Німці знають краще...

Один зі старих кварталів Львова комплексно оновлять, а його мешканців учитимуть цінувати своє місто. Такою є мета спільного українсько-німецького проекту, який стартує за три місяці.

ruins.jpg 

Один зі старих кварталів Львова комплексно оновлять, а його мешканців учитимуть цінувати своє місто. Такою є мета спільного українсько-німецького проекту, який стартує за три місяці.

Проект розпочне роботу з відкриття спеціального бюро, приміщення для якого має виділити міська рада. Основна мета роботи бюро - працювати з мешканцями і відповідати на їхні запитання, наприклад, як оптимально реконструювати помешкання, як правильно підходити до ремонтних робіт, як усунути певну проблему в будинку. До роботи такого центру будуть залучені як місцеві, так і німецькі спеціалісти.

Загалом проект розрахований на три роки. У Ратуші сподіваються, що вже 2012 року львів'яни побачать цілком оновлений один зі старих кварталів. Що­правда, ревіталізацію якого саме кварталу проводитимуть, поки що достеменно не відомо. За словами Лілії Онищенко, начальника управління охорони історичного середовища Львівської міської ради, зараз розглядають три варіанти: територію позаду вул. Гонти (квартал, який неза­служено оминають туристи), старе місто в мурах (але оскільки цією територією активно цікавляться інвестори, ділянка не в найгіршому стані) та район вул. Крушельницької - політехнічний університет (район елітної австрійської забудови). Остаточно вибрати квартал-щасливчик обіцяють уже до вересня. За словами ініціаторів проекту, залежатиме вибір в основному від того, наскільки тій чи іншій дільниці потрібна допомога та чи готові її мешканці до активної співпраці.

- Після реалізації проекту квартал має ожити не лише щодо культурних заходів, але і реновації самих будинків. Наші німецькі колеги вже реалізували схожий проект у двох румунських містах і зробили це дуже добре, - сказала "Пошті" Лілія Онищенко.

За словами Іріс Гляйхман, керівника проекту від Німеччини, їхній уряд виділить кошти для технічного та фахового консультування, частково про­фінансує пілотну частину проекту. Подальше ж виділення коштів залежатиме від того, наскільки активно до проекту долучаться міська рада та громада кварталу. Якщо вони теж вкладатимуть гроші, є більше шансів розраховувати на додаткове фінансування з-за кордону.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4054 / 3.98MB / SQL:{query_count}