До уваги платників податків!

.

При ліквідації підприємства не забудьте подати податкову звітність 

Під час зустрічі з підприємцями, яка відбулась у Личаківській ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, було розглянуто актуальні питання подання останньої звітності при ліквідації підприємства. Фахівці інспекції роз’яснили присутнім, які звітні документи надаються в разі ліквідації підприємства.                                                                                                   
При цьому ліквідатор повинен подавати податкову звітність до контролюючого органу за основним місцем обліку або за неосновним місцем обліку аж по звітний період, на який припадає дата такої ліквідації (в тому числі, якщо ліквідація відбувається до закінчення такого звітного періоду). 
А також було розглянуто питання особливостей оподаткування ПДВ операцій з ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку. Фахівці фіскального органу повідомили, що згідно з пунктом 189.9 статті 189 Податкового кодексу України, якщо основні виробничі або невиробничі засоби ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання таких основних виробничих або невиробничих засобів за звичайними цінами, але не нижче балансової вартості на момент ліквідації.
Отже, платник податку, який за самостійним рішенням ліквідує основні виробничі або невиробничі засоби, повинен нарахувати податкові зобов’язання за такими необоротними активами виходячи з їх ринкової ціни, визначеної на момент такої ліквідації за правилами, визначеними підпунктом 14.1.219 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, але не нижче їх балансової вартості. У разі якщо при ліквідації основних засобів обов’язковим є проведення оцінки, податкові зобов’язання нараховуються з вартості об’єкта оцінки, але не нижче їх балансової вартості.

Отримати податкову знижку можна до кінця року

Як зазначив на зустрічі з громадськістю перший заступник начальника Личаківської ОДПІ Костянтин Маркович, громадяни, які хочуть повернути частину сплаченого протягом 2015 року податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку – можуть подати відповідну декларацію до 31 грудня 2016 року. Для цього необхідно звернутись до територіального органу Державної фіскальної служби і заповнити та подати декларацію про майновий стан та доходи. Якщо платник податків у поточному році не скористається правом на нарахування податкової знижки за 2015 рік, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. 
Найбільш поширеними витратами, що дозволені для включення до податкової знижки є сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти. Податкова знижка може бути надана тільки резиденту, що має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а також резиденту-фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті. 
Посадовець повідомив: “Підставою для отримання податкової знижки на навчання, є наявність відповідних платіжних та розрахункових документів - квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідка про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення). За практичною допомогою щодо, заповнення звітних документів та консультацією з питань отримання податкової знижки громадяни можуть звернутися до Центру обслуговування платників податків ГУ ДФС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35”.

За порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних передбачена фінансова відповідальність

Днями в Личаківській податковій відбулося засідання “круглого столу”. З представниками бізнесу спілкувався начальник Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Андрій Євстахевич. Тема зустрічі: “Фінансова відповідальність за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних ”
Посадовець наголосив, що  відповідно до п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема, фінансова відповідальність. 
Відповідно до п. 120 прим. 2.1 ст. 120 прим. 2 Податкового кодексу України порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених ст. 231 Податкового кодексу України тягне за собою накладення штрафу в розмірі: 
– 2% від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 
– 10% суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 
– 20% суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
– 30% суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;
– 40% суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів. Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов’язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 Податкового кодексу України). 
Крім того, відповідно до п.11 підрозд. 5 розд. ХХ Податкового кодексу України, штрафні санкції не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у період з 1.03.2016 до 1.04.2016. 
Відділ організації роботи 
Личаківської ОДПІ ГУ ДФС 
у Львівській області

Шановні платники податків!

Личаківська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що 22 грудня 2016 року о 11 год. 00 хв. в актовому залі цокольного приміщення адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 35 буде проведено семінар для платників податків Львівщини на тему: “Актуальні питання оподаткування. Огляд перспективного законодавства” за участю представників аудиторської спільноти Львівської області.
Попередня реєстрація за адресою: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScDTCOUwQG5bDUM-OZFbnoSAuYgMlsGsGwY-1P0G4j57GoQ5g/viewform?usp=send_form, враховуючи обмежену кількість місць у залі.
Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.
Початок семінару: 11 год. 00 хв.
Запрошуємо взяти участь у семінарах усіх зацікавлених.
Довідки за номером тел.: (032) 297-38-96.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6287 / 4.14MB / SQL:{query_count}