400 000 гривень за ідею

Від 1 до 30 грудня триває реєстрація заявок на конкурс мікропроектів – вже тепер у режимі онлайн. Активні громади Львівщини у 2017-ому мають шанс отримати 60 млн грн з обласного бюджету на реалізацію ініціатив

У 2016-ому конкурс мікропроектів набув нечуваного ажіотажу: надійшла рекордна кількість заявок – 1429. Із них переможцями стали – 691. Реалізувати вдалось 688. З обласної казни у 2016-ому скерували рекордні 54 млн гривень. Як результат – оновлені Народні доми, дитячі садочки, школи, амбулаторії,  встановлено вуличне освітлення, нові зупинки. Тому навіть скептики, які були впевнені, що конкурс мікропроектів не буде успішний, змінили свою думку. 
Відтак конкурс продовжують і в 2017-ому. Але прийом заявок на участь приймають вже з 1 до 30 грудня цього року.
З важливого – у 2017 році конкурс мікропроектів має низку особливостей та нововведень. Зокрема, тепер працює виключно електронна подача заявок, а граничну вартість одного проекту збільшили до 400 тисяч гривень. З цих коштів 50% – субвенція з обласного бюджету. До 45% – це  кошти місцевого бюджету (сільського, міського, районного). А 5% – має бути  мінімальний обов’язковий небюджетний внесок конкурсанта (якщо внесок буде від 6% і більше – мікропроект отримає додатково від 3 до 15 балів згідно з таблицею оцінювання).
Близько двохсот проектів, які подавали у 2016-ому, були схожими – експерти зауважували плагіати
Нагадуємо, учасниками конкурсу можуть бути: органи самоорганізації населення, громадські організації, благодійні фонди, ініціативні групи громадян, органи місцевого самоврядування (крім районних рад).
Ще одна особливість цьогорічного конкурсу – розширений перелік пріоритетів. Так можна подавати мікропроекти по: освітній галузі (середні та позашкільні навчальні заклади) – реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря; дитячі навчальні заклади – реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря; заклади охорони здоров’я  (лікарні центральні, міські, міські, центральні районні, районні, ФАПи, амбулаторії сімейної медицини, центри первинної медико-санітарної допомог) – відповідно реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання; народні доми – реконструкція, капітальний ремонт та енергозбереження; вуличне освітлення – будівництво, реконструкція та капітальний ремонт; інші пріоритети (проекти, що не дублюються діючими обласними програмами).
Тож, мешканці Львівщини, не баріться – маємо шанс спільними зусиллями привести край до пуття. 

Усі нюанси подачі заявок

З переліком необхідних документів, які слід додати до заявки, можна ознайомитися на сайті облради в рубриці Пленарні засідання/рішення 7 скликання/рішення №270.
Важливо(!) зареєструвати проект, заповнити спеціальну форму та подати скан-копії необхідних документів до 30 грудня 2016 року на сайті Львівської облради за посиланням:  http://registration.oblrada.lviv.ua/.  За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном: (код) 2 999-808 або на ел. пошту: microproekt@gmail.com
Впродовж січня незалежна експертна комісія оцінюватиме подані мікропроекти за спеціальною шкалою, інформує прес-служба Львівської облради. За їх результатами  секретаріат Конкурсної ради сформує рейтинг мікропроектів. У межах визначеного обласною радою бюджету на реалізацію програми Конкурсна рада проведе розподіл коштів між пріоритетами та визначить потенційних переможців.
Минулого тижня, 9 грудня, отримали перших п’ять заявок, а вчора, 12 грудня,  ще дві, але не зареєстрували жодної, бо  всі  подані заявки надійшли з порушеннями умов Конкурсу
До 20 березня 2017 року потенційні переможці зобов’язані подати документи, які підтверджують наявність співфінансування з місцевого бюджету (скан-копії рішення сесії, виконкому). Важливо – якщо усіх потрібних документів не буде, мікропроект автоматично вилучається з числа потенційних переможців.
Уже до 10 квітня 2017 року Конкурсна рада оголосить перелік переможців за кожним з пріоритетів та передасть його на затвердження головам Львівської обласної ради та облдержадміністрації.
“Мікропроекти є добрим шансом для Львівщини, коли акцент робиться на активність громад. Ініціатива дозволяє селам і селищам рушити з мертвої точки і почати розвиток. Недаремно у 2016 році надійшла рекордна кількість заявок. Як результат – оновлені Народні доми, дитячі садочки, школи, амбулаторії,  встановлено вуличне освітлення. Зауважу, що мікропроекти втілюються завдяки бюджету та співфінансуванню коштами громад. З обласної казни цього року скерували рекордні 54 млн гривень. Додам,  практично всі об’єкти  уже здані в експлуатацію. Тому конкурс вдався. Програма показала себе як одна з найефективніших та, що головне, найпрозоріших на Львівщині. Тож закликаю громади брати участь у конкурсі мікропроектів 2017 року”, – зазначив раніше голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

У 2016-ому проекти списували…

“Ми врахували всі побажання конкурсантів і громадських організацій, депутатських фракцій та комісій, і напрацювали нову програму у новій редакції, оголосили нові пріоритети і вимоги, які значно вищі, ніж були у 2016-ому році, коли ми стикнулися з тим, що близько двохсот проектів були схожими. Експерти зауважували плагіати. Багато людей писали, щоб від них відчепилися. Втім, наш принцип – реальна потреба громади, ініціативної групи чи місцевої влади у вирішенні актуальних питань місцевого розвитку, а не зробити що-небудь “по команді”. Тому, ми вирішили підняти небюджетний внесок – до 6%”, – зазначив “Пошті” Іван Собко.
З його слів, також акцент у наступному році зроблять на актуальність і пріоритетність проблематики місцевого розвитку. 
“Бо багато проектів торік стосувались того, щоб просто поміняти вікна чи дах. Це не підхід, бо має бути комплексне бачення вирішення проблеми! Саме тому збільшили максимальну вартість проекту – до 400 тис. грн – це дає можливість підійти більш концептуально навіть до маленької проблеми. Конкурсанту не доведеться одного року міняти вікна, а вже наступного утеплювати фасад. А зробити це все впродовж одного року”, – наголосив Іван Собко. 
З його слів, наступного року на реалізацію конкурсів мікропроектів з обласної казни виділять 60 млн грн. 

Подані заявки – з помилками

Іван Собко розповів, що перед конкурсом об’їздили всі територіальні громади. “Послухати нас приходили багато людей. Ми пояснювали, як не тільки взяти участь у конкурсі, а як перемогти – покроково демонстрували це на онлайн-платформі”, – каже співрозмовник. 
Втім, люди чи то не почули, чи не зрозуміли, а тому прислали заявки з помилками.
Цього року в Стрийському районі реалізували гарний проект по облаштуванню площі в пам’ять про бійця АТО, також там упорядкували сквер
“Минулого тижня, 9 грудня, отримали перших п’ять заявок, а вчора, 12 грудня,  ще дві, але  не зареєстрували жодної, бо  всі  подані заявки надійшли з порушеннями умов Конкурсу. Ми провели кущові навчання для учасників всієї області – два тижні працювали з роз’ясненнями, на сайті є достатньо допоміжної інформації, тел.: 2-999-808 – консультації онлайн. Але помилок, тим не менше, не уникнули. Ось типові помилки, які допустили перші конкурсанти: подають заявку без повного опису проекту (додаток 3 до рішення №270 від 25.10.16); не надають підтверджуючих документів про небюджетний внесок конкурсанта  (витяги з рахунків фінансових установ про кошти фізичних осіб, кошти спонсорів та акт нефінансового внеску - робота, матеріали, додаток 9 до рішення №270); хаотично скидають документи на електронну пошту, а не реєструються на сайті ЛОР.  І ще:  документи просимо прикріпляти до е-заяки структуровано одним скан-файлом, у відповідності до форми. Також конкурсанти  надсилають багато сканованих паперів (весь кошторис), а потрібно лише дві-три сторінки локального чи зведеного, або ж комерційної пропозиції. Подані заявки також надходять без фото об’єкта”, – акцентує начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв’язків Львівської облради Іван Собко. 
Відтак, важливо, щоби всі зауваження конкурсанти врахували, адже, зі слів співрозмовника, якщо ще зараз у відділі мають змогу пояснювати і виправляти помилки, то, коли буде ажіотаж, такі проекти з помилками просто відсіюватимуться. А все тому, що конкурсанти не дочитались правил подання заявок. 
“Колеги, вчимось разом, але це помилки, які ми, працівники відділу, поки що маємо фізично змогу виправляти, роз’яснюючи конкурсанту що і як. Але, будь ласка, будьте уважні і перш ніж писати і надсилати заявку, обов’язково ознайомтесь із рішенням обласної ради №270 від 25.10.2016 та умовами Конкурсу, що є на сайті ЛОР”, – наголошує Іван Собко. 

Громада контролює реалізацію

З його слів, про якісь зловживання  під час реалізації мікропроектів у 2016-ому не було жодних заявок.
“Це проект, який дає змогу вирішувати глобальні питання маленьких громад. Важливо також і те, що громада контролює якість виконання робіт. Контролюючим службам буде на цих об’єктах дуже мало роботи, бо люди, які давали гроші на ці проекти  зі своїх кишень настільки скрупульозно контролювали підрядника, що там зловживань мінімум або взагалі нема. Ми також відслідковували процес виконання робіт, здійснювали десятки поїздок. Не буду ідеалізувати програму,але вважаю, що вона одна з найбільш ефективних”, – зазначав “Пошті” раніше Іван Собко.
З його слів, програма мікропроектів зорієнтована власне на те, щоби стимулювати населення краю до дій.
У Бродівському районі реалізували добрі проекти по дитячих садочках, а на Турківщині, власне, завдяки конкурсу мікропроектів вдалось реалізувати 32 проекти – депресивний район себе відродив
“Функція нашого конкурсу насамперед стимулююча, щоб громади не чекали що приїде голова облради, чи перший заступник, чи будь-який депутат і зробить їм рай у селі… Депутат у Верховній Раді потрібен для того, щоб приймати закони, а депутат в облраді, щоби чесно і грамотно розприділяти  фінансовий ресурс на ті проекти і програми, які дозволять залучити додаткові кошти і дозволять вирішити глобальні питання не частково, а комплексно. 20 % тих громад, які не перемогли, самостійно реалізували свої проекти. Яким чином? Вони акумулювали кошти громади, районного і місцевого бюджетів, тож навіть без обласного бюджету дали собі раду”, – наголошував Іван Собко. 
 “Наприклад, у Бродівському районі реалізували добрі проекти по дитячих садочках – у них обладнали опалення, і водопостачання, змінили вікна. На Турківщині, власне, завдяки конкурсу мікропроектів вдалось реалізувати 32 проекти – по школах і Народних домах. Відтак, район, який в принципі вважають депресивним, поступового себе відроджує. Це показово! До речі, у Стрийському районі реалізували гарний проект по облаштуванню площі в пам’ять про бійця АТО, також сквер там упорядкували”, – розповів Іван Собко. 

Розшукують експертів

Триває прийом заявок до складу Експертної комісії, що здійснюватиме у 2017 році оцінювання мікропроектів у рамках Програми проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку на Львівщині у 2016 – 2020 роки.
“Основні вимоги до експертів: вища освіта, дворічний (щонайменше) досвід роботи у сфері місцевого самоврядування та проектного менеджменту, попередній досвід оцінки проектів місцевого розвитку, відсутність конфлікту інтересів”, – йдеться на сайті Львівської облради.
Резюме та мотиваційні листи приймаються із 20.11.2016 до 30.12.2016 за адресою: вул. Винниченка, 18, каб. 341 або електронною поштою microproekt@gmail.com. Форму резюме можна завантажити також із сайту www.oblrada.lviv.ua
Робота експертів здійснюється на платній основі. Попередній відбір кандидатів до складу Експертної комісії для оцінювання мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017 рік проводитиметься спеціально створеною комісією відповідно до розпорядження голови обласної ради.

Конкурс у 2016-ому: найголовніше

У 2016-ому на конкурс мікропроектів подали 1429 заявок. Переможців цьогорічного конкурсу мікропроектів, до слова, було аж 691.Спочатку їх визначили менше – 458 переможців, але через велику кількість поданих заявок Львівська облрада виділила додаткові кошти і збільшила список щасливчиків. Трійку лідерів очолили Яворівський, Сокальський та Пустомитівський райони. Всього на проведення обласного конкурсу мікропроектів з обласної казни передбачили цього року 54 млн грн.  До слова, з обласного бюджету скеровано субвенцію на базовий рівень в розмірі 35 млн грн, що становить 70% від загальної суми – 54 млн грн.
Якщо конкретніше по заявках: Яворівський район (176 проектів), наступні Сокальський (129 проектів), Золочівський (86 проектів) та Пустомитівський (79 проектів). Найменше заявок подали Радехівський (15 проектів), Буський (21 проект) та Перемишлянський (25 проектів). Якщо ж по пріоритетах, то найбільше заявок подали на “Освітню галузь” (434 проекти), “Інші пріоритети” (278 проектів), “Народні доми” (259 проектів), “Вуличне освітлення” (207 проектів), “ДНЗ” (167 проектів), “ФАПи, амбулаторії сімейної медицини” (70 проектів), а найменше – на пріоритет “Розробка ПКД для реалізації проектів ОТГ” (14 проектів). 
Найбільше заявок подали на пріоритет “Освітня галузь” (434 проекти), “Інші пріоритети” (278 проектів), “Народні доми” (259 проектів), “Вуличне освітлення” (207 проектів), “ДНЗ” (167 проектів), “ФАПи, амбулаторії сімейної медицини” (70 проектів), а найменше на пріоритет “Розробка ПКД для реалізації проектів ОТГ” (14 проектів), інформує прес-служба облради.
Такої активності від громади області, як цього року, не прогнозував ніхто. Ще навесні 2016-го очільник Львівщини Олег Синютка зазначав “Пошті”: “Аналогічний конкурс мікропроектів проводили на Львівщині й у попередні роки, втім, цього року на реалізацію мікропроектів виділено у декілька разів більше коштів, ніж раніше. Відповідно і рекламували конкурс цього року набагато активніше. І якщо торік отримали три сотні заявок від жителів Львівщини, то у поточному році – близько півтори тисячі”. 
Валентин Харлов, керуючий справами апарату Львівської облради:
– Подавати заявки на участь у конкурсі в режимі онлайн набагато зручніше, бо, по-перше, ми скорочуємо час розгляду заявок, по-друге, уникаємо будь-яких фальсифікацій. Всі документи, які подають онлайн, є відразу відскановані, вони отримують вхідний номер і вже мають свою окрему папочку. У 2016-ому програма конкурсу мікропроектів виконана на 99% – лише один об’єкт на стадії завершення. Громади, не зважаючи на незначне фінансування, можуть “закрити” нагальні для їх краю проблеми – стосується це вуличного освітлення, ремонту Народних домів, зупинок тощо. У зв’язку з тим, що ми збільшили суму фінансування, розраховуємо, що і кількість заявок на участь у конкурсі наступного року автоматично збільшиться в півтори-два рази, ніж у 2016-ому. Бо люди пересвідчились, що конкурс працює, є вже гарні результати, чимало реалізованих проектів – ці факти автоматично працюють на рекламу, тому, впевнений, що заявок будемо мати більше, ніж у 2016-ому. Чому раніше конкурс не був такий популярний? Тоді були суми та система інші. Всі рішення зараз розглядаємо і приймаємо прозоро. Думаю, люди це відчувають, тому активно зголошуються взяти участь у конкурсі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.8906 / 4.24MB / SQL:{query_count}