Як платити за газ?

ТОВ “Львівгаз збут” роз’яснює, які нарахування у червні отримають споживачі без лічильників

Для споживачів газу Львівщини, які не мають встановлених лічильників, здійснено перерахунок відповідно до нових норм споживання від 1 лютого 2016 року. Суми до сплати із вказаним перерахунком будуть відображені в платіжних документах за використаний газ у травні, які споживачі отримають уже наступного місяця. 
Впродовж останніх трьох місяців уряд декілька разів змінював норми споживання газу та порядок розрахунку для споживачів без лічильників. При цьому, враховуючи велику кількість змін, з боку державних інстанцій не було жодних роз’яснень, як діяти у ситуації, що склалася. Через це ТОВ “Львівгаз збут” не мало можливості провести коректні нарахування споживачам без лічильників та вчасно виставити рахунки за спожитий газ. 
Зокрема 23 березня Кабміном були прийняті Постанови №203 та 204. Ними було відмінено попередні документи щодо норм споживання природного газу. Також постанова №203 зобов’язувала здійснити перерахунок сум до сплати з 6 травня 2015 року за період дії Постанови КМУ №237. Останню, нагадаємо, Вищий адмінсуд визнав незаконною і нечинною з дня прийняття. Через це відповідний порядок перерахунку мало розробити Міненерговугілля.  
Вже 27 квітня  уряд знову вносить зміни до Постанови №203. Цього разу зміни стосуються термінів застосування норм, які вводяться заднім числом – з 1 лютого 2016 року, а вимога провести перерахунок сум до сплати за спожитий за нормами газ згідно Порядку, який повинно розробити Міненерговугілля, взагалі видаляється.
У зв’язку із останніми змінами щодо термінів застосування нових норм ТОВ “Львівгаз збут” провів перерахунок обсягів спожитого газу. Відтак у червні в платіжних документах споживачів буде відображений перерахунок за період з 1 лютого по 23 березня 2016 року відповідно наступних норм: 
– 4,4 куб. м газу на людину в місяць, якщо використовується тільки газова плита і є гаряче водопостачання; 
– 7,1 куб. м газу на людину в місяць з газовою плитою за відсутності гарячої води; 
– 14 куб. м на людину в місяць з газовою плитою і водонагрівачем.
Наразі ж залишається невирішеним питання щодо перерахунку норм споживання в період з 6 травня 2015 по 31 січня 2016 року, який виник у зв’язку з рішенням Вищого Адміністративного суду України. Враховуючи правову колізію щодо норм, які повинні застосовуватися за цей період та  відсутність процедури стягнення коштів за перераховані обсяги спожитого газу, постачальник газу – ТОВ “Львівгаз збут” не виставив суми, отримані в результаті перерахунку, до сплати споживачам. Тому в платіжних документах зазначені суми вказані окремо в інформаційному полі аби поставити споживачів до відома про виникнення таких нарахувань.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.0133 / 4.08MB / SQL:{query_count}