У гості до клоунів: бруківкою, а не ямами

До вересня триватиме реконструкція площі перед львівським цирком, на яку передбачили майже 1,5 млн грн. “Пошта” довідалась, який громадський простір там планують реалізувати

фото: Олег Огородник (2)
Одне з найулюбленіших місць веселого сімейного відпочинку у Львові у занедбаному стані. Площа перед Львівським державним цирком фактично зруйнована – замість дорожнього покриття там  розбита плитка, зруйновані сходи та сяк-так засипані щебенем ями. Проїжджаючи чи проходячи повз головну розважальну будівлю міста не раз аж соромно, що туристи це бачать. Та й  плюндрує такий вигляд не лише ім’я цирку, а й всього міста Лева. Циркачі, що приїжджають із виставами до Львова, та й самі відвіду­вачі, дивуються, чому площа перед єдиним y Західній Україні цирком у такому занедбаному стані. Тим паче, що вул. Городоцька, на якій знаходиться будівля, –  магістральна вулиця, що веде від залізничного вокзалу до центру, тож необлагороджену територію бачать усі туристи, що бувають у місті. 
Минулого тижня площу перед цирком нарешті взялись ремонтувати. Після облаштування вона має перетворитися на громадський простір європейського зразка – площу замостять римським каменем, встановлять там лавочки та висадять дерева. Наразі обіцяють, а от результат вже оцінюватимемо пізніше, коли все буде готове. Дирекція цирку, до слова, сподівається, що роботи завершать, можливо, й до вересня – вже до початку нового сезону. 
Нагадаємо, 11 лютого депутати Львівської міськ­ради затвердили бюджет розвитку Львова-2016. Передбачили там кошти і на площу перед цирком. Мова йде про розробку проектно-кошторисної документації реконструкції площі перед цирком, на яку передбачили 400 тис. грн.  Згодом міські обранці проголосували безпосередньо за виділення коштів на реконструкцію площі.
“Цього року  з бюджету розвитку передбачили 400 тис. грн на розробку проектно-кошторисної документації. Втім пізніше таки вирішили профінансувати реконструкцію, щоб містяни та приїжджі могли там відпочивати, спілкуватись, а Львову не було соромно за площу навпроти цирку. На реконструкцію цієї площі виділили 1 млн 450 тис. грн. Стаття бюджету дає можливість також скеровувати кошти і на сквер, що біля цирку. Тобто реконструкцію проводитимуть комплексно. Кошти скерували, тепер все залежить від того, як попрацюють виконавці”, – зазначив “Пошті” депутат Львівської міської ради, член комісії фінансів і формування бюджету Валерій Веремчук. 

Одне ремонтували, інше пошкодили

Ще у квітні “Пошта” писала про плани щодо реконструкції площі – тоді ніхто нічого конкретного не обіцяв, а про те, що ремонтні роботи розпоч­нуться вже у червні – й мови не могло бути. Адже стояло питання: хто ж повинен фінансувати роботи. Позаяк цирк знаходиться у підпорядкуванні Міністерства культури України, а не Львівської міськради, втім, реконструювати площу перед ним мають власне з міського бюджету Львова, запевняла “Пошту” дирекція цирку. 
“Коли у Львові до “Євро-2012” ремонтували вулицю Городоцьку, через цю площу їздили великогабаритні автомобілі будівельної компанії “Онур”. Ми тоді були солідарні з містом і не забороняли, адже теж були зацікавлені у ремонті важливої для міста Городоцької. Дорога через парк і нашу площу стала єдиною на цій ділянці для проїзду. Її перекопували, та й площа, зрештою, не була розрахована на такі вантажі – бетонозмішувачі, трактори, екскаватори тощо. Втім, коли “онурівська” техніка вщент зруйнувала покриття площі, навіть судились із будівельниками та ЛКП “Львівавтодор”, які висту­пали замовником робіт що­до відновлення площі”, – зазначав “Пошті” Роман Здреник, комерцiйний директор львiвського цирку.
Директор цирку також розказував “Пошті”, що ще у 50-х роках благоустрій біля цирку був куди цікавішим та доглянутим. “Там навіть був “слоник”, а поруч клумба. Виглядало набагато охайніше, ніж зараз”, – каже він. 

Охайна площа та безпечний скверик

Та нарешті розпочались роботи з реконструкції площі: дирекція тішиться, а містяни – ще більше. “Нарешті! Стільки чекали, що почнуть щось робити із зруйнованою площею і дочекались. Моя п’ятирічна донечка і без того не завжди під ноги дивиться, а як проходимо біля цирку, повертаючись із прогулянки, то разів зо два спотикається там. Ще би, адже там все розтрощене. До цирку із малечею йти  також не хочеться! Тож я, як містянка, дуже тішусь, що нарешті  відремонтують площу. Зрештою, і діткам буде цікавіше”, – каже  “Пошті” львівська матуся Роксолана, що живе неподалік цирку. 
“Дирекція цирку дуже вдячна депутатському корпусу, який все ж таки проголосував за виділення коштів на реконструкцію площі і скверу. Наразі там тривають роботи. Паралельно із площею реконструюють скверик, що біля цирку. Якраз у цьому парку у майбутньому буде встановлено пам’ятник Богдану-Ігорю Антоничу – поет колись жив на куті вулиці Ярослава Мудрого. Тобто загалом це буде цілком новий простір – на площі висадять дерева і встановлять вуличні меблі. Нарешті площу перед львівським цирком замостять бруківкою. Сподіваємось, що роботи щодо реконструкції завершать навіть до початку нового сезону – до вересня поточного року”, – каже “Пошті” Роман Здреник.

Директор цирку також розповів про намір перенести скульптури клоунів, що зараз у сквері, на площу перед цирком.
“Гадаю, було б добре встановити їх на тому місці, де колись стояла каруселька. Втім це за умови, що їх таки вдасться перенести не пошкодивши. Було б також цікаво їх відреставрувати якось цікаво”, – наголосив директор цирку. 
З його слів, у парку, що поряд із цирком, планують також вирубати засохлі тополі та покращити освітлення.
“Ті старі засохлі тополі вже небезпечні, а там дітки ж гуляють. Також у парку заново переобладнають лавочки, обладнають більше освітлення, аби ця прогулянково-відпочинкова зона була справді безпечною ввечері чи пізно вночі”, – каже “Пошті” Роман Здреник. 
Як зазначала раніше “Пош­ті” Олександра Сладкова, начальниця управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури департаменту розвит­ку Львівської міськради, “зараз там тиняються безхатьки, частенько розпивають там спиртне”. 
“Дітки не повинні цього бачити. Там має бути безпечно. Думаю, що цей сквер і площу перед цирком треба освітити, щоб ніхто не ховався там із пляшкою. Там  також має бути достатня кількість безбар’єрних входів на дитячий майданчик”, – наголошувала Олександра Сладкова.
“Відомо, що безхатьки тиняються там, де темно. Тому, думаю, проект реконструкції таки допоможе викорінити їх звідти, і парк поряд з цирком стане чимось на кшталт Франкового парку чи Високого замку, де з дітками безпечно відпочивати”, – зазначив директор цирку. 

Озеленена площа, а не зруйнована парковка

Питання із облаго­роджен­ням території біля цирку міста Лева тягнеться давно, бо вона належить різним власникам. 
“Є, по суті, чотири проекти, які між собою не можуть ніяк узгодити.  Там різні балансоутримувачі. Кожен із них рухає питання у своє­му руслі, не узгоджуючи його із сусідами, скажемо так. У 2016-ому в нас чітко стоїть питання бодай частково реалізувати ці проекти. Сподіваємося, все вийде”, – каже “Пошті” Олександра Сладкова.  
“Проект реконструкції площі перед цирком – це один проект, пам’ятник Богдану-Ігорю Антоничу – другий, дитячий майданчик це вже третій проект, а схил зі сходами і оглядовий майданчик – четвертий. Було б добре, що всі ці проекти концептуально поєднювали між собою. До слова, подумуємо зробити цей схил зі сходами міським парком. Адже у цьому районі як таких парків, окрім парку імені Івана Франка, і нема. Зараз цей схил фактично у смітті – якщо це виправити, щось цікаве придумати, то, думаю, вийшов би цікавий громадський простір”, – зазначила Олександра Сладкова. 
Що стосується площі безпосередньо перед будівлею львівського цирку, то співрозмовниця певна: її реконструкція однозначно не повинна передбачати   лише парковку, а й комплекс­ний громадський простір. 
“Площа не повинна виконувати лише функцію парковки, як це є зараз. Тим паче, що це велика парковка на близько півсотні авто. Біля цирку періодично працюють атракціони, там торгують різними дитячими забавками, смаколиками – це все потрібно врахувати. Тому там будуть і лавочки, аби батьки із дітворою відпочивали. Там також з’явиться зелень. Площа  не буде  одноманітна, а цікава для дітей – з газонами, рослинами, гарно вмощеною бруківкою”, – зазначила Олександра Сладкова.
З її слів, якщо зі сквером і площею перед цирком як таких проблем нема, бо їх вже  почали ремонтувати, то з дитячим майданчиком – все складніше. Одні кажуть, що треба все залишити як є, а лише відремонтувати окремі елементи дитячого майданчика. Мовляв, там цікаві перепади стін і діткам там весело гратись. Інші ж кажуть, що треба цілком новий проект майданчика. Сподіваємось, що з часом таки і за майданчик візьмемось, попередньо досягнувши згоди усіх сторін”, – зазначила Олександра Сладкова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5487 / 4.15MB / SQL:{query_count}