До уваги платників податків!

.

Безкоштовний семінар
25 серпня 2016 року у м. Львові Головне управління ДФС у Львівській області проведе безкоштовний семінар для платників податків-юридичних осіб Львівської області на тему: «Нове в законодавстві. Актуальні питання бухгалтерського обліку та оподаткування (податок на додану вартість, податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, податок на майно)» за участю сертифікованих професійних бухгалтерів Львівської області.
Початок семінару: 11 год. 00 хв.
Початок реєстрації: 10 год. 00 хв.
Місце проведення: м. Львів, вул. Стрийська, 35, актовий зал в цокольному приміщенні адмінбудинку Головного управління ДФС у Львівській області.
Запрошуємо взяти участь у семінарі усіх зацікавлених.
Просимо здійснити попередню реєстрацію за адресою: https://goo.gl/forms/ucCLU1C8MpeC5Fq33.

Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведено спільні заходи проти виплати мінімальної зарплати 
Представники Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області разом із органами місцевого самоврядування приймали участь у Комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населения, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, забезпечення повноти i своєчасності оплати податків та єдиного соціального внеску в Шевченківській районній адміністрації. На засіданні Комісії проведено заслуховування керівників підприємств з питань детінізації заробітної плати, керівників підприємств з питань заборгованості з виплати заробітної плати, визначено шляхи та перспективи вирішення проблемних питань легалізації заробітної плати, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати та підвищення її рівня. 
В результаті проведеної зустрічі керівниками підприємств погоджено підняти середньомісячну заробітну плату найманим працівникам.

Про гарантії у оформленого найманого працівника порівняно з неоформленим йшлося на зустрічі в Шевченківському відділенні Личаківської ОДПІ
Андрій Володимирович Зубрицький - заступник начальника – начальник Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області провів зустріч з платниками податків щодо упередження фактів виплати заробітної плати в «конвертах». 
Андрій Зубрицький наголосив, що заробітна плата - невід’ємне право кожного громадянина України, визначене Конституцією України. Негативні явища, такі як використання роботи незареєстрованих найнятих працівників, виплата заробітної плати в «конвертах» або в розмірі, нижче за законодавчо встановлений мінімум, не втрачають на сьогодні  своєї актуальності. 
Сьогоднішні відносини між роботодавцями та працівниками часто не відповідають нормам чинного законодавства, не секрет, що для більшості громадян виплата зарплати відбувається в «конвертах». Під виплатою зарплати «в конвертах» розуміємо неофіційні трудові відносини, інакше кажучи з працівником не укладається трудовий договір, не реєструються трудові відносини у відповідних органах, а зарплата видається за домовленістю. 
Насамперед, такі працівники позбавляються соціальних гарантій, тобто позбавлені права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах, виплати допомоги з безробіття у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності і при спричиненні нещасного випадку чи професійного захворювання (на виплату пенсії чи компенсації родичам на випадок смерті) та інших випадках передбачених законодавством. 
Найманий працівник не має права на оплачувану відпустку, на компенсацію за роботу у вихідні, святкові дні. Його трудовий стаж не обліковується і не фіксується, не здійснюються необхідні відрахування – це обов’язково вплине на розмір пенсії в майбутньому. Тому одним iз основних шляхів забезпечення прав працівників на достойну пенсію - є детінізація та легалізація заробітної плати. 
Крім того, нелегальна робота – це відсутність захисту від незаконного звільнення, гарантій на безпечні й здорові умови праці, гарантованого права на відпочинок.
Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні є дуже актуальним. Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах». 

Під час гарячої лінії дізнались більше про отримання податкової знижки 
Іршак Ігор Костянтинович - головний державний ревізор - інспектор сектору податків і зборів з фізичних осіб Шевченківського відділення Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області відповів на запитання громадян щодо отримання податкової знижки у 2016 році. 
Перелік основних питань з якими під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» звертались найчастіше:
Чи має право на податкову знижку батьки студента, який влаштувався на роботу після закінчення вишу? 
Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. 
Працюючий студент вже не перебуває на утриманні батьків, так як має свої джерела доходу у вигляді заробітної плати. Виходячи з норм Кодексу студент, який працює, сам є платником податку на доходи фізичних осіб, база оподаткування його доходів, включаючи заробітну плату, визначається згідно вимог ст. 164 Кодексу, зокрема, згідно п. 164.1 ст. 164 базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу на суму податкової знижки. 
Таким чином, якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на їх утриманні. 
Водночас, якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання. 
Чи включається до податкової знижки сума коштів, сплачена за навчання на підготовчих курсах, які діють при вищих навчальних закладах? 
Навчання на підготовчих курсах є додатковою послугою навчального закладу, метою якої є підготовка до вступу на навчання до учбового закладу. Навчання на таких курсах не є обов’язковим і не зараховується у загальний курс навчання безпосередньо за обраним фахом після вступу до вузу. Таким чином, включення до податкової знижки оплати за навчання на підготовчих курсах для вступу до вузів, не передбачено чинним законодавством. 
Чи включається до складу податкової знижки плата за навчання у навчальному закладі іншої держави? 
Податковим кодексом України встановлено, що податкова знижка для фізичних осіб - це документально підтверджена сума витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) також у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу, одержаного у вигляді заробітної плати. 
У разі плати за навчання навчальному закладу іншої держави, громадянин сплачує за навчання навчальному закладу іншої країни, тобто сума сплачується нерезиденту України. Тому громадянин не має права на застосування податкової знижки. 
Чи може фізична особа – підприємець – платник єдиного податку скористатися податковою знижкою за рахунок податків сплачених від здійснення підприємницької діяльності? 
Фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності, однак може скористатися правом на податкову знижку, якщо є найманою особою, та виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати. 
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України. 
Разом з тим, ПКУ дано визначення заробітної плати. Це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом. 
Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначено у п. 166.3 ст.166 ПКУ. 
При цьому, ПКУ установлено обмеження щодо не перевищення сум нарахованої платником податку податкової знижки понад суму загального оподатковуваного доходу платника, одержаного протягом року як заробітна плата. 
Який термін повернення ПДФО платнику податку внаслідок застосування права на податкову знижку? 
Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.8629 / 4.16MB / SQL:{query_count}