Балаган, який не припинити?..

Всупереч усім і всьому: перед оперним театром атракціони далі продовжують працювати

фото: Олег Огородник (2)
Центр міста – куточок гамірний і людний, який завше вабить містян і туристів. Сюди щодня екскурсоводи приводять туристичні групи, щоб розказати історію міста і показати пам’ятки архітектури. 
Звичайно той, хто завітав до Львова ніколи не омине храму мистецтва – Львівського театру опери та балету ім. С.Крушельницької. Та якщо зовнішній і внутрішній вигляд зачаровує, то площа перед оперним, м’яко кажучи – відлякує. 
Одна із причин – це її покриття, непривабливий фонтан, в чаші якого купа сміття, непоодинокі кіоски зі всякою всячиною, інша – дитина за кермом машинки чи мотоцикла, яка може в будь-який момент на вас наїхати. Не до вподоби така їзда і львів’янам, і чиновникам, які вирішили офіційно заборонити будь-які подібні розваги. Та власники атракціонів чомусь не спішать припиняти цього балагану… 

Ухвала – не завада!

30 грудня 2015 року депутати Львівської міськради внесли зміни до ухвали “Про встановлення атракціонів у Львові”, яка передбачає заборону встановлення будь-яких видів атракціонної техніки (пересувні, надувні, механізовані, у тому числі дитячі електромобілі) на площі перед оперним театром на просп. Свобо­ди, 28 (біля фонтану). 
Попри заборону міської ради і демонтаж основної частини атракціонів на проспекті  не припиняють прокат дитячих машинок, велосипедів, мотоциклів. Функціонують і небезпечні забавки, де аби виграти приз, потрібно потрапити м’ячиком у мішень або дротиком у надувну кульку. Як борються з горе-бізнесменами, розповіли “Пошті” у Галицькій райадміністрації м. Львова.
Попри заборону міськради і демонтаж основної частини атракціонів на проспекті не припиняють прокат дитячих машинок, велосипедів, мотоциклів
“Ми організовуємо рейди із залученням патрульної поліції, окрім того, до охорони правопорядку на просп. Свободи долучилися представники з муніципальної дружини. В ЛКП “Муніципальна дружина” кожного дня щодо правопорушників, які і надалі продають “квитки” на катання дитячими машинками по ст. 152 складають протоколи, які надходять до нас на адмінкомісію. Після чого, постанови виносять з максимальним штрафом. Рейди не  припинятимемо”, – каже Галина Бачинська, заступник голови Галицької райадміністрації з соціально-економічних і гуманітарних питань.
Зі слів Любові Давидович, депутата міськради, власники атракціонів порушують закон, за що вони неодмінно мають відповісти. 
“Знаю, що цих підприємців вже і штрафували, і попереджали, але бачимо, що це не діє на них. Є окремі категорії людей, на яких не впливають ні штрафи, ні заборони, тоді залишається впливати тільки через суд. Наїзди на пішоходів не припиняються. Я за те, щоб повністю ліквідувати усі атракціони на площі перед оперним”, – наголошує Любов Давидович, член комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища.

Вигляд міста в наших руках 

Батьки, щоб якось зацікавити своїх дітей і далеко не відходити від центру міста, самі беруться розважати їх такими атракціонами, які є небезпечними не лише для дитини, а й для перехожих. Тож в Галицькій райадміністрації беруться знову наголошувати, якщо містяни перестануть забавляти своїх дітей цими атракціями, вони не лише допоможуть зберегти естетичний вигляд славетного Львова, а й убережуть дітей від аварій. 
“Звертаюсь до матусь, які катають своїх дітей на машинках. Нехай подумають про їхню безпеку. Не думаю, що бодай одна мама просила показати власника машинок сертифікат якості цього транспорту. Сумно, коли матусі дозволяють собі своїх же дітей переправляти через проїжджу частину по пішохідному переході машинкою. Важко уявити, на яку небезпеку наражають дітей. Діти мають розвиватися, але для цього є певні місця: парки, зелені зони, туди – будь ласка. Поліцейські постійно попереджають батьків про небезпеку – реакція дуже різна. До слова, торік працівники Галицького відділення поліції складали протокол по  ст. 164. Судді винесли постанову з винесенням штрафу в розмірі 34 тис грн. На жаль, ця постанова була оскаржена в суді”, – зазначає “Пошті” Галина Бачинська.

З її слів, атракціони повинні переїхати в належні для них місця – парки і сквери. “Звичайно, це приносить незручності як для львів’ян, так і гостей міста, тому що діти не вміють їздити на машинках. Наїжджають на ноги перехожим. Кожен атракціон має мати своє місце. Діти мають розважатись, але усьому є межа. Площа має бути у вільному доступі, де люди мають відпочивати. Тим більше, що там буде чудовий новий фонтан. Зі скаргами можна звернутись на “гарячу лінію міста” за номер 1580”, –  резюмує Галина Бачинська. 
Як писала “Пошта”, проти атракціонів і іншого балагану, який є на площі перед оперним неодноразово виступала й дирекція Львівського театру опери та балету.  
“Це ганебне явище, яке плюндрує культуру нашого міста. Ніде у світі такого нема і, певно, не буде! Треба зрозуміти, що до театру ходить серйозна публіка, а через ці машинки та карусельки вона не може в належному вигляді сюди дійти. Поважне панство, йдучи на оперу, гарно одягається, вичищає мешти, а якась машинка їм усе зіпсує, бо наїде на ноги. На жаль, у нашому підпорядкуванні лише територія до фонтана, тому якось вплинути на ті атракції ми не можемо. Всі питання – до міської ра­ди”, – зазначав торік у розмові з “Поштою” директор театру Тадей Едер. 
Сумно, коли матусі дозволяють собі своїх же дітей переправляти через проїжджу частину по пішохідному переході машинкою
До слова, торік у міськ­раді ініціювали реконструкцію площі перед оперним театром, де передбачається світломузичний “сухий” фонтан (без чаші). За інформацією unian.ua, у фонтані також встановлять метеостанцію, яка буде слідкувати за напрямком вітру та вологістю й регулюватиме висоту води. Вартість фонтану разом із ремонтом площі – 300 тис. євро. Інвестором проекту виступив благодійний фонд “Сокар-Благо”. Чому досі не розпочали роботи, розповів “Пошті” заступник голови Галицької райадміністрації Львова Андрій Зозуля.    
“Галицькій адміністрації було доручено розробити проект демонтажу фонтану, який тепер є на площі. Проект пройшов експертизу, маємо кошти на демонтаж об’єкту, на який виділено близько 100 тис. Наступний крок –  реалізація проекту, який розробляла компанія “Сокар-Благо”. Знаю, що ще компанія проводить погоджувальні роботи. Є труднощі в тому, що все це потрібно демонтовувати – не ушкодивши попереднього вигляду, адже в перспективі цей фонтан буде в іншому місці”, – каже Андрій Зозуля.
Віталій Свіщов, депутат Львівської міськради, голова комісії молодіжної політики, культури, та фізичної культури:
– На це питання потрібно дивитися з різних сторін. Людей в центрі Львова завжди багато. Є ті, яким до вподоби такі атракціони, інші можуть бути категорично проти цього. В цьому випадку, міськрада ухвалила рішення, яке забороняє роботу будь-яких атракціонів на площі перед оперним театром. Якщо штрафи не діють, потрібно конфісковувати майно у власників! Це б показало, що порушувати ухвал не можна! Є певні відведені для цього місця. У Львові – це Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького, Стрийський парк, нехай там і розважають дітей. До прикладу, в Європі такого немає. В Польщі є відокремлені дитячі майданчики, де діти бавляться, а навпроти батьки відпочивають, п’ють каву. Доречним було б і в нас залишити на площі кафе просто неба.
Остап Доскіч, депутат Львівської міськради, голова комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики:
– Площею мають ходи львів’яни і туристи, щоб милуватися краєвидами центральної частини міста. А ці машинки, що їздять, можуть травмувати будь-кого! Щоб був порядок, поліція має постійно слідкувати за цим і громадськість підключати. Територія невелика, тому додатково навантажувати цей майданчик не потрібно. Це має бути відпочинкова зона для туристів. І будь-що ставити з атракціонів та робити з цього базар – неправильно. Це лице міста, а коли буде базар, тоді ні пройти, ні проїхати!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4212 / 4.06MB / SQL:{query_count}