Початок літа – і без гарячої води…

“Пошта” довідалась, чи справді 11 червня нарешті потече гаряча вода з кранів у помешканнях львів’ян та чому гідравлічні випробування продовжили в часі

Чекання гарячої води для львів’ян стає нестерпним. Понад 20 днів без блага цивілізації через гідравлічні випробування… І це ще не фініш! Обурення і терпіння підігріває спека. Тим часом містянам і далі ніхто не обіцяє кінцевої дати відновлення гарячого водопостачання. Скільки ще львів’яни готові терпіти такі незручності, залишається питанням… Але нерви вже не витримують!   

Терпіння львів’ян – не безмежне!

Як уже писала “Пошта”, 10 травня у Львові розпочали щорічні гідравлічні випробування теплових мереж. Проте нещодавно комунальні підприємства ЛКП “Львівтеплоенерго” та “Залізничнетеплоенерго” повідомили львів’ян, що термін гідравлічних випробувань тепломереж продовжений до 11 червня. Містяни вже й засумнівалися, чи справді то кінцевий термін. За інформацією інтернет-видання “Вголос”, на Сихові на деяких будинках з’явилися оголошення з терміном 27 червня. Щоправда, цю інформацію не підтвердили “Пошті” в прес-службі ЛКП “Львівтеплоенерго”.
“Ми подавали інформацію, що орієнтовно до 11 червня не буде гарячої води. Можливо, 1-2 червня дамо конкретну інформацію щодо процесу ліквідації поривів у районах. Тоді ж знатимемо, чи будуть зміни в графіку подачі гарячої води”, – каже “Пошті” Ганна Пищула, прес-секретар ЛКП “Львівтеплоенерго”. До львів’ян звертався й міський голова Львова Андрій Садовий, щоправда, через відеозвернення у мережі Facebook, де сказав “два слова про гарячу воду” і зазначив, що “після підвищення цін на газ видатки на підігрівання води зросли, в той час як тарифи на воду не змінилися. Ми будемо шукати можливості, щоби львів’яни, як і в попередні роки, отримали гарячу воду”, –пояснював у травні очільник міста. На що самі містяни не змогли змовчати і виклали свої думки в соцмережі Facebook. “Торік у такий же період півтора місяця не було води. Цього разу проб­леми повторюються. Чи не можна зробити один раз і забути хоча б на п’ять років про ремонтні роботи?! Розумію, коли на два-три дні виключають гарячу воду, але вже три тижні минуло”, – каже львів’янка Ірина.
“Вже давно потрібно було вирішити питання заміни газу іншим альтернативним енергоносієм для опалення та підігрівання води. Дивно це все, підозріло…” – каже пан Василь.
“Андрію Івановичу, де тепла вода? Це просто свинство залишити людей на місяць без теплої води!” – обурюється львів’янин Ігор.  “Місяць без гарячої води – якось це не по-європейськи. Включіть гарячу воду!” – закликає ще одна жителька міста Зоряна.

Чому надовго і весь Львів?!

Для уточнення кінцевого терміну відновлення гарячого водопостачання  “Пошта” звернулася по коментар до директора ЛКП “Львівтеплоенерго” Степана Пакіжа. На жаль, учора, 30 травня, він не знайшов часу на коментар “Пошті”. Безпосередньо в нього як керівника підприємства ми мали на меті розпитати, коли ж містяни нарешті знову отримають гарячу воду.
Прес-служба ЛКП “Львів­теплоенерго” пояснила “Пошті”, чому гідравлічні роботи проводять у всьому місті одночасно. 
“Відколи працюю у ЛКП “Львівтеплоенерго”, гідравліку проводили завжди одночасно по всьому місту. Єдине, що раніше вдавалося швидше відновлювати подачу гарячої води, тому що пориви були на внутрішньоквартальних мережах. У цьому випадку маємо пориви на великих магістралях, через які йдуть розгалуження до інших вулиць”, – пояснює Ганна Пищула.
Минулого тижня, 26 трав­ня, під час засідання сесії Львівської міської ради депутати порушили питання відтермінування подачі гарячої води, наголосивши на тому, що проводити гідравлічні випробування у всьому місті неправильно! 
“У нас проводять гідравлічні випробування одночасно по всьому місту, і це неправильно. Наприклад, у інших містах України гідравлічні випробування організовують на окремих ділянках. Можна на певній території максимально швидко ліквідувати пориви, тоді як жителі іншого району матимуть воду. Так є у Києві, Черкасах, Сумах, де, до речі, ще більше тепломереж. На вулиці плюс 30, а люди не мають гарячої води”, – каже “Пошті” депутат Львівської міськради, член комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Андрій Карбовник. 
Його думку підтримує й депутат міськради Валерій Веремчук, наголосивши “Пошті”, що всі ці роботи спричиняють великі незручності для львів’ян.
“Розуміємо, що технічно такі випробування комунальні підприємства змушені проводити. Та це має бути зроблене в максимально короткий термін, а якщо підприємство не має можливості проводити ремонтні роботи одночасно у всьому місті, потрібно братись за окремі райони і спрямовувати туди всі зусилля”, – каже він.
Зі слів Андрія Карбовника, офіційне звернення щодо зволіканням з ремонтом тепломереж є, утім відповіді жодної. 
“Написав запит до міського голови Львова, але на цей момент жодної відповіді не отримав, хоча за термінами ще можна дочекатись її. У своєму запиті наголосив, щоб наші комунальні підприємства проводили роботи, переймаючи досвід інших міст, бо на Сихові, де мешкаю, теж постійно потерпаю через відключення води. Хотілось би якнайшвидше вирішити цю проб­лему”, – запевняє депутат. 
Депутати Львівської міськ­ради називають “Пошті” ймовірні причини, через які доводиться відкладати ремонтні роботи, а львів’янам і далі терпіти незручності. 
“Очевидно, що не вистачає ремонтних бригад, адже поривів на теплових мережах багато. Ремонтні бригади взяли занадто велику територію, тому фізично не справляються із аварійними ділянками. Питання і в тому, що труби мають десятки років, і з кожним роком система старіє, тому відповідно стає більш вразливою до поривів. Хоча за останні роки достатньо великі суми коштів виділяють на заміну теплових систем, кінця цьому не видно”, – веде далі Валерій Веремчук.
Зі слів співрозмовника, в одному з районі Львова триває експеримент, який дозволив би в майбутньому уникати подібних конфузів. Можливо, таку практику візьмуть до уваги й жителі інших районів Львова.  
“У районі Сихова ЛМКП “Львівтеплоенерго” за грантові кошти Європейського банку реконструкції та розвитку обладнає близько півтисячі індивідуальних теплових пунктів (ІТП), які б мали вирішити цю проблему. Побачимо, наскільки ця практика приживеться у нас”, – резюмує депутат.  
Юрій Кужелюк, депутат Львівської міськради:
– Проблеми, пов’язані з подачею гарячої води, стандартні. Перший чинник – у нас стара система, і коли є тиск, прориває там, де існує проблема. Другий чинник, який теж є важливим, – ціни на газ зросли, тоді як за гарячу воду платитимемо більше з 1 червня. В підсумку підприємство має збитки. Ціна питання – близько 50 мільйонів гривень, які невідомо хто має заплатити. Тому є соломонове рішення – нема води, ніхто за неї не платить і відповідно газ не використовують. Думаю, цей місяць і використали, аби збалансувати цю різницю, а нам доводиться в баняках воду гріти… Також це питання повинне вирішуватись на рівні Верховної Ради, уряду, де мають бути ухвалені відповідні законодавчі акти, постанови Кабінету Міністрів. В державі потрібно врегулювати ціни, ухваливши кодифіковані закони, які відповідали б один одному.
Іван Гринда, депутат Львівської міськради:
– Раніше гідравлічні випробування проводили не більше тижня та й то в окремих районах міста. Але відключати воду в місті так надовго – це не зовсім по-європейськи! Депутати спілкуються із керівництвом комунальних підприємств. Особисто відвідав місце робіт у районі вулиць Джорджа Вашингтона і Пасічної. Там триває заміна труб, тому пришвидшення робіт наразі неможливе. У всьому цьому процесі складається враження, що однією з причин такого відключення є економія газу. З іншого боку, виконавча влада добивається, що буде ще більше звернень від громадян і перехід на індивідуальне опалення. Думаю, сьогодні-завтра ще раз поспілкуємось із керівництвами комунальних підприємств, щоби бодай у окремих районах, де не проводять заміну системи тепломереж, включили воду. Надалі просив би львів’ян не мовчати про подібні проблеми, адже надворі не 90-ті роки, тому в місті має бути нормальне, постійне водопостачання. Телефонуйте на гарячу лінію міста, де всі дзвінки щодня відстежуються. Потрібно вимагати, щоб у європейському місті жили по-європейськи, отримуючи всі необхідні послуги!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7447 / 4.15MB / SQL:{query_count}