Децентралізація: успіхи та проблеми громад Львівщини

Усі з 15 новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини, які мають прямі бюджетні відносини з Києвом, отримали не лише чималі державні кошти на свій розвиток, а й значні фінансові надходження з інших джерел

Про це йшлося під час круглого столу “Децентралізація: досвід Європи – перспективи України” за участі посла ЄС в Україні Яна Томбінського, керівництва Львівської ОДА, Офісу реформ у Львівській області, експертів, представників об’єднаних територіальних громад Львівщини. Львівську облраду представляв керуючий справами ЛОР Валентин Харлов.
Зі слів першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського, ОТГ Львівщини у 2016 році з різних джерел мають можливість отримати на свій розвиток майже 416 млн грн. Він зазначив, що за час свого існування ОТГ “не скоротили жодного працівника і не закрили жоден освітній чи культурний заклад”. Щодо подальшого створення ОТГ на Львівщині, то 10 із них уже ініціювали об’єднання, ще у 73 триває обговорення. Усього, згідно з проектом перспективного плану, в області планується створити ОТГ.  
Ян Томбінський акцентував, що при проведенні реформи з децентралізації варто звертати увагу на те, щоб вона не призвела до дефрагментації України, а нові громади передусім повинні дбати про те, щоби спрямовувати кошти на свій розвиток. На його думку, вони передусім мають “інвентаризувати своє майно й оптимізувати зусилля щодо утримання соціально-культурної та освітньої сфери”.
Ян Томбінський зазначив про те, які програми має ЄС та інші міжнародні донори для підтримки України. Водночас додав: наша держава і сама має  виділяти кошти на підтримку об’єднаних громад і дати їм змогу самим заробляти на себе. Зокрема, віддавши у власність ОТГ землю за межами населених пунктів. З його слів, ЄС уже тричі давав Україні гроші на створення земельного кадастру, але народні депутати України щоразу відмовлялися віддавати землю за межами населених пунктів у власність місцевих органів влади, оскільки після цього вони втратять можливість розряджатися цією землею.
Керівники ОТГ Львівщини у своїх виступах зупинилися на успіхах і проблемах своїх громад. Так, голова Заболотцівської ОТГ Марія Дискант та голова Грабовецької ОТГ Богдан Барабаш хотіли би розширити свої громади і попросили сприяння у цьому Офісу реформ. Голова Ходорівської ОТГ Олег Коцовський хотів би вже мати від держави субвенцію на свою громаду, бо без неї жити важко. Оскільки ця громада створена у цьому році, то прямі бюджетні відносини з Києвом вона матиме лише з 2017 р. Голова найсильнішої фінансово Новокалинівської ОТГ Богдан Юзвяк розповів про те, що його громада основні свої зусилля зосередила на розвитку малих сіл, аби створити там комфортні умови для проживання, інформує прес-служба ЛОР. Він вважає, що це зупинить відтік населення від села до міста і зробить його громаду більш успішною.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.2583 / 4.08MB / SQL:{query_count}