Іспанська волонтерка з українським серцем

Військовий, щоб віддячити волонтерці, яка врятувала йому життя, – вирішив взяти її за хресну для свого синочка

фото: Давид Ванішвілі (3)
Воювати без цих людей нашим воїнам було б не просто. Їх називають ангелами-охоронцями, людьми доброї волі та відданого патріотизму, які щодня жертвують своїм часом, коштами, зрештою і собою, задля швидкої перемогти та такого очікуваного миру – це про волонтерів, які невтомною працею, у тилу, ведуть свій фронт роботи. 
І досі вони невпинно допомагають військовим, їхнім сім’ям, переселенцям і творять дива – рятують усіма силами поранених бійців, на лінії вогню забезпечують військових необхідним. Їх чекають з нетерпінням на передовій, бо ж вони стали там близькими друзями, рідними, психологами. 
Цього разу історія волонтерки Марії Вертецької, що родом зі Львова, але вже багато років живе в Іспанії. Із закордону вона допомагає і підтримує поранених бійців всім чим може.  

Далекі стають близькими

Такої зустрічі стіни нового терміналу львівського аеропорту давно уже не бачили. У неділю, 11 грудня, у  аеропорту “Львів” ім. Данила Галицького родина військового Сергія Кисіля, львівські волонтери та друзі гостинно зустрічали із гімном на устах та хлібом у руках, малюнками та з квітами – іспанську волонтерку Марію Вертецьку, яка уже 17 років проживає за кордоном. Волонтерка лише на декілька годин прилетіла до Львова, аби стати хресною матір’ю для новонародженого сина Сергія Кисіля, військового з 30-ої бригади. Дружина військового Тетяна Кисіль, яка теж у цей день зустрічала пані Марію, каже, що волонтерка для чоловіка стала другою матір’ю. 
“Це була ідея чоловіка взяти пані Марію за хресну для сина. У Сергія не дуже складаються відносини з рідною матір’ю, а пані Марія за час волонтерства стала для нас дуже близькою людиною. Вона дуже активна, допомагає як сім’ям воїнів АТО, так і пораненим військовим”, – розповідає Тетяна Кисіль. 
Прийшов період, коли я хочу назад в Україну. Хоча можу оформити уже іспанське громадянство, та все ж хочу назад, до рідного Львова
У розмові дружина військового пригадує історію свого знайомства з чоловіком та каже, що зараз їхня сім’я значно розширилась, чому дуже радіє.    
“Я родом із Херсонської області, там і познайомились із Сергієм. А одружились лише цього року. Тепер наша сім’я значно збільшилась – маємо дві донечки та хлопчика, а тепер ще й маленького синочка”, – додає Тетяна Кисіль. 
Її чоловік, Сергій Кисіль не професійний військовий та в зоні АТО побував два рази. Його мобілізували у березні 2014-го, а воював Сергій у Луганській області. На початку 2015-го в Артемівську боєць отримав осколкове поранення у ліве стегно. 
У розмові з “Поштою” вояка пригадує, що спочатку його направили на лікування у госпіталь в Дніпрі, після чого перевезли до Львова. Тут і познайомився з волонтеркою Марією Вертецькою. Через набряк ноги військовий не зміг приїхати до Львова на хрестини сина і зустріти свою благодійницю. 

“На війні отримав осколкове поранення лівого стегна. Мені роздробило кістку. На цей момент не вистачає близько 19 см кістки. Через низку операцій, лікарі повинні її наростити. Більше року пані Марія доглядала за мною і досі мною опікується – спочатку у госпіталі Львова, а пізніше запросила мене на реабілітацію у Мадрид. Понад місяць за її кошти я проходив реабілітацію, а зі мною ще шість хлопців”, – розповідає Сергій Кисіль, військовий із 30-ої механізованої бригади. 
Співрозмовник зазначає, що українська діаспора в Іспанії дуже активна, тому постійно підтримує наших хлопців чим тільки може.

Коли кордони не мають значення

 Із запізненням, та все ж літак із Києва приземлився у Львові. На іспанську волонтерку чекав сюрприз, (вона й не здогадувалась, що її зустрічатиме більше десятка близьких людей та журналісти). З усмішкою на обличчі та сльозами на очах волонтерка підходить до журналістів, щоб розповісти свою історію волонтерства.
 Марія Вертецька з кінця 2014-го активно допомагає нашим солдатам, зокрема у Мадриді є спілка волонтерів, які займаються реабілітацією воїнів. Пані Марія каже, що на запрошення стати хрещеною матір’ю для сина одного із військових не могла не погодитись. “Коли мені повідомили цю новину я і не одразу повірила. На кілька годин та я таки прилетіла, щоб охрестити малюка”, – ділиться спогадами Марія Вертецька. 
Найбільше військові просять теплого взуття, солодощів і вареників
Також волонтерка пригадує свою історію знайомства з Сергієм Киселем, власне на запрошення якого і приїхала до Львова.  
“У час війни, коли вперше приїхала до Львова, кожного дня я відвідувала львівський воєнний госпіталь. Сергій був у списку важкопоранених. І ось моя знайома познайомила нас. Уже близько півтора роки як ми знайомі. Усі свої заощадження та зароблені кошти за кордоном я віддаю на лікування наших воїнів”, – додає волонтерка.
А ще вона зізнається, що хоче знову повернутися  в Україну. 
“Уже сімнадцять років як живу в Іспанії. Але, знаєте, прийшов такий період, коли я хочу назад в Україну. Хоча я можу уже оформити іспанське громадянство, та все ж хочу назад, до рідного Львова, допомагати нашим воїнам”, – веде далі пані Марія. 
У цей день пані Марію в аеропорту зустрічала і пані Ганна Чернявська, яка теж активно займається волонтерством від початку війни. “Пошті” каже, що особисто з волонтеркою з Іспанії не знайома та підтримувала контакт з нею через Skype-зв’язок. 
Пані Ганна, яка проживає у Суховолі, що на Львівщині, організовує допомогу нашим військовим у цьому ж селі. Невдовзі вона планує відправити на схід уже 56-ту машину із необхідними речами для військових . 
 “Хоча потреби у хлопців уже не ті, що на початку війни, та все ж запитів від військових чимало. Зараз найбільше потребують технічних матеріалів – плівки, цвяхів, для того, щоб укріпити свої бліндажі. Плануємо чергову поїздку до Дня св. Миколая. Найбільше чого просять у подарунок військові – теплого взуття, солодощів і вареників”, – зазначає “Пошті” Ганна Чернявська.  
 Усі, хто має бажання долучитись до збору продуктів та інших речей для хлопців на схід, може безпосередньо зв’язатись із волонтеркою через її Facebook-сторінку. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.7875 / 4.12MB / SQL:{query_count}