Адмінпослуги за два кроки від хати

У Львові запрацював уже п’ятий Центр надання адміністративних послуг – тепер у Залізничному районі міста

фото: Марія Терендій
Із 2 серпня на вулиці Виговського, 32 запрацював Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Відтепер жителі Залізничного району можуть отримати всі необхідні послуги неподалік місця проживання чи роботи.  
Зокрема, львів’яни можуть звернутися у ЦНАП за послугами, що стосуються реєстрації бізнесу, опіки та піклування, земельних відносин, оформлення та видачі паспортів, геодезії, земельного кадастру, торгівлі та зовнішньої реклами, оренди та реєстрації нерухомості, будівництва та архітектури. 
Мар’яна Дюганчук, керівник Центру територіального підрозділу, пояснила “Пошті” алгоритм користування послугами ЦНАП. “Для початку ми з’ясовуємо, за якою послугою мешканець до нас звернувся. Ця робота проводиться у відділі інформаційної довідки, де повинні надати вичерпну інформацію та інформаційну картку. Якщо це звернення, то з’ясувати, якого напрямку питання, якщо відвідувач прийшов за адміністративною послугою, тоді реєструємо його в системі керування електронною чергою. Коли все в порядку – заповнені усі заяви, зауважень немає – відвідувача скерують до адміністратора. Надалі відбувається процес реєстрації документів. Час отримання послуги залежить від її виду. Мешканцю не потрібно заходити в жодні кабінети. Подавайте відповідний пакет документів і через певний час отримаєте всі необхідні папери на руки або ж вам прийде відповідь на поштову скриньку”, – пояснює Мар’яна Дюганчук.
Міський голова Львова Андрій Садовий розповів про ще одне нововведення, яке запустять найближчим часом у ЦНАП: “Уже з осені у таких установах будь-якого району Львова можна буде оформити закордонний чи внутрішній паспорт”. “Плануємо також у жовтні-листопаді відкрити ще один Центр надання адміністративних послуг у Франківському районі. Потрібно зауважити, що, незалежно від місця проживання, кожен львів’янин може звернутись до будь-якого центру. Послуги скрізь надають за єдиним стандартом. Люди, які тут працюють, отримують робочі місця на конкурсній основі. Як правило, це молоді люди, які по-іншому сприймають цей світ. Важливо, щоб діалог мешканців з органами місцевого самоврядування базувався на повазі”, – наголосив Андрій Садовий.
До слова, ЦНАП на вул. Виговського, 32 – уже п’ятий у Львові. Отримати адміністративні послуги можна в офісах, що на вул. Левицького, 67 (Личаківський і Галицький райони), пр. Червоної Калини, 72а (Сихівський р-н), вул. Хвильового, 14а (Шевченківський) та на пл. Ринок, 1.
У роботі львівських ЦНАПів запроваджено ще одне нововведення, якого немає в інших містах. Відтепер мешканець міста, замовивши платну послугу в центрі, може розрахуватись за неї карткою біля адміністратора, розповіла Валентина Бартошик, начальник адміністративно-господарського управління Львівської міськради.
“У ЦНАПі працює послуга, яка називається супутня або плата карткою на місці. Якщо ви власник банківської картки будь-якого банку, за платну послугу можете розрахуватись на місці. А чек додадуть до пакету документів. Такі термінали є у всіх ЦНАПах міста. Також важливим моментом у діяльності центрів є те, що ми налагодили роботу електронного сервісу. В центрах діють електронні черги з порядковим номером. Звернувшись до адміністраторів центру, вам допоможуть записатись на прийом на певну годину. Записатись на прийом можна також через інтернет-сторінку Львівської міськради”, – наголошує Валентина Бартошик.
За час роботи таких центрів, що працюють з 2014 року, Валентина Бартошик виокремила найпопулярніші послуги, за якими звертаються львів’яни. “Мова про реєстрацію бізнесу, прописку дітей. Питання індивідуального опалення, майнові – найпопулярніші послуги у територіальних  ЦНАПах”, – каже вона.
Мешканка Залізничного району пані Уляна уже звернулась за послугою до щойно відкритого ЦНАПу на вулиці Виговського. У розмові з “Поштою” вона наголосила, що “мати такі центри у своєму районі дуже зручно і потрібно”.  
“Прийшла сюди, щоб прописати дитину, сподіваюсь, що вдасться це зробити за дві години, як анонсували працівники ЦНАПу. А взагалі, матері маленької дитини важко добиратись в центр чи якісь віддалені від місця проживання райони за певними послугами. А тут, посадивши дитину в коляску, в одному місці можу зробити все, що мені потрібно. Бачу, що тут є і місце, де можна свого малюка залишити побавитись. Для матусь це дуже комфортно і зручно”, – запевняє пані Уляна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4307 / 4MB / SQL:{query_count}