Коли сам собі господар

У Львові триває конкурс озеленення “Зелена хвиля”. Містян запрошують подавати заявки та фото своїх зелених двориків

фото: Віктор Марченко (3)
Влітку цього року міська влада взялася за популяризацію озеленення Львова та його околиць. Так, компанія “Клуб рослин” за підтримки Львівської міськради 20 червня розпочала прийом заявок на конкурс “Зелена хвиля”, в рамках якого визначатимуть найкращі об’єкти ландшафтного дизайну у місті.  До участі у змаганнях запрошуються фізичні та приватні особи, компанії, ОСББ, ЛКП. 
“Конкурс спрямований на те, щоб показати дворики, які стали ландшафтним об’єктом як приклад для інших. Якщо ви полюбляєте озеленювати та прикрашати простір біля свого будинку, офіс чи навіть власний балкон, і вам є чим похвалитися – долучайтесь. Подавайте фото своїх досягнень на конкурс та змагайтеся з іншими”, – каже Лариса Кругла, представник компанії.
Як писала “Пошта”, нагородження переможців відбудеться 20 серпня у категоріях “Найкраще озеленення приватного подвір’я”, “Найкраще озеленення компанії/фірми”, “Найкраще озеленення дворів багатоквартирних будинків”, “Найкраще озеленення балкону/тераси/даху”. 
За додатковою інформацією звертатися за тел.: 093-437-70-70, e-mail: site@plants-club.ua 
Зі слів представника компанії, наразі поданих заяв менше десяти. Тож львів’ян просять бути активнішими, адже переможці отримають пам’ятні таблички, які можна буде закріпити на фасаді будівлі. Також на них очікують сертифікати на закупівлю рослин на суму від одної до трьох тисяч гривень.

Тим часом, як приклад власних старань в озелененні приватного подвір’я презентує громадськості Віктор Марченко, який за професією архітектор, що у своєму творчому доробку має близько ста проектів, з яких 42  реалізовано, зокрема це реконструкція Стрийського парку та парку імені Івана Франка. Ініціативний мешканець Львова протягом 19 років самостійно працював над облагородженням колективного саду в курдонері (внутрішньому просторі) історичного житлового кварталу міста Лева, обмеженого вулицями І. Кот­ляревського – Генерала Чупринки (на фото). 
“Коли в цьому будинку  поселився,  а це було 19 років тому, тут не було ніякого саду навколо мене, лише будівельне сміття. Конвалії, троянди, жасмин, бузок, туї, сосна і альтанка, якій понад 120 років – тепер прикрашають мій сад. Хоча роботи тут чимало. Бо тут не лише газон потрібно косити, тут  складний дерево-чагарниковий простір без газонів, який вимагає щорічної клопіткої роботи по санації, підрізці, формуванні крон і проведенні інших складних садово-паркових робіт. І всім цим я займаюся самостійно. Та воно цього вартує. Приходжу сюди після роботи і відпочиваю душею”, – розповідає Віктор Марченко (на фото)
З його слів, сусіди спочатку заздрили такій доглянутій ділянці, бо ж подвір’я, розташоване всередині між п’ятьма будинками. Та дехто взявся самостійно переймати ініціативу й облаштовувати ділянку просто перед своїм же балконом.  
“Сусідка Галина з другого поверху теж вирішила зробити собі вертикальний сад, де вже облаштувала терасовий тіньовий садочок. Вона постійно зі мною контактує щодо ідей озеленення затемненої ділянки… І це приємно, що люди хочуть свої подвір’я робити кращими. Один за одним сусіди з прилеглих будинків долучаються до роботи, озеленюючи навколо територію”, – каже Віктор Марченко. 
Наразі ініціативний мешканець Львова ще не є учасником згаданого конкурсу та обов’язково ним стане, де й отримає призи за свою роботу, запевнила Олександра Сладкова, начальник міського управління урбаністики. 
“Місту цікаво, щоб мешканці своїми руками наводили лад у своїх приватних і напівприватних територіях для того, щоб Львів ставав кращим. Ми шукали подвір’я як приклад для інших і багато хто вказував саме на це подвір’я, що на вулиці Ген. Чупринки, 27. Тут все зроблено власними силами та за власні кошти, тож інші мешканці повинні переймати ініціативу і робити наше місто зеленішим”, – каже Олександра Сладкова.   
Бо ж, з її слів, місту не вистачає зелених насаджень, а саме благоустрій внутрішніх двориків – це важливий крок на шляху до покращення умов життя у вузькому історичному середмісті, де немає достатньої кількості відкритого простору, не вистачає дитячих майданчиків і затишних місць для відпочинку. 
“Кількість зелених насаджень у місті аж ніяк не має зменшуватись, бо нам і так у місті дихати важко й, окрім озеленення, не дає кисню. Ми працюємо у цьому напрямку. До речі, минулого тижня у Львові  зібрались архітектори, ландшафтні архітектори, урбаністи зі всієї України і вже переплановували шість подвір’їв у шести районах. Це дворики на вулиці Кульпарківській, 133, 135, Виговського, 1, 5, Освицькій, 13-19, Турецькій, 4, Шафарика 6, Грінченка, 1”, – резюмує Олександра Сладкова.

Водночас у Львові найзанедбаніший парк – “Залізна Вода”, інформує прес-служба міськради. У першому кварталі 2016 року працівники ЛКП “Адміністративно-технічне управління” обстежили вісім парків міста. Зокрема, парки “Залізна Вода”, “На Валах”, “Піскові озера”, “700-річчя Львова”, “Високий замок”, Личаківський, Стрийський парки і Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького. В результаті, у найзанедбанішому стані визнали парк “Залізна Вода”, оскільки на території парку повалена деревина і не тільки…
“Найбільш небезпечним є наявність “аварійних” дерев, уражених серцевинною гниллю, а також сухих та дуплистих дерев. Адже під час грози вони можуть обвалитись на перехожих чи транспорт. Загрозу становить і повалена деревина, оскільки нерідко призводить до зараження інших дерев”, – зазначає начальник екологічного відділу ЛКП “АТУ” Олександра Угрин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7257 / 4.12MB / SQL:{query_count}