Вступ-2016: за крок до фінішу

“Пошта” знайомить із рейтингом популярних спеціальностей у вишах Львова

фото: Олег Огородник (3)
Декілька місяців тому абітурієнти хвилювалися, складаючи ЗНО, згодом зі страхом чекали результатів незалежного оцінювання. А два тижні тому до вступників та їхніх батьків знову повернулися переживання і навіть паніка – стартувала вступна кампанія. У постійному напруженні та очікуванні абітурієнти реєструють свої заявки, а тут не встигли й оглянутися, як залишилося лише два дні на подачу документів. 
Хтось уже подав 15 заяв на п’ять спеціальностей, дехто, можливо, шкодує, що нерозважливо розставив пріоритетність вишів. А є, мабуть, такі, що усі ці дні моніторили ситуацію і знають, куди ж податися в останній момент, щоб уже з вересня влитися у студентське життя, та ще й зі стипендією в руках. 
Станом на 25 липня 544 тис абітурієнтів зареєстрували 1 млн 792,8 тис заяв на вступ 
Нагадаємо, що 11 липня, у перший день прийому документів, не працював сайт, де абітурієнти подавали заяви на вступ, що спричинило чималу паніку. Згодом електронна система реєстрації абітурієнтів таки запрацювала.

Вступна арифметика

Станом на вчора, 25 липня, 544 тисячі абітурієнтів зареєстрували 1 млн 792,8 тис заяв на вступ до вищих навчальних закладів, що на 396 тис більше, ніж у цей час торік, інформує Міністерство освіти і науки України. Слід пояснити, що 1 млн 792,8 тис – це загальна кількість заяв, що враховує документи, подані на вступ для здобуття п’яти різних освітньо-кваліфікаційних рівнів. Так, на бакалаврат подали 1 млн 179,79 тис заяв, на магістратуру – 246,29 тис, на спеціаліста – 118,5 тис, на молодшого спеціаліста – 248,1 тис та ще 70 тис заяв на молодшого бакалавра.
Інна Совсун, перший заступник міністра освіти і науки, 20 липня назвала ТОП-10 вишів, що є лідерами за кількістю поданих заяв. У трійці лідерів традиційно два львівські вищі навчальні заклади. Отож, на першому місці – КНУ ім. Шевченка – подано 44,5 тис заяв, на другому – ЛНУ ім. Франка – 41,3 тис, на третьому – НУ “Львівська політехніка” з результатом у 39,7 тис заяв. 

Як в останній день не повторити помилок першого

Термін подачі заяв на вступ до вищих навчальних закладів триватиме до 18.00 27 липня, тому в абітурієнтів ще залишається час обдумано та виважено подати свої заяви на обрані спеціальності в пріоритетні виші. Однак, Міністерство освіти і науки наголошує, що 27 липня – останній день подачі заяв – коли кількість спроб абітурієнтів одномоментно зайти до електронної бази може спричинити ситуацію, аналогічну першому дню вступної кампанії, коли сайт завис. Тому Міносвіти закликає абітурієнтів подавати документи бодай за день до кінцевого терміну.
“Електронна система вступу себе виправдовує. Терміни подачі та опрацювання заяв у порівнянні з минулими роками відчутно скоротилися, навіть попри те, що в перші дні система працювала нестабільно. Але вже зараз ми працюємо над тим, щоб вдосконалити систему та спростити процедури для абітурієнтів. У нас вже є рішення, які на наступний рік можна буде впровадити для покращення чинної системи”, – зауважила Інна Совсун, перший заступник міністра освіти і науки України.
На стоматологічний факультет подалися 1723 абітурієнти, бюджетних місць – чотири, відповідно конкурс – 430,75 осіб/місце
Цьогоріч основне навантаження на електронну систему вступу створювало завантаження скан-копій додатків до атестату для перевірки середнього балу. В перший день абітурієнти завантажували на сайт скан-копії дуже великого розміру, що створювало додатковий трафік і обмежувало доступ до системи.
ДП “Інфоресурс” довелося встановити обмеження на розмір додатків та встановити додатковий потужний сервер. Для допомоги абітурієнтам на сайті Міністерства освіти і науки виклали покрокову інструкцію, як можна власноруч зменшити розмір скану атестату. Зараз система працює взагалі без ускладнень. Міністерство сподівається, що вже в наступному році вдасться запустити електронну базу, в яку вноситиметься середній бал атестату, і він буде автоматично завантажуватися в кабінет вступника так само, як зараз це робиться з результатами ЗНО.
“Також очевидне рішення – розвести вступ на різні освітньо-кваліфікаційні рівні. Принаймні зробити так, щоб магістри і бакалаври не намагалися одночасно подати документи”, – додала Інна Совсун. Подібні рішення приведуть до того, що наступного року система електронної подачі заяв зможе бути доступною навіть у перші “пікові” дні вступної кампанії.

Топ-5 спеціальностей у львівських вишах

Львівський національний університет імені Івана Франка є одним із лідерів в Україні серед заявок абітурієнтів. Станом на 24 липня абітурієнти подали 3134 заяви на юридичний факультет, а максимально можливий обсяг державного замовлення там 180 місць. Тобто конкурс на держзамовлення – 17,41.
На другій сходинці – факультет іноземних мов: на англійсько-український переклад 2404 заяви, а бюджетних місць 35, відповідно конкурс на місце – 68,69. У той час на філологію (англійська мова і література) подали 2082 заяви, а обсяг держзамовлення складає 55 місць.
Міжнародні відносини не менш популярні – 1699 осіб мають бажання навчатися на цій спеціальності на денній формі навчання (25 бюджетних місць, а конкурс – 67,96). Найбільший ажіотаж навколо географічного факультету, спеціальність туризм, оскільки всього 20 державних місць, а 1581 особа хотіла б там навчатися. Конкурс на напрям туризм – 79,05 осіб на місце. Журналістика замикає п’ятірку лідерів популярних спеціальностей – зареєструвалося 1290 абітурієнтів, бюджетних місць 40, відповідно конкурс – 32,25 осіб на місце.

Національний університет “Львівська політехніка” має свою п’ятірку топ-спеціальностей. Перше місце займає спеціальність комп’ютерні науки, оскільки за два тижня тижні абітурієнти зареєстрували 2539 заяви, а максимальний можливий обсяг державних місць – 233, конкурс – 10,9. Інженерія програмного забезпечення уже має 2214 вступників, які готові навчатися, 105 бюджетних місць, відповідно кон­­­курс – 21,09. У Політехніці спеціальність право на третій позиції: 1983 абітурієнтів подали заяви, а бюджетних місць – 46 (43,11 осіб/місце).  Популярною спеціальністю також є комп’ютерна інженерія (1650 заява/155 місць). Міжнародні відносини ділять п’яту сходинку з менеджментом. Спеціальності мають неабияку популярність, про що свідчить конкурс 1333 вступників на 20 місць державного замовлення (міжнародні відносини), 1351 заяв на 106 державних місць (менеджмент). 
Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького не має широкого вибору спеціальностей, але з кількості заяв зрозуміло, скільки є охочих бути лікарями. На медичний факультет, спеціальність лікар, від початку вступної кампанії зареєстрували 5278 заяв. До слова, ліцензійний обсяг 750 осіб, а максимально можлива кількість державного замовлення – 400 місць. На стоматологічний факультет подалися 1723 абіту­рієнти, проте звернемо увагу, що бюджетних місць всього-на-всього чотири, відповідно кон­­курс – 430,75 осіб/міс­­це (!). Фармацевтичний факультет має упродовж двох тижнів вступної кампанії 885 охочих навчатися, проте державного замовлення тут взагалі немає. 
Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. Ґжицького має свій рейтинг спеціальностей. Очолює топ-5 факультет харчових технологій та біотехнології, зокрема спеціальність біотехнології та біоінженерія: 270 заяви на 12 місць держзамовлення. Спеціальність екологія поступається всього чотирма заявами, тому станом на 24 липня маємо 266 реєстрацій на 22 бюджетних місця. Вивчати менеджмент у цьому університеті хочуть 263 особи, проте зауважимо, що максимум буде лише десять “державників”. Право має таку ж кількість державних місць, а заяв – 237. Замикає рейтинг спеціальностей технологія виробництва та переробки продукції тваринництва з кількістю зареєстрованих документів – 197, а держава надає 45 місць на цю спеціальність. 
Вищий навчальний заклад “Український католицький університет” може похвалитися такою статистикою: гуманітарний факультет, спеціалізація філологія – 216 за­яв. Має чималу популярність факультет наук про здоров’я, оскільки 167 вступників мають бажання навчатися на спеціальності психологія. На факультет суспільних наук напрям соціологія зареєструвалося 165 осіб. На спеціальність комп’ютерні науки та інформаційні технології подали документи 164 абітурієнти, а 148 абітурієнтів є охочими вивчати історію та археологію. Зауважимо, що УКУ не має держзамовлень, проте діють стипендіальні програми для абітурієнтів із високими балами ЗНО.
P.S. Абітурієнти вже зареєстрували велику кількість заяв. Сподіваємось, кожен вибрав собі професію “до душі”. Але нагадуємо, що до 27 липня (18.00) ще можете зробити крок назустріч студентському життю. Не прогавте свій шанс!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5860 / 4.15MB / SQL:{query_count}