Під оком відеокамер

У Львові планують масове відеоспостереження, завдяки чому створять єдину систему безпеки міста

У Львові планують масове відеоспостереження, завдяки чому створять єдину систему безпеки міста

У місті Лева хочуть втілити проект "Безпечне місто", який передбачає реалізацію концепції зовнішнього відеоспостереження та відеонагляду. Вчора відбулася презентація цього задуму, головний месидж якого - створити єдину систему безпеки міста. Ідея - "супер" (тим паче, що УЄФА в рамках підготовки до Євро-2012 акцентує на гарантії безпеки на вулицях) - були б гроші. Скільки ж коштуватиме таке технічне задоволення, ніхто наразі не каже. Не заперечують, що такий проект не є дешевим. Лише називають джерела його реалізації - бю­джетні кошти, міжнародні цільові програми та інвестиції.

Заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області - начальник штабу Володимир Дитюк зазначає, що над концепцією "Безпечне місто" й над тим, як цю ідею втілити у життя, активно працює робоча група. За словами правоохоронця, система відеоспостереження є вкрай потрібною, адже  там, де вже є камери, є суттєва допомога міліціонерам у розкритті злочинів. "Так, у Старому Самборі буквально за "гарячими слідами" вдалося розкрити вбивство правоохоронця. Допомогла камера спостереження. Поменшало крадіжок у Львові на вул. Виговського, адже один із розташованих там ресторанів обладнаний системою відеонагляду. Водночас, можна було б швидше розкрити вбивство в ощадкасі у Львові на вул. Городоцькій, якби там була відеокамера", - констатує В. Дитюк.

Відомо, що програму "Безпечне місто" планують втілювати у три етапи. Згідно з першим, як зазначив заступник начальника штабу ГУ МВСУ у Львівській області Юрій Гладун, камери встановлять у місцях масового  скупчення людей (центральній частині міста, там, де відбуваються концерти), а також у місцях концентрації вчинення злочинів. Другий етап - місця концентрації ДТП (себто аварійно-небезпечні ділянки), транспортні розв'язки, перехрестя, а також в'їзди та виїзди зі Львова. Третій полягає у відеоспостереженні так званих особливо важливих об'єктів, як-от банків, музеїв, архівів, ювелірних крамниць, а також магазинів зброї. Уся ця концепція передбачає розподіл зон контролю між правоохоронцями. Так, основні зони масового скупчення громадян та потен­ційно криміногенні райони контролюватиме міське управління міліції, ситуація на дорогах - це  ділянка відповідальності ДАІ, особливі об'єкти - прерогатива УДСО.

Сьогодні ж в обласному центрі вже працюють дві сотні відеокамер, які встановили городяни поблизу своїх помешкань або ж організації. "Маємо з власниками відеокамер домовленість про співпрацю, у випадку необхідності вони нам допоможуть. Себто, нададуть відеоінформацію зі своїх камер", - говорить Ю. Гладун. До речі, відеозапис вивів на чисту воду чоловіка, який свідомо заявив, що у нього на вул. Виговського викрали авто, якого насправді ніхто не крав.

За кошти з міської скарбниці працюють такі технічні засоби спостереження на площі Ринок (там є 11 камер), безпосередньо у приміщені Ратуші - вісім  та три поблизу монумента Слави, повідомили "Пошту" у прес-службі міськради. Як зазначила керуюча справами виконкому Львівської міськради Марта Литвинюк, вже цьогоріч 12 львівських шкіл (по дві у кожному районі) обладнають зовнішнім відеоспостереженням, яке встановлять за бю­джетні кошти. На це з міської скарбниці виділять 800 тис. гривень.

Безпосередньо у Львові за три роки правоохоронці планують збільшити кількість відеокамер до 700. Вже до травня у центрі Львова буде встановлено до 20 камер, що допоможе виявляти та оперативно реагувати на всі порушення, зокрема дорожнього руху.

Ю. Гладун акцентує: європейський досвід свідчить, що формування відеомережі приводить і до зменшення загальної кількості злочинів, і до збільшення фіксації тих злочинів, які залишаються поза увагою правоохоронців. 

Також уже розроблена концепція створення єдиного ситуаційного центру, який мав би об'єднати операторів, аналі­тиків та експертів, які комплексно вирішуватимуть проб­леми безпеки на вулицях міста Лева та координуватимуть дії різноманітних служб. Такі сис­теми безпеки у Європі вже діють 15 років, і завдяки їм вдається не лише запобігати правопорушенням та злочинам, але й оперативно реагувати на них. Скажімо, це допомогло вдвічі зменшити кіль­кість розбоїв, грабежів та крадіжок. До речі, єдиний ситуаційний центр вже працює у Санкт-Петербурзі. В Україні ж такий комплексний проект впроваджуватимуть уперше. Перша презентація пілотного проекту відбулася саме у Льво­ві, а її ініціатором є керівництво ГУ МВСУ області. М. Литвинюк зазначила "Пошті", що "покроково такий проект вті­лити реально". "Можливо, варто поїхати і до Санкт-Петербурга й ознайомитися з їх напрацюваннями", - додає вона.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4245 / 4.01MB / SQL:{query_count}