міськраді ми висловили думку, що мають бути тільки малі лоти. Тобто, якщо погано їздить перевізник буде змога його замінити. Ідеально, коли на один маршрут буде один лот. Так як є із перевізником, який обслуговує №49, 50, 51, 53. А за даними GPS, що відслідковує ЛКП “Львів­автодор”, цей перевізник виконує свою роботу досить добре. Друга наша вимога – зміна маршрутного таксі на звичайний режим роботи. Перевезення пасажирів у  місті здійснюється в режимі маршрутного таксі, в якому визначається час відправлення автобусів тільки з початкового та кінцевого пунктів  маршруту”, – зазначає Святослав Товстига.
Зі слів співрозмовника, у них була ідея напрацювати відповідний меморандум, проте активісти дізналися, “що є певні домовленості, щоб такі речі не підтримали у міськраді”.
“Знаємо, що уже цього тижня має бути оголошення про конкурс, де знову-таки маршрути розділять на чотири великі лоти. У договорі будуть прописані штрафні санкції, проте задля того, щоб замилити очі, бо ж механізму стягування штрафу немає. У четвер планую виступити перед депутатами із зверненням, щоб вони своїм протокольним дорученням допомогли знайти винних у тому, чому вчасно не провели конкурс і  не оголосили їм догану…”, –  веде далі Святослав Товстига.
З його слів, якщо у міськ­раді найближчим часом не оголосять конкурс, перевізники здійснюватимуть свою діяльність незаконно. Як наслідок, після закінчення терміну дії договору, буде відсутня  можливість контролювати якість надання послуг перевезення.
“Якщо місто не заключить угоди і не виконає низку вимог найближчим часом, з січня чотири перевізники їздитимуть нелегально і лише один легально (близько 70 автобусів). Ми зі своєї сторони мали б звернутись до “Укртрансбезпеки”, щоб перевірили перевізників на легальність. Жоден із пасажирів не матиме ніякого захисту під час користування громадським транспортом. Перевізники-нелегали будуть їздити містом, або не їздитимуть взагалі, – каже Святослав Товстига. – Пригадую моніторинг торішньої ситуації з громадським транспортом у січні під час свят, коли у першій частині місяця GPS-пристрої у транспорті взагалі не працювали, а в другій частині січня, у кращому випадку, курсувало лише 50-60% машин від загальної кількості транспорту, а бували дні, коли виїжджало лише 30% автобусів”.

Два тролейбуси та 20 автобусів для Львова

Львівське комунальне АТП-1 придбало 20 нових малогабаритних низькопідлогових автобусів (Ataman). Підприємство уклало договір на придбання  нових автобусів із ТОВ “Український автобус” на загальну суму 37 млн грн. Та “ще за товар не оплатили”, каже “Пошті” Ярослав Іванець, директор комунального підприємства АТП-1.  
“Ще не усі автобуси у нас. У нашому автопарку є лише вісім нових машин із двадцяти. До кінця тижня обіцяють доставити у місто всі інші автомобілі. Після чого потрібно виконати процедуру їхнього оформлення”, – зазначив Ярослав Іванець. 
Такі автобуси розраховані на 52 пасажира, з яких 23 – матимуть місце для сидіння. Транспорт буде оснащений двигуном стандарту “Євро-5” та електронними маршрутовказівниками. Крім того, автобуси мають понижену підлогу та пандуси для візків.
До слова, парк ЛКП “Львівелектротранс” теж поповнився двома із п’яти запланованих “електронівськими” тролейбусами. 
Минулого тижня у тролейбусне депо ЛКП “Львівелектротранс” із заводу СП “Електронтранс” доставили два нові тролейбуси “Електрон” Т191.02. Загалом виробник має передати Львову п’ять нових тролейбусів. Наразі нові тролейбуси проходять процедуру тестування і приймання. На маршрути вийдуть після проведення всіх процедур приймання і випробування, інформує прес-служба Львівської міськради.
Наталія Міхалік, начальник технічного відділу “Львівелектротрансу” зазначила, що в конструкцію тролейбусів внесено певні зміни, які покращують умови роботи водіїв.
“У перших тролейбусах “Електрон” для того, щоб замінити струмо­знімні вугільні вставки, водій повинен був піднятися по спеціальній драбинці. Для водіїв це було не дуже зручно, особливо в зимовий період. Тому виробник вніс в конструкцію тролейбуса певні зміни, щоб вугільні вставки можна було замінити із землі”, – каже Наталія Міхалік.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.1071 / 4.42MB / SQL:{query_count}