На борговому килимку

Це не казки, а реалії: лише впродовж останніх трьох днів на Львівщині керівники підприємств погасили 8 мільйонів 147 тисяч гривень боргів зі зарплат

Це не казки, а реалії: лише впродовж останніх трьох днів на Львівщині керівники підприємств погасили 8 мільйонів 147 тисяч гривень боргів зі зарплат

Обласна влада надалі тримає на постійному контролі питання виплат заборгованих грошей працівникам підпри­ємств і оперативно реагує на ситуацію з невиплатами. Зокрема, губернатор Львівщини Микола Кміть та його заступник з питань соціальної політики, охорони здоров'я та підприємництва Ярослав Кашуба цього тижня проводили першу серію зустрічей із керівниками підприємств-найбільшими боржниками з виплати зарплатні. Загалом таких боржників десять.

На килимі у керманича регіону 16 березня вже побував в. о. керівника Львівського науково-дослідного радіотехнічного інституту Артур Бондарук. За словами голови ОДА, впродовж двох останніх місяців в інституті (а він є у відомстві Міноборони) виникла додатково заборгованість із виплати зарплати у розмірі 200 тис. грн. Загальна ж сума заборгованості на 1 березня становить майже 3,5 млн грн. Водночас один із власників ТзОВ "Львівські автобусні заводи" - російський бізнесмен Ігор Чуркін - зустріч із керівником регіону 16 березня зігнорував. "Один із власників ЛАЗу порушив наші домовленості про виплату заборгованості зі зарплати. Згідно з домовленістю, борг мали погасити до кінця лютого, але цього не зробили. Тому вживатимемо більш жорстких заходів у нашій роботі з власником ЛАЗу", - прокоментував М. Кміть.

Наступного дня у кабінет керівника області пояснювати причини боргу та доводити до відома терміни його погашення прийшли керівники ВАТ "Львівська вугільна компанія", ВАТ "Іскра" та Західноукраїнської геофізичної розслідувальної експедиції державного геофізичного підприємства "Укргеофізика". Якщо ще станом на 1 березня борг із виплати зарплати на ВАТ "Львівська вугільна компанія" становив 2,6 млн грн, то вже у кабінеті губернатора гендиректор товариства заявив, що поточна заборгованість із виплати зарплат зменшилась до 1,3 млн грн. А ось ВАТ "Іскра", яке ще на початок березня мало борг з виплати зарплат у розмірі 2,14 млн грн, повністю розрахувалось із боргом.

Також у вівторок заступник голови ОДА Ярослав Кашуба провів нараду зі силовиками, під час якої розглядали питання боргів на ЛАЗі. В ОДА прийшли представники обласної прокуратури, юстиції, ДПА, а також профспілки заводу. Нагадаємо, що Сихівська районна прокуратура м. Львова порушила кри­мінальну справу і у рамках досудового слідства  вже опитано 800 працівників заводу. За підсумками наради підписано протокольне доручення. Як повідомив "Пошті" Я. Кашуба, директор ЛАЗу Сергій Челяпін пообіцяв повністю погасити заборгованість розміром 6,6 млн грн до 25 березня, а до кінця цього тижня він має подати у ЛОДА графік погашення заборгованості, засвідчений підписом керівника профспілкового комітету підприємства. Станом на вечір 18 березня вже проплачено 500 тис. грн. Співрозмовник також поінформував, що за дорученням управління юстиції на підприємство скеровано експерта, який оцінить вартість зібраного автобуса "НеоСиті" та двох тролейбусів із низькою підлогою. Опісля  ОДА надішле листа меру Львова із пропозицією придбати ці два тролейбуси.

Учора ж пан Кашуба мав зустріч з керівниками ще двох підприємств-боржників - ДП "Угерський спиртовий завод" (борг становить 1,3 млн грн) та ЗАТ "Галичина" (Радехівський район). Гендиректор "Галичини" поінформував, що у нього "немає і більше не виникатиме заборгованості з зарплатою". Заборгованість на 1 лютого була 1 млн 100 тис. грн, на 1 березня - 670 тис. грн, а нині - нуль. "Є цікава тенденція у нарадах із керівниками підприємств, що потрапили у десятку найбільших боржників із зарплати в області. Поки вони йдуть на зустріч до голови ОДА, заборгованість погашається або частково, або повністю", - каже Я. Кашуба. Скажімо, гендиректор ВАТ "Іскра", який прийшов на зустріч із головою ОДА, сказав, що у нього уже немає заборгованості із зарплати, тоді як станом на 1 березня вона становила 2 млн 140 тис. грн.

За словами Я.Кашуби, лише впродовж останніх трьох днів керівники підприємств-боржників погасили 8 млн 147 тис. грн боргів зі зарплати. "Керівники підприємств побачили, що керівництво ОДА взяло питання виплат боргів зі зарплати під жорсткий контроль. Проводимо наради не задля того, щоби покарати керівників підприємств, а для того, щоб допомагати їм вирішувати проблеми. Скажімо, якщо є проблеми з поверненням ПДВ, неможливістю взяти кредит", - акцентує він. При цьому додає: "Якщо ж керівник має гроші і не виплачує зарплати, а робить якісь придбання, то, звісно, вживатимемо жорстких заходів через правоохоронні органи". Посадовець зазначив, що наступного вівторка відбудеться селекторна нарада, під час якої заслухають керівників територій щодо цієї тематики.

Сьогодні ж на килим в ОДА йдуть керівники ДП "Львів­ські авіалінії" (борг на 1 березня - 1025 тис. грн) та колективного підприємства "Монтажне управління №6 "Електропівденьзахідмонтаж" (борг - 2416,6 тис. грн).

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5995 / 4.01MB / SQL:{query_count}