Україна та Болгарія – стратегічні партнери

У Львові визначили головні засади співпраці між двома країнами

Надзвичайно тепла атмосфера панувала 2 листопада на зустрічі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, заступника голови Львівської облради Парасковії Дворянин, підприємців та туроператорів Львівщини з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Болгарія в Україні Красіміром Мінчевим, почесним консулом Республіки Болгарія в Україні Віктором Нотєвським, віце-консулом Болгарії у Львові Михайлом Гуком і болгарськими бізнесменами.
Очільник області подякував Красіміру Мінчеву за його наполегливу роботу задля зміцнення зв’язків двох країн та за підтримку України від Болгарії.
Надзвичайний та Повноважний Посол Болгарії висловив позицію своєї країни на міжнародному рівні: “Крим – це Україна, а Україна – це Європа!” Він також запевнив, що буде сприяти розвитку комунікацій між Україною і Болгарією.
Зокрема важливим кроком на цьому шляху стало підписання у травні угоди про співробітництво між містами-побратимами Львовом та Пловдивом. Нині ж двостороння взаємодія влади та громади міст набула конструктивного формату. Учасники зустрічі в ЛОДА обговорили інвестиційні, освітні, культурні та ІТ-проекти, співпрацю в агропромисловій і туристичній галузях, а також підтримали ідею започаткувати форум львівських і болгарських підприємців.
Національну історію, традиції і мистецтво активно пропагує Львівське товариство болгарської культури імені Івана Вазова. “Ми почали збиратися ще рік тому, – розповів голова Львівського товариства болгарської культури імені Івана Вазова Ярослав Войтюк. – Спочатку нас було лише кілька осіб, а згодом до нашої громади долучилися не лише етнічні болгари, а й люди, які відвідували Болгарію і щиро полюбили цю сонячну країну. До товариства вступили також студенти Львівського національного університету, які вивчають болгарську, і студенти-болгари, котрі навчаються у наших вишах. Тепер ми офіційно зареєстроване товариство і нас щоразу стає більше. Зміцнюються і наші зв’язки з містом-побратимом. Ми підписали угоду про співпрацю з українсько-болгарським культурним товариством Пловдива”.

З ініціативи товариства та за підтримки Консульства Республіки Болгарія у Львові, міської влади та творчих колективів наприкінці вересня у нашому місті урочисто відзначили День незалежності Болгарії. Символічним є і те, що свято відбувалося неподалік вулиці Болгарської, що отримала свою назву в 1913-ому році до Дня Незалежності Болгарії.
Учасників свята щиро привітали Почесний консул Республіки Болгарія в Україні Віктор Нотєвський, представники Болгарського консульства, гості з Болгарського культурного товариства Одещини, перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. 
Приємний сюрприз чекав на віце-консула Болгарії у Львові Михайла Гука. Директор освітнього центру “Європейська перспектива”, почесний професор Болгарського коледжу туризму в м. Благоєвград Роксолана Рацин вручила йому орден Кирила і Мефодія за вагомий внесок у справу розвитку українсько-болгарської дружби.
Вересневе свято запам’я­талося насиченою культурною програмою. Художні колективи причаровували глядачів танцями, співом, авторськими віршами. Була представлена і чудова болгарська косметика. А ще – гостей частували традиційними національними стравами.
А які надзвичайно красиві та яскраві національні костюми! Їх подарував мер міста-побратима Пловдива Іван Тотєв за сприяння почесного консула України в Болгарії в місті Пловдиві Дімітра Георгієва. Художній керівник фольк-театру “Пътеводна звезда” Світлана Чанкова щиро подякувала за надану можливість представляти болгарську культуру на численних святах та фестивалях у національному вбранні. 
Виступ фольк-театру “Пътеводна звезда” в цих костюмах був незабутнім на концерті в форматі Форуму національно-культурних товариств Львівщини “25 років разом в незалежній Україні”.
Отже, дві незалежні держави Україна та Болгарія пліч-о-пліч йдуть шляхом європейського розвитку!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.6306 / 4.37MB / SQL:{query_count}