СІЗО для ЛАЗу

Прокуратура взялася за керівників підприємств, які заборгували працівникам мільйони

Прокуратура взялася за керівників підприємств, які заборгували працівникам мільйони

piket.jpg 

Директора ТзОВ "Львівські автобусні заводи" Сергія Челяпіна заарештовано. Прокуратура готується до винесення йому обвинувачення одразу за двома статтями: за фактом умисної невиплати заробітної плати на цьому підприємстві та за фактом умисного ухилення службовими особами підприємства від сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (ч. 1 ст. 175 та ч. 3 ст. 212-1 Кримінального кодексу України), - повідомив "Пош­ті" прокурор Львова Андрій Палюх.

За його словами, основою постанови про відкриття кри­мінальної справи стали акти ревізії КРУ щодо нарахування та виплати зарплати на під­приємстві. "Замість виплачувати гроші працівникам, їх скеровували на потреби виробництва. Загалом йдеться про суму близько 8 млн грн, ще 4,8 млн грн становить заборгованість перед Пенсійним фондом", - сказав "Пошті" Андрій Палюх.

Нагадаємо, 26 березня прокуратура Львова порушила кримінальну справу щодо керівництва ТзОВ "ЛАЗ". Того ж дня було затримано директора ТзОВ "Львівські автобусні заводи" Сергія Челяпіна, який досі перебуває у львівському СІЗО.

За словами Олени Муляк, прес-секретаря ТзОВ "ЛАЗ", пана Челяпіна викликали у прокуратуру, звідки він досі не повернувся. А в п'ятницю було затримано й власника підприємства Ігоря Чуркіна, якого, щоправда, одразу після допиту відпустили. "Пан Чуркін не­одноразово ігнорував вимоги з'явитися до прокуратури, тому ми змушені були застосувати такий засіб, як примусовий привід. Думаю, у процесі слідства його діям, як і діям багатьох інших осіб, буде дано належну правову оцінку", - сказав "Пошті" прокурор Палюх. Пан Чуркін досі перебуває у Львові і учора вранці, за інформацією пані Муляк, провів нараду із керівниками цехів. За її словами, працівники по-різному сприйняли затримання директора, адже більшість із них розуміє, що навряд чи це пришвидшить виплату заробітної плати. "Дивує те, що Челяпіна затримали саме напередодні дня, коли завод мав намір запустити конвеєр, - сказала пані Муляк. - Минулого тижня усі вийшли на роботу, проте зараз завод стоїть. І виплату зарплати це не пришвидшить, оскільки право підпису має лише директор заводу. Зараз же завод тимчасово очолює головний інженер Зеновій Михайлівський".

За словами пана Палюха, наразі рахунки підприємства арештовані виконавчою службою. Водночас власник підпри­ємства Ігор Чуркін і надалі запевняє, що заборгованість із зарплати працівникам ТзОВ "Львівські автобусні заводи" буде виплачено, але коли, не ві­домо. За його словами, терміни виплати заборгованості залежать від термінів оплати за продукцію. Водночас, більшість попередніх замовлень наразі скасовані. Сьогодні підприємство не має жодного українського замовлення і розраховує лише на експорт. "Все, на що розраховує завод, на жаль, нині, не спрацьовує. На цей рік повністю скасовано субвенцію у державному бюджеті на закупівлю тролейбусів. Це 290 млн грн. Викреслили стрічку про 290 млн грн під закупівлю автобусів до Євро-2012. Інших джерел також немає. Ми виграли тендер в Ірані і зараз очікуємо на оплату - 400 млн грн. Це справді наша надія. Представники мають приїхати 15 квітня", - сказав Ігор Чуркін.

Крім того, пан Чуркін стверджує, що зарплату працівникам потроху таки сплачують. "Ми погашаємо старі борги і виплачуємо поточну зарплату. Позавчора (очевидно, йдеться про п'ятницю - "Пошта") заплатили 1 млн боргів", - сказав Ігор Чуркін.

За інформацією ж головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ЛОДА, у п'ятницю працівникам було перераховано 42 тис. грн. У понеділок працівники під­приємства вийшли на роботу, але ані електрики, ані опалення на заводі не було, виробництво не працює.

За словами в.о. начальника головного управління промисловості та розвитку інфра­структури Львівської ОДА Олега Немчінова, ТзОВ "ЛАЗ" невдовзі має підписати контракт із болгарською компанією на закупівлю 2-3 тролейбусів: "ЛАЗ готується до двох тендерів по тролейбусах у Сербії та Боснії. Їх автобусами зацікавилися угорці. В Угорщині відбуватиметься заміна комунального транспорту, вони приїжджали на завод, висловили свої зауваження", - сказав Олег Немчінов.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.5203 / 4.1MB / SQL:{query_count}