У Личаківській податковій відбувся брифінг із місцевими ЗМІ

Днями у Личаківській податковій відбувся брифінг заступника начальника Личаківської ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області Костянтина Марковича на тему: “Підсумки роботи та обговорення актуальних питань щодо наповнення місцевого бюджету”

фото: Олег Огородник
Відкриваючи зустріч з представниками ЗМІ, Костянтин Михайлович наголосив, що робота фіскальної служби спрямована на відкритий конструктивний діалог з бізнесом та зауважив, що зміни в податковому законодавстві направлені на вдосконалення системи адміністрування податків, зменшення податкового тиску, розвиток підприємництва та стабільне наповнення бюджету. 
Підбиваючи підсумки роботи за 7 місяців 2015 року, посадовець зазначив: “Протягом семи місяців 2016 року платники податків, які перебувають на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, перерахували до місцевого бюджету 769,5 млн грн податків, зборів, платежів, в тому числі Шевченківським відділення забезпечено 296 млн грн податкових платежів,  від Жовківського –  105 млн гривень.
Основними джерелами наповнення місцевого бюджету, як зазначив Костянтин Маркович, є податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, а також акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами.  На сьогодні актуальним є збір до місцевого бюджету таких податків як податок на нерухоме майно, земельний податок, транспортний податок. Зокрема з початку року платники податків, які перебувають на обліку у Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області, перерахували до місцевого бюджету 1107,7 тис. грн транспортного податку, 9223,3 тис. грн земельного податку та 7683,2 тис. грн – податку на нерухоме майно.
Наприкінці минулого року народні депутати України внесли зміни до Податкового кодексу в частині податку на нерухоме майно. Згідно з цими змінами, а саме – пунктом 266.5  Податкового кодексу України –  розмір податку у 2016 році  коливатиметься від 0% до 3% мінімальної заробітної плати за 1 кв. метр об'єкта житлової чи нежитлової нерухомості. Ставка встановлюється відповідним органом місцевої влади, а отже, відрізняється у кожному регіоні. Зокрема, в 2016 році фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно за 2015 рік відповідно до ст.266 Податкового кодексу України. 
Платити за свою нерухомість будуть не всі, а тільки ті власники квартир та будинків, площа яких перевищує 60 та 120 метрів квадратних відповідно (або будинки і квартири загальною площею в 180 “квадратів”). Та й сам податок буде нараховуватись тільки на площу, яка перевищує вищезгаданий метраж. Наприклад, якщо власник має квартиру у 75 квадратних метрів, то він буде сплачувати податок тільки з 15 квадратних метрів. Або якщо ви є власником заміського будинку у 150 квадратних метрів, то сплатите податок з 30 квадратних метрів.
Виходячи з розміру мінімальної зарплати, яка на 1 січня становила 1378 гривень, максимум, який доведеться заплатити за один “зайвий” метр квадратний у 2016 році складе 41,34 гривні. 
Разом із тим, встановлено й додаткову ставку податку. Так, заможні українці, які є власниками елітної нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів для квартири та 500 квадратних метрів для приватних будинків, мають додатково сплатити 25000 гривень на рік.
Проте, якщо нерухомість належить кільком власникам, то загальна площа такого майна при вирахуванні податку ділитиметься на кількість власників. Наприклад, якщо у квартирі площею 200 квадратних метрів проживатиме 5 осіб, які пропорційно володіють частками у цій нерухомості, то на кожного власника припадатиме лише 40 квадратних метрів, а отже платити податок буде не потрібно.
Є й пільгова категорія населення, яка взагалі не буде сплачувати податок на нерухомість. До цієї категорії відноситься житло, яке належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями тощо. Також не обкладатимуться податком не нерухомість дитячі садки, храми і комунальні приміщення.
Окрім цього, сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Так вони встановлюють пільги з податку на нерухоме майно, що перебуває у власності громадян, виходячи з їхнього майнового стану та рівня доходів. А стосовно нежитлової нерухомості, то тут залежатиме від майна, яке є об'єктом оподаткування. Однак слід зауважити, що такі пільги не поширюються на житло, якщо його площа перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, або якщо воно здається в оренду, лізинг чи використовується у підприємницькій діяльності.
Сума податку розраховується державною податковою інспекцією за місцем реєстрації платника податку.
Але тим громадянам, які підпадають під дію податку, але в період з травня по липень поточного року не отримали податкове повідомлення – рішення про нарахування їм податку на нерухомість, краще самостійно звернутися за платіжкою до Податкової.
Розрахунок податку здійснено на підставі відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Податкові повідомлення-рішення надіслано до 1 липня. Отже з 1 липня 2016 року розпочинається відлік 60 днів, протягом яких українці мають сплатити податок на нерухомість за 2015 рік. 60-денний термін спливе 28 серпня 2016 року, після чого тим, хто забарився, буде нарахована штрафна санкція – 10% від суми податку, а якщо термін перевищить 30 днів – тоді сума штрафної санкції складе 20%.
Продовжуючи розмову, заступник начальника зауважив,  що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до Центру обслуговування платників податкової інспекції за місцем проживання для проведення звірки даних щодо:
– об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їхніх часток, що перебувають у власності платника податку;
– розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
– права на користування пільгою із сплати податку;
– розміру ставки податку;
– нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за місцем податкової адреси платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим
Посадовець нагадав також, що об’єктом оподаткування у 2016 році є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1 033 500 грн, та з року випуску яких минуло не більше п’яти років включно.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік та становить, як і раніше, 25 000 грн за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.
Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Під час брифінгу було окреслено також шляхи подальшої співпраці податкової служби, підприємницьких структур та громадських організацій в напрямку виконання завдань щодо забезпечення надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів, створення сприятливих умов ведення бізнесу, розвитку підприємництва в регіоні на 2016 рік та легалізації виплати заробітної плати. Також численні питання стосувалися джерел наповнення місцевого бюджету району. 
Відділ організації роботи
Личаківської ОДПІ ГУ ДФС
у Львівській області
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4575 / 4.04MB / SQL:{query_count}