Коли не забувають…

У Жовкві пройшов відкритий чемпіонат Львівської області з велоспорту на шосе, присвячений пам’яті заслуженого тренера України, майстра спорту Збігнєва Керницького

фото: myzhovkva.com
Ця велогонка вже стала традиційною, бо проводилася у 15-й раз. Саме Збігнєв Керницький її започаткував 2000 року, але, на жаль, після її проведення помер через серцевий напад. Йому було тільки 62 і попереду стільки мрій про організацію змагань у рідному місті, але…
З. Керницький (1938-2000) був людиною, відданою велоспортові, в якому провів майже усе свідоме життя. Закінчивши армійську службу, почав серйозно займатися перегонами на шосе, тренування проходив у львівському СКА, виконав норматив майстра спорту, закінчив Львівський інститут фізичної культури і, коли прийшла пора закінчити із серйозними гонками, був готовий  тренувати інших. Розпочав свою тренерську діяльність в ДЮСШ у рідній Жовкві (тоді – Нестерів), набирав щороку нову групу дівчат та хлопців, возився з ними зранку до ночі, ремонтував вихованцям велосипеди, навчав їх розумної їзди по трасі, їздив з ними на змагання по усій Україні, навіть перебиралися через кордон до Польщі. Виростив 9 чемпіонів України у різних вікових категоріях, чемпіона світу серед молоді Петра Жуковського, який став 1986 року переможцем командної гонки на 100 км у складі збірної СРСР. 
Роз’їжджаючи різними містами, беручи участь у різних гонках, завжди мріяв щось подібне організувати у себе, щоб на старт могли вийти усі його вихованці, щоб жовківчани побачили своїх дітей і друзів на трасі, щоб нарешті показати гостям своє старовинне місто, про яке їм не раз розповідав. Скільки йому коштувало нервів організувати велогонку у Жовкві, знають тільки його найближчі. Нарешті у 2000 році вдалося! На запрошення Керницького приїхали спортсмени з різних міст України та Польщі. Допомогли місцева та районна влада, обласна федерація велоспорту – і змагання пройшли, як хотів господар. Всі домовлялися зустрітися наступного року, сподівалися розширити коло гостей.
Але… Чи то від переживань, чи інших обставин, та серце ветерана велоспорту не витримало і, через кілька тижнів після вдалого фінішу гонки у Жовкві він пішов iз життя.
Минув рік, пішов другий, коли діти Збігнєва Керницького – донька Аліна і син Андріан – вирішили в пам’ять про батька продовжити його мрію проводити велогонку у Жовкві. На перших порах було непросто знову налагодити обірвані зв’язки, здобути підтримку місцевої влади, знайти спонсорів. Змагання вдалося провести 2002 року, але практично тільки для місцевих спортсменів, і тільки через кілька років завдяки організаційній підтримці спортивних організацій області і міста, добрій волі місцевих керівників велогонка пішла. На неї почали приїжджати велогонщики з різних міст України і з-за кордону. Почав зростати рівень майстерності учасників, розширилася програма змагань, переможці отримували спеціальні нагороди. Зрештою, перебування у Жовкві, доброзичливе спілкування учасників завжди залишали про цю подію у підльвівському містечку приємні враження.
Цього року Жовква знову прийняла майже 140 учасників різного рівня майстерності, різних вікових категорій від десяти до сімдесяти років. Пройшли групові та індивідуальні гонки на різні дистанції (15, 30, 45) км). Щоб захопити учасників,  придумали різноманітні  номінації на різних дистанціях. Кожен отримав, окрім диплома та призу, також пам’ятну медаль з барельєфом засновника і організатора першої гонки  Збігнєва Керницького. Варто відзначити, що майже кожного року бере участь і перемагає у своїй номінації щораз старший, видатний у минулому велогонщик В’ячеслав Ковальчук,  якому нині вже за 70, а от син Петра Жуковського Ростислав прийшов на фініш своєї гонки тільки другим. Вітали переможців та призерів і міський голова Жовкви Петро Вихопень, неодмінний головний суддя змагань Володимир Набойщиков, начальник районного відділу спорту та молоді Андріан Керницький, його сестра Аліна Бойчук-Керницька. 
Цього року в номінації початківців-аматорів переміг онук Керницького Адріан Бойчук, якого ще не було на світі, коли рушала перша гонка. Нині учень 9-го класу ЗОШ №24 почав займатися триатлоном, вже непогано плаває, і тепер почав опановувати велогонку. А ще підростають його молодші сестричка і брат, тож, через кілька років на традиційній трасі обов’язково побачимо третє покоління родини Керницьких, до  якого належать ще  і четверо  онуків від сина Андріана Керницького. Так говорить про свою мрію   донька Збігнєва Керницького пані Аліна, яка вважає, що велогонка у Жовкві робить гарну справу популяризації велоспорту, як здорового і захоплюючого заняття для кожної родини, кожної людини будь-якого віку. А ще каже: “Яким щасливим був би наш батько, коли б побачив, як здійснюються тепер його задуми”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4250 / 4MB / SQL:{query_count}