Замість ям та вибоїн – нове полотно

У травні у Львові планують почати реконструкцію моста на вул. Городоцькій, 166. Ремонт триватиме до кінця жовтня. Об’їзд цієї частини вулиці наразі ще не спланували

фото: Сергій Івах (2)
У Львові нарешті візьмуться за ремонт моста, що на вул. Городоцькій, 166. Уже упродовж років він перебуває у аварійному стані – полотно у вибоїнах, хідники у тріщинах, металеві конструкції вкриті ржею… Щодня шляхопроводом проїжджають тисячі автомобілів, ця магістраль є однією із головних у місті. Хоча водії й нарікають на стан, в якому перебуває міст, проте їх лякає, у яких корках доведеться стояти, коли цю дорогу все ж таки перекриють.
“Щодня їжджу через цей міст на роботу і щодня стою у тягучках, особливо у ранковий та вечірній час пік. До того ж дорога там жахлива. Звісно, міст потребує капітального ремонту, добре було б, якби там облаштували й по дві смуги руху в один бік й інший, це б набагато спростило рух. Одного разу довелося переходити міст пішки – побачив, якою корозією вкриті ті всі конструкції, все таке старе, іржаве, навіть якісь рослини там собі зеленіти вже почали. Стан моста жахливий”, – розповідає “Пошті” водій Анатолій.
Як писала “Пошта”, у Львові є 18 мостових споруд, із них 17 шляхопроводів та один пішохідний міст (на вул. Пасічній), 13 мостів проходять через залізничні колії. Усі вони перебувають на балансі міста, лише міст на вул. Шевченка, 152 – у власності Львівської залізниці. 
Відповідно до проекту, замість двох смуг для руху транспорту, які зараз є на мості, буде чотири
Мосту на вул. Городоцькій, 166 більше 60-ти років. За увесь цей час його жодного разу капітально не ремонтували, лише латали ями на дорозі, хідники, ремонтували та фарбували огорожу. Кошторисно-проектна документація капітального ремонту шляхопроводу готова уже продовж трьох років. Так, у 2013-ому на реконструкцію моста виділили майже 19 млн грн. Цього року вартість робіт зросла – у бюджеті закладено близько 30 млн грн.
Зі слів секретаря комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міськ­ради Сергія Івахи, він надіслав депутатське звернення щодо термінового ремонту цього моста, проте у відповіді йому таки не зазначили, коли саме планують ремонтувати шляхопровід і скільки коштуватиме його реконструкція. 
“Ще у 2013 році міст на вул. Городоцькій, 166 визнаний аварійним. За цей час було проведено кілька незначних ремонтних робіт, які, втім, не дали ніякого результату, – йдеться у депутатському зверненні. – Залізничні колії, які проходять під мостом, є частиною головного транзитного транспортного коридору, що сполучає Україну з країнами Європи. Щоденно по коліях проходить інтенсивний рух потягів із небезпечними вантажами, хімічними речовинами, нафтопродуктами. Тож падіння частин конструкції мосту у будь-який момент може спричинити залізничну аварію, наслідки якої неможливо спрогнозувати”. 
Наприкінці 2015 року комісія з безпеки дорожнього руху прийняла рішення про заборону руху по мосту по вул. Городоцькій, 166 транспортним засобам фактичною масою більше 10 т. Об’їзд мосту вантажівкам тоді запропонували по вулицях Кульпарківській, Любінській, Виговського та Патона.
“У 2013-ому стояв знак обмеження руху вантажівок більше 20 тонн. Як тоді, так і нині багато водіїв ігнорують цю заборону, а контроль за дотриманням зазначеної вимоги ніхто не здійснює”, – зазначив “Пошті” Сергій Івах.  
У міськраді повідомили, що відповідно до проекту, замість двох смуг, які зараз є на мості, буде чотири смуги для руху транспорту, що значно покращить пропускну здатність на цій ділянці вулиці. 
Вартість робіт із реконструкції шляхопроводу коливається в межах 22-23 млн грн
“У п’ятницю, 6 травня, плануємо розкрити тендерні пропозиції, наразі ж триває конкурс на визначення підрядної організації, яка буде проводити реконструкцію моста. Коли визначимо організацію, а це 10-12 травня, плануватимемо схему об’їзду, тоді вже перекриватимемо рух транспорту і будемо приступати безпосередньо до робіт. Той міст давно вже потребує ремонту”, – повідомив “Пошті” керівник відділу капітального ремонту Львівської міськради Роман Заріцький. 
З його слів, вартість робіт із реконструкції шляхопроводу коливається в межах 22-23 млн грн.  
“Об’єкт дуже складний, враховуючи, що під ним проходить залізнична колія. Об’єкт старий, конструкції поношені. Ми ж не будемо повністю міняти міст, лише частково замінювати деталі, які фізично зношені. Середню частину шляхопроводу залишаємо, проте все ж його розширюватимемо. Хочемо, щоб реконструкцію завершили до кінця жовтня 2016-го”, – додав Роман Заріцький. 
До слова, на сайті елект­ронних петицій зареєстрова­но прохання львів’янина Олек­сія Сохацького розшири­ти відрізок дороги на вул. Городоцькій (від хлібзаводу №1 – до вул. Городоцької, 227) і відновити аварійний міст, що на вул. Городоцькій, 166.  
“На цьому відрізку кожного дня величезні тягучки, оскільки в цьому місці дорога звужується вдвічі. Також потрібно зробити капітальний ремонт Городоцького мосту і одразу розширити його оскільки він вже близько 20 років в аварійному стані, його латають, витрачають великі кошти замість того, щоб зробити його за один раз”, – йдеться у петиції на сайті е-dem.in.ua. До кінця збору підписів залишилося сім днів. Станом на 4 травня петицію підписали 93 особи з 1000 необхідних.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6990 / 4.11MB / SQL:{query_count}