На Високий Замок хочуть прокласти канатну дорогу

Учора, 19 грудня, в конференц-залі Центру міської історії Центрально-Східної Європи обговорили доцільність та можливість появи у Львові канатної дороги

фото: openlviv.com
Зі слів головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, у нас поки що нема конкретних проектів щодо створення канатної дороги – лише ініціативи та гіпотези. Наприклад, ініціатива щодо облаштування канатної дороги до Високого Замку була від мешканців Підзамча.
Під час зустрічі Юліан Чаплінський пояснив, що важливо ознайомитися з думкою експертів – реально це чи ні. Лише потім відбуватиметься пошук інвесторів. Є доручення від міського голови щодо створення робочої групи, яка досліджувала б це питання. “За роки незалежності жодне місто в Україні не втілило такого проекту. Я би був дуже втішений, якби Львову це вдалося”, – сказав головний архітектор міста, інформує tvoemisto.tv.
Міхель Допельмаєр, власник компанії Doppelmayr, один зі світових експертів у розвитку мобільності в містах, які входять до спадщини ЮНЕСКО, озвучив думку, що у Львові втілити такий проект можливо. “В Україні немає канатних доріг. Львів стане туристичною меккою, якщо зробить це. То приємний і простий спосіб дістатися з однієї точки в іншу. Проте це водночас і зовсім новий вид транспорту, який ще не всі розуміють”, – зазначив він.
З його слів, для обслуговування витягу на Високий Замок знадобиться до 10 кабінок та 10-15 осіб, які обслуговуватимуть канатну дорогу. 
“Це набагато дешевше, аніж обслуговування трамвайної колії, – каже він. – Однак треба зацікавити не лише туристів, а й львів’ян, щоб вони купували абонементи”.
На запитання, у скільки обійдеться Львову будівництво канатної дороги на Високий Замок, представники компанії чіткої відповіді не дали. Як каже Валерій Яшин, менеджер з продажів компанії, у різних країнах вартість створення канатної дороги різниться. “Однак стандарти однакові, – додав він. – Ми використовуємо два термінали. Все залежить від того, наскільки  вони далеко один від одного. На ціну впливатиме  й інфраструктура, дизайн кабінок, їх кількість і протяжність лінії”.
Нагадаємо, що у 2010-ому міський голова Львова після завершення реконструкції оглядового майданчика Високого Замку оголосив, що було б добре в парку запустити фунікулер. Це, зокрема, дозволило б збільшити кількість туристів, які відвідують гору.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1316 / 4.35MB / SQL:{query_count}