Сміттєвий колапс нам не загрожує?

“Львівспецкомунтранс” встановив брикетувальний прес у Рясному. Новий прес мають використовувати лише у випадку сильних морозів

ЛКП “Львівспецкомунтранс” взяло в оренду брикетувальний прес (фірма MACPRESSE, Італія) та устаткування для обгортання брикетів (фірма CROSSWRAP, Фінляндія) на випадок надзвичайних ситуацій із вивезенням твердих побутових відходів зі Львова. 
Як зазначив власник обладнання та компанії “Грінера Україна” Богдан Михалусь, ним зможе скористатись будь-яка компанія-перевізник, що потрапить у складні умови та звернеться по допомогу. Зараз монтують техніку, завершити мають намір до кінця січня, інформує прес-служба Львівської міськради. 
“Таке устаткування необхідне на випадок несприятливих погодних умов. Низька температура може ускладнити процес вивезення ТПВ на далекі відстані та їхнє вивантаження в замерзлому стані. Відтак, сміття перед відправленням на полігони необхідно буде спресувати та обгорнути. Тобто, ця лінія необхідна нам винятково у разі надзвичайної ситуації”, – пояснив директор міського департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергій Бабак.
Обладнання в оренду надала компанія “Грінера Україна” за символічну оплату – 10 грн/міс., терміном на три місяці. Загальна ж вартість разом із розмитненням, перевезенням тощо – близько 1 млн євро. Нагадаємо, як писала “Пошта”, ця компанія нещодавно перемогла в конкурсі для обслуговування вивезення ТПВ в Галицькому районі Львова і встановила сучасні контейнери для збору вторсировини, скла та змішаних відходів.
“Ми розуміємо, що місто зараз у складній ситуації, тож треба допомогти, – підкреслив Богдан Михалусь. – Ми почали тут працювати, і це наш обов’язок. У США, де я працював у бізнесі останні 20 років, коли виникає подібна ситуація, до її вирішення долучаються всі – влада, бізнес, звичайні громадяни. Неможливо уявити собі, аби хтось влаштовував якісь блокади чи перепони. Всі об’єднуються. Сміття продукує кожен мешканець Львова, тож крайніх немає”.
Потужність брикетувального пресу – 40 тонн на годину. Тобто, працюючи у дві зміни, обладнання змогло б спресувати близько 600 тонн сміття за день.
“Зараз зима, і велику частину відходів вивозять за межі Львівської області. Саме сміття містить 30% води. Якщо воно в машині і довгий час перевозиться, то зрозуміло, що внизу утворюється вода, яка замерзає. Тоді дуже проблематично це сміття вивантажити на полігонах. Ця машина його спресовує, має навколо себе спеціальний конвеєр, який збирає рідину. Наголошую, що це не інфільтрат, який є на сміттєзвалищах і утворюється там кілька років. Цією водою наповнюватиметься окремий резервуар, і звідти його забиратимуть на очисні споруди. Екологічно і без жодних проблем. Сміття тут затримуватись не буде. Для міста це дуже безпечний варіант. Якби сталося так, що виникла б якась блокада, чи не мали, куди звести сміття, чи були дуже сильні морози, тоді можна було б увімкнути цю лінію, спресувати відходи, і безпечно вивезти їх на полігон. Однак це – винятково у разі надзвичайної ситуації. Можливо, цим обладнанням навіть і не скористаються”, – додав Богдан Михалусь.
З його слів, спресоване сміття може зберігатися довше, окрім цього є й обгортальна лінія, після застосування якої відходи могли б стояти ще близько півроку, однак – не на території міста.
 “Зрозуміло, що тут воно в жодному разі стояти не буде. Тут навіть фізично місця немає. Місто зараз шукає ділянку далеко за Львовом”, – додав він.
Як підкреслив Сергій Бабак, станом на зараз ситуація з вивезенням сміття із міста – стабільна. Такі ж заходи роблять лише з метою передбачення можливих негативних наслідків.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.1616 / 4.36MB / SQL:{query_count}