Українські аграрії з’їхалися до Львова

У місті триває Міжнародний форум з розвитку фермерства AGROPORT West Lviv 2016

У четвер, 26 травня, розпочав свою роботу Міжнародний форум з розвитку фермерства AGROPORT West Lviv 2016. Цього року форум виконує одразу дві важливі місії. Перша, традиційна – всебічна підтримка вітчизняного фермера. Друга – об’єднання України. З цією метою форум вперше проводять у форматі «Схід-Захід»: 26-28 травня – AGROPORT West Lviv у Львові, 20-22 жовтня – AGROPORT East у Харкові. Захід відбувається за підтримки облдержадміністрацій Львівщини та Харківщини. Стратегічним партнером форуму виступає група DCH Олександра Ярославського. 
На офіційному відкритті заходу були присутні Ярослав Краснопольський, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Олег Синютка, голова Львівської облдержадміністрації, Кейс Кломпенхаувер, посол Королівства Нідерландів в Україні, Ярослав Гадзало, академік, президент Національної академії аграрних наук України.
Найбільшу увагу під час обговорення приділили можливостям, які завдяки AGROPORT відкриваються перед аграрним і агропромисловим сектором Львівщини та України загалом, створенню передумов для об’єднання різних регіонів країни, а також державним ініціативам у напрямку розвитку малого та середнього бізнесу і, передусім, вітчизняного фермерства.  
«Сьогодні для нас дуже важливо створити на Львівщині майданчик для переговорів, для обміну досвідом і для того, щоб ті найкращі технологічні речі, виробничі речі, які репрезентуються різними компаніями, мали можливість адаптуватися до потреб нашого аграрного ринку. Ми сподіваємось, що ця практика матиме продовження, і прагнемо, щоб ця виставка стала щорічною, стала площадкою для переговорів не тільки для українських компаній, а й для всієї Східної Європи», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
«Наша країна має величезний потенціал у галузі виробництва сільськогосподарської продукції – як сировини, так і продукції доданої вартості. Але багато чому нам ще треба вчитися. Коли проходять такі виставки, як AGROPORT, маємо можливість обмінятися досвідом не лише в межах нашої держави, а й на рівні тих країн, що беруть у них участь, – наголосив Ярослав Краснопольський, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України. – Дуже важливо, що цьогорічний формат форуму акцентований на ідеї підтримки малого і середнього бізнесу. Саме на цьому хочемо сконцентрувати і державну увагу. Для того, щоб створювати нові робочі місця, мати змогу розвивати низку нішевих продуктів, для того, щоб зберегти нашу сільську культуру. Львів є носієм культури нашої держави. Дуже хотілося б, щоб поєднання цієї культури – як спадщини і як культури агровиробництва – зміцнило наш потенціал, і з брендом «Вироблено в Україні» ми могли упевнено рухатися у різні країни світу».

Важливою подією AGROPORT West Lviv 2016 став стратегічний форум «Фінансування та кредитування малого та середнього фермера», де, зокрема, обговорювався досвід Нідерландів – країни, що посідає друге місце у світі за експортом сільськогосподарської та харчової продукції. Також в рамках форуму діятиме стенд Королівства Нідерландів, де можна буде отримати багато цікавої інформації, зокрема щодо спільних голландсько-українських проектів та ініціатив в сільськогосподарській та харчовій галузі. 
У рамках програми першого дня також відбулися тематичні панелі, присвячені контролю за якістю харчових продуктів, розвитку енергозберігаючих технологій у сільському господарстві, оподаткуванню агробізнесу, використанню IT-технологій для підвищення ефективності агробізнесу.
Також у перший день AGROPORT West Lviv 2016 відбулося відкриття ще одного довгоочікуваного заходу – ІІ Всеукраїнського конкурсу шеф-кухарів «Дні української кухні». Захід цікавий не тільки для професіоналів, а й для широкого глядача, адже в його рамках, окрім конкурсних номінацій, проходитимуть різноманітні презентації, унікальні майстер-класи, дегустації тощо. 
«Перший день AGROPORT West Lviv показав ясно і чітко, що після війни зв’язок між західним та східним регіонами країни тільки зміцнився, –  каже керівник проекту AGROPORT Дмитро Титаренко. – Принаймні в агропромисловій галузі. Можна багато говорити про розбіжності у ментальності, історичній парадигмі України. Але особисто для мене серйозним показником існування цього зв’язку стало те, що до Львова приїхало дуже багато фермерів зі східної України, керівників великих компаній, інститутів – більше 150 учасників. У конкурсі шеф-кухарів беруть участь наші харківські хлопці з Коледжу громадського харчування. Отож, вкотре впевнився: об’єднувати Україну мають прості люди – політики нас лише роз’єднують». 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0331 / 4.09MB / SQL:{query_count}